W jakim kosciele brac slub?

Status
Zamknięty.

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Nie rozumiem tego jak dom Boży może być modny, ale chyba jestem z innego świata.

Ja biorę ślub w mojej parafi. Kierowałem sietym, że jest to parafia do której należę całe życie. A nie wybraliśmy parafi Panny młodej ponieważ, tamtejszy proboszcz i większość księży są cholernymi materialistami i biznsemenami, którzy sprzedają odpust " w dobrej" cenie.
Ważne dla mnie jest to, by ksiądz, który będzie udzielal ślubu, znał jedną albo najlepiej obie osoby biorące ślub. By mógł conieco powiedzieć o nas i nie musiał z karteczki czytać imion, bo dla niego jesteśmy tylko kolejnymi klientami na których zarobi.
 
Z

zypek84

Guest
Kolega chciał zapewne zainteresować na swoją stroną, ale odpowiadając na postawione pytanie - modne jest branie ślubu w swojej parafii. Aby zawrzeć sakrament w innej świątynia trzeba dużo bawić się z dokumentami.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Nie tylko dokumenty są cieżke.. księża potrafią brać grubą kasę za nie. 100zł za świstek papieru, a trzeba wzić kilka swistków. Więc skoro modny jest też kryzys to modnie będzie przyoszczędzic i tylko z jednej parafi wyciągnąć dokumenty :)
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Temat jest bez sensu.Nie patrzy sie czy Kosciol modny.My oboje bralismy w obcej parafii Slub ze wzegledu na ksiedza ktory w mojej parafii nie chcial sie zgodzic na Slub.Nie zaluje ksiedza mielismy super,podejscie proboszcza bardzo fajne nie robil zadnych klopotow byl wstanie wszystko zalatwic.A to co najwazniejsze nie bylo cennika i odrazu dostalismy do zrozumienia,ze sie kasy za slub nie daje,a jak chcielismy dac co laska to ksiadz powiedzial,ze mamy to schowac i dla dzieci odlozyc.Slub bierze sie dla samego siebie i kosciol w jakim bierzemy slub jest tu akurat malo wazny.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Dokłądnie... ale tak jak mówiłąś, w Twojej parfii robił problemy ksiądz. W innej chce grubą kasę. I o tym właśnie mówiłem, że kieruje sie księdzem i tym by podchodził jak do ludzi a nie jak do klientów.
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Dokłądnie... ale tak jak mówiłąś, w Twojej parfii robił problemy ksiądz. W innej chce grubą kasę. I o tym właśnie mówiłem, że kieruje sie księdzem i tym by podchodził jak do ludzi a nie jak do klientów.

Sory ja sie nie kierowalam tym,ze ktos mi problem zrobil.Nie chcial ksiadz z wlasnych pogladow nam dac poszlismy,gdzie indziej.Dodam,ze Slub bralamw Niemczech.A co do traktowania ludzi jak klientow to przepraszam,ale wiadomo ksiadz musi zarobic w polsce zeby nowe auto kupic...Takie mam zdanie o ksiedzu w polsce
 

katik

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
299
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Moja siostra brała ślub za granicą, więc musiała wybrać kościół. Tzn. wybierała kościół, do którego musiała się wcześniej zapisać. Nie wybrała najbliższego, ale taki, w którym było przyjemnie, ksiądz sympatyczny, nie materialista (chociaż w każdym kościele maja cenniki komu i ile trzeba zapłacić).
Ja będę brała ślub w mojej parafii, bo chociaż księża są różni to nie wyobrażam sobie tej uroczystości w jakimś obcym kościele.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Zreguły bierze się ślub w prafii jednego z małżonków (niekoniecznie jak napisała CałaOna w parafii panny młodej) my bierzemy u mnie w prafii.
 

Rasmatis

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2009
Posty
453
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
Vava to reggae town
Prawdę mówiąc nie słyszałem o takiej tradycji. Słyszałem, że w parafii jednego z małżonków, ale ża tradycja mówi że konkretnie u Panny Młodej to nie wiedziałem.
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
też słyszałam że w parafii panny młodej
my jesteśmy z jednej parafii i tak po długich rozważaniach bierzemy ślub u nas, bo chwilowo plany byly inne
 

katja22

...
Dołączył
29 Październik 2008
Posty
2 434
Punkty reakcji
68
Miasto
far far away... Jurassic Park
Rasmatis no właśnie jest taka tradycja i rzadko się spotyka, żeby było inaczej - przynajmniej u mnie w rodzinie i tak samo wśród znajomych nie przypominam sobie, żeby u kogoś było inaczej :)
 

kasia1648

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2008
Posty
597
Punkty reakcji
3
Miasto
TrOcHe Tu TrOcHe TaM
Rasmatis no właśnie jest taka tradycja i rzadko się spotyka, żeby było inaczej - przynajmniej u mnie w rodzinie i tak samo wśród znajomych nie przypominam sobie, żeby u kogoś było inaczej :)

Dokladnie tez znam taka tradycje u nas w rodzinie zawsze jest slub w parafii Panny Mlodej jedynie u nas byl wyjatek bo bralismy w obcej parafii:)Ale to nie z naszej winy bo my chcielismy,ale na glupiego ksiedza nic sie nie poradzi...
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
jakby nie nasz ksiądz to już mielibysmy ślub w ta date co chcielismy, tak to juz jest :]
 

Madzia310588

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2010
Posty
512
Punkty reakcji
3
Wiek
35
ja wlasnie nie wiem czy brac w moim rodzinnym kosciele w strzemieszycach mamy piekny koscol stary mala bazylike czy w dabrowie gdzie mieszkamy i gdzie zuzia byla chrzcona mamy na przeciw bloku kosciolek maly sliczny maly chodz nowoczesny
 
Status
Zamknięty.
Do góry