W co zainwestować?

traveler

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
Odziedziczyłem niedawno pewną pieniędzy w spadku (nie chcę zdradzać kwoty). Chciałbym je ulokować w taki sposób aby jak możliwie jak najefektywniej je rozmnożyć. W co według was powinno się aktualnie inwestować? Czy warto zainwestować w złoto lub waluty? Czy inwestycja na przykład w spółkę wyszukaną w serwisie symultana.org to dobry pomysł? Wiem już, że lokata w banku to śmiesznie mały zysk ledwo przewyższający inflację ;]
 

martynana

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
całkiem dobry sposób, chociaż musisz dobrze wybrać pomysł. Ogłoś się na tego typu serwisach co wymieniłeś. Poszukaj pomysłów w które byłbyś skłonny zainwestować może trafi się jakaś perełka dzięki które pomnożysz z czasem swoje pieniądze.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
ale jak mamy doradzić skoro nie wiemy ile masz? mniej niż 1 milion czy więcej?

Moja ciotka odziedziczyła 70 tyś zł kilka lat temu. Kupiła mieszkanie za 60 w centrum miasta (wtedy mieszkania były 3 razy tańsze, a kupiła je od starej babki). Za 10 tyś odremontowała. Do dziś "miasto" odnowiło cały blok, zrobili nowa drogę, nowe chodniki itp. Mieszkanie warte jest ponad 180 tyś zł na dzień dzisiejszy (Cena innego mieszkania o takich samych gabarytach tyle że w gorszej dzielnicy).

Więc prawie 3 razy powiększyła swój majątek :)
 

julia20005

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2010
Posty
17
Punkty reakcji
0
czesc,

otworz mala firme,
kup dobry samochod,
kup kawalek ziemi i maly dom

bedziesz mial jak znalazl na starosc


pozdrawiam
 
P

profipro

Guest
Rachunek oszczędnościowy, lokata, polisolokata czy program systematycznego oszczędzania?
A może rachunek maklerski lub fundusz inwestycyjny?
Wybór produktu, który będzie gromadził nasze finansowe nadwyżki, może przyprawić o zawrót głowy.
Zapoznaj się z możliwościami pomnażania swoich pieniędzy
 

eltroniks

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2011
Posty
78
Punkty reakcji
4
Jeżeli chodzi o inwestycje typu złoto czy waluty to można bardzo sporo zarobić, ale można wszystko stracić jeżeli się nie ma pojęcia o tym rynku.
Z prowadzeniem własnej firmy też bywa różni, ale to chyba najlepsze rozwiązanie.
Po za tym dobry biznesmen nie inwestuje tylko w jedną rzecz, tylko w kilka :)
Zarobić można na wszystkim tylko trzeba wiedzieć jak. Jak jesteś dobry w te klocki to można spróbować swoich sił w przetargach i licytacjach budowlanych..
 

pawciopr

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Uczestniczę w projektach inwestycji w złoto i grunt, gdzie można inwestować małe kwoty regularnie, jak i wpłacać duże. Dodatkowo jest możliwość zarabiania pasywnego. Jak dla mnie to ciekawe opcje zarabiania na teraz jak i na przyszłość, dlatego chcę się nimi z Wami podzielić. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką opcją inwestowania i zarabiania, niech napisze do mnie wiadomość.
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
Lokowanie pieniędzy w biznes jest dość ryzykownym sposobem, ale jeśli się powiedzie biznes, w który zainwestowaliśmy, możemy liczyć na szybkie i poważne zyski! Dlatego szukaj, jeśli znajdziesz kogoś, kto ma dobry pomysł to warto przemyśleć współpracę.
 
Dołączył
10 Listopad 2011
Posty
37
Punkty reakcji
1
Wow, nie wiedziałem, że tak wiele osób odpowie to co ja chciałem napisać w tym miejscu.

Zainwestuj w siebie.

Dla finansjerów to może wydawać się absurdalne. Ale to fakt, że jeżeli zainwestujemy we własny umysł, to wyszkoli się w nim funkcja odpowiadająca za wyszukiwanie i osiąganie celu. A czym bardziej ta funkcja jest wyszkolona, tym bardziej my jesteśmy sukcesywni, a przy tym bogaci. Pozdrawiam. :)
 

simple_hope

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2011
Posty
38
Punkty reakcji
1
zainwestuj w siebie czyli co? Ma wydać kasę na szkolenia i czytanie książek? Gościu przychodzi tu po porady, a Wy mu każecie wydać kasę. Wiadomo, niech poczyta, dowie się jakie są formy inwestycji, ale po co takie głośne hasła? Brzmi to trochę jak tłumaczenie dziecku, dlaczego ma myć zęby.
Ja uważam, że inwestycja w biznes to dobry kierunek. Na pewno jest sporo fajnych pomysłów. Kwestia, żeby znaleźć odpowiednie osoby.
 

Rozum

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2011
Posty
26
Punkty reakcji
1
Może zamiast szukać pomocy na forach, wrzuć najpierw te pieniądze w lokatę i dobrze zastanów się na czym się rzeczywiście znasz i dopiero, gdy wpadnie Ci do głowy naprawdę dobry pomysł pomyśl o zainwestowaniu. Nie rzucaj się na byle jaką inwestycję tylko dlatego, że ktoś Ci kiedyś tak doradził na forum.
 

bogdanmowibankowy

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2011
Posty
81
Punkty reakcji
2
Ja bym część kasy wrzucił na jakieś lokaty i inne tego typu instrumenty finansowe (byle nie ryzykowne), a drugą część zainwestował w firmy, ludzi, pomysły.
Jest w Polsce wiele zdolnych osób z pomysłami którym brakuje tylko jakiegoś Anioła Biznesu by w nich zainwestował.
 

fontanero

Nowicjusz
Dołączył
15 Listopad 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim inwestuj w to na czym sie znasz. Nie ma recepty na zarobienie latwej gotowki. Gdyby to bylo takie proste to po polskich ulicach jezdzilby same audi r8. Zarowno na zlocie jak i na walutach mozna zarobic ale trzeba sledzic ich kursy i znac sie na analityce gospodarczej. Poczytaj na ten temat i zdecyduj co jest dla ciebie najlepsze.
 

Jalowiec

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2007
Posty
70
Punkty reakcji
0
Miasto
www.gryz.pl
Dokładnie. Nie ma złotej rady. Byle nie były to rzeczy podobne do tych samochodów co po wyjeździe z salonu tracą już 30% wartości ;)
 

markowe

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2010
Posty
41
Punkty reakcji
0
Tym czym ja zajmuje się kilka godzin dziennie to Forex. Jeżeli ufa się strategii i działa według jej planu to po pierwsze łatwiej jest wytrzymać w sytuacjach kryzysowych jak również łatwiej jest cieszyć się kiedy pojawią się zyski nie mówie dzienne ale w skali miesiąca na przykład.

Od jakiegoś czasu wypełniam swój czas spędzany przed komputerem na aktywne uczestniczenie na tym mega płynnym rynku.

Nawet stworzyłem kurs obrazujący mój dzien gry i nagrałem filmiki które pokazują co robię i jakie mam wyniki.
 

catalog31

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
jak dla mnie najlepszy sposób inwestowania to nieruchomości.
Wystarczy kupić dom, mieszkanie, lokal w dobry miejscu i czerpać z tego profity co miesiąc nic nie robiąc ;)

Ewentualnie otwarcie firmy, jeśli ktoś czujesz się na siłach :)
 

kleopatrazone

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Podobno Alior bank daje gwarancję na 3 letnie inwestycje w złoto - to się chyba nazywa " lokata w złoto" - około 15 % w skali roku - dla mnie to brzmi naprawdę nieźle...!
 
Do góry