W którym kraju Polak najwięcej zarobi

polonez.eu

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
W którym kraju Europejskim Polacy mogą najwięcej zarobić? Słyszałem, że w Norwegii można osiągnąć bardzo duże zarobki nawet jako zwykły pracownik fizyczny. To prawda? I czy prawda, że prawie wszyscy tam znają angielski?
 

tymbarczki83

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2011
Posty
364
Punkty reakcji
3
W krajach Skandynawskich język angielski jest praktycznie ich "ojczystym" językiem. Nie spotkałem się z tym żeby ktoś kogo o coś zapytałem nie umiał mi odpowiedzieć płynnie. Bardzo swobodnie można z nimi porozmawiać. Zauważ że w Norwegii można bardzo dobrze zarobić, ale też utrzymanie i tzw "życie" jest bardzo drogie
 

madzia_a

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2012
Posty
178
Punkty reakcji
10
Wiek
38
dokładnie - tam jest bardzo drogo, ale jeśli jedzie się samemu z nastawieniem na oszczędzanie, to jest to opłacalne i na pewno można zarobić dużo więcej niż w Polsce. Ale nie liczcie tam na miejscu, że będzie was stać na wyskoczenie sobie na jakieś piwko wieczorami, a na jakieś kino i inne zachcianki, bo zrobi się to mniej opłacalne. A zarobić można też w Niemczech albo we Włoszech
 

ricohsun

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ogólnie też polecam Skandynawie, zwłaszcza Danię i Norwegię. Przy oszczędnym życiu można faktycznie nieźle zarobić.

Wszystko zależy w jakim kierunku szukasz pracy. Dobrze można zarobić w Szwajcarii, ale tutaj już od branży zależy czy język angielski wystarczy.
 

ramonaona

Nowicjusz
Dołączył
19 Grudzień 2012
Posty
120
Punkty reakcji
0
Niestety nie znam nikogo kto pracowałby na północy Europy. Większość powyjeżdżała do Anglii (ja również przeżyłam tam krótki epizod swojego życia), jedym sie powiodło, innym nie. Jestem jednak zdania, że nie tylko poza granicami Polski można dobrze zarobić. Mój kuzyn, który po studiach na kierunku marketing nie mógł znaleźć pracy przekwalifikował sie na kierowce tira, pracuje od praru lat w transporcie krajowym i żyje naprawde dobrym poziomie. Sama wciąż wierze w to, że ułoży mi się jakoś w Polsce! :)
 

KloszeK

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2013
Posty
16
Punkty reakcji
0
Teraz jakoś Skandynawia otwiera swoje rynki pracy na Europę, więc pewnie łatwiej będzie o pracę, ale i chętnych będzie więcej...
 

Cebulakolandczyk

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
357
Punkty reakcji
12
Dorobić się można wszędzie. Trzeba mieć tylko głowę na karku i wykorzystać odpowiedni moment.
 

Prusak

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2012
Posty
48
Punkty reakcji
6
Ja polecalbym Niemcy. Blisko, duze zarobki, male bezrobocie - jesli niemiecki nie jest przeszkoda to nie wyjezdzal bym dalej. Fak te do domu ma sie 4-5h samochodem tez mysle robi roznice.
 

rigondo

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wydaję mi się, że najlepiej Polak zarobi w takich krajach jak : Niemcy, Wlk Brytania, Norwegia czy Szwecja.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
O Norwegii to prawda, ale koszty utrzymania też nie są niskie.
Można próbować dowozić zapasy z Polski - pół świniaka do zamrażarki w formie pólproduktów, sery trwałe i co się da i nadaje do przechowywania. Wtedy bardzo opłacalne.
 

WiktorKr

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Większość znajomych też powyjeżdżała i nie wracają bo mają tam pracę, mieszkania i niektórzy wzięli ślub (koleżanka w angli zamężna, kolega w niemczech także czasem przyjeżdża tylko w święto i jeden przyjaciel na stałe od początku w anglii). A tu co siedzieli by i patrzyli na zapaść czegokolwiek w polsce i zamykanie oraz prywatyzowanie firm przez rząd bo rzekomo nieopłacalne. Rząd o nich nie dbał zadbał tylko o siebie, musieli wyjechać tam aby mogli tylko, normalnie żyć .
 

sidortrans

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
WiktorKr napisał:
Większość znajomych też powyjeżdżała i nie wracają bo mają tam pracę, mieszkania i niektórzy wzięli ślub (koleżanka w angli zamężna, kolega w niemczech także czasem przyjeżdża tylko w święto i jeden przyjaciel na stałe od początku w anglii). A tu co siedzieli by i patrzyli na zapaść czegokolwiek w polsce i zamykanie oraz prywatyzowanie firm przez rząd bo rzekomo nieopłacalne. Rząd o nich nie dbał zadbał tylko o siebie, musieli wyjechać tam aby mogli tylko, normalnie żyć .
Jeśli chodzi o norwegię to jak najbardziej polecam tam jechać za pracą. Bardzo dobre zarobki ale ciężki język do opanowania. Ale praca jest i to jest jej bardzo dużo. Jeśli ktoś jest złotą rączką i zna się na wykończeniu mieszkań to będzie miał dobrą fuche. Mój kolega co jakiś czas jeździ co jakiś czas , czasem wykonam dla niego jakiś przewóz jak trzeba mu przetransportować jakieś meble bo się tam buduje. Jest zadowolony i ściąga tam po kolei całą rodzinę. Mam nadzieję że i ja tam zakotwiczę ale to już za jakiś czas. Pozdrawiam.
 
Do góry