W co zainwestować?

MargoRav

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
ja bym inwestowała w złoto, ale teraz to już chyba trochę za późno w trakcie pandemii.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czy ja wiem... Za późno będzie po pandemii, jak ludzie zaczną tracić pracę, a inflacja będzie szła w górę. Coś z kasą trzeba robić, grunt to nie trzymać na koncie. Złoto jak złoto, bardziej srebro w tym momencie chyba.

No i teraz długoterminowo z całą pewnością ropa, jeśli ktoś się lubi bawić w akcje.
 

stosik11

Zbanowany
Dołączył
5 Lipiec 2010
Posty
53
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie złoto. W tych czasach to chyba jedyna stabilna i stosunkowo pewna inwestycja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Pracuje na etacie ale zarabiam tyle ze nie starcza mi na przeżycie miesiąca. Już przed pandemia myślałam o własnej firmie, ale musiałam się wytrzymać ze względu na sytuacje. Myśle o franczyzie - stoisko handlowe w galerii handlowej.
Chciałabym żebyście mi podpowiedziały co Wy byście zrobiły w tej sytuacji - mam na koncie oszczędności które pokryłyby założenie tej firmy i jeszcze by mi zostało, natomiast są to moje jedyne środki które miały być przeznaczone na większe mieszkanie, jak je wydam to w razie gdyby mi firma nie poszła to ani nie zarobię takich pieniędzy ani nie dostanę od nikogo. Mogę tez wziąć kredyt, kwota jaka będzie mi potrzebna na założenie tej firmy to Ok 50tys.
Co byście zrobiły? Wzięły kredyt czy skorzystały z własnych środków? Majac w głowie ze te środki to moja jedyna szansa na większe mieszkanie w przyszłości ? A może po prostu skorzystać z PLM Fund?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Pracuje na etacie ale zarabiam tyle ze nie starcza mi na przeżycie miesiąca. Już przed pandemia myślałam o własnej firmie, ale musiałam się wytrzymać ze względu na sytuacje. Myśle o franczyzie - stoisko handlowe w galerii handlowej.
Chciałabym żebyście mi podpowiedziały co Wy byście zrobiły w tej sytuacji - mam na koncie oszczędności które pokryłyby założenie tej firmy i jeszcze by mi zostało, natomiast są to moje jedyne środki które miały być przeznaczone na większe mieszkanie, jak je wydam to w razie gdyby mi firma nie poszła to ani nie zarobię takich pieniędzy ani nie dostanę od nikogo. Mogę tez wziąć kredyt, kwota jaka będzie mi potrzebna na założenie tej firmy to Ok 50tys.
Co byście zrobiły? Wzięły kredyt czy skorzystały z własnych środków? Majac w głowie ze te środki to moja jedyna szansa na większe mieszkanie w przyszłości ? A może po prostu skorzystać z PLM Fund?
Lepiej żyć zwykłej pracy i za duże
Ryzyko zamykania gospodarki i
Normalnie w kraju nie ma sensu
Prowadzić firmy a małe i średnie
Firmy służą do łatania budżetu i
Dostają karę za VAT który jest tak
Stworzony by każda firma go
Dostała.
Po analizowaniu plusów i minusów
Trzeba się skupić nad wadami i co zrobimy
Gdy nastąpią i jeśli są poważne nie
Podejmujemy decyzji
a tym przypadku
Brak kapitału gdy firma upadnie by
Pokryć straty i Wydarzenia losowe.
kredyt gdy nie mamy pieniedzy
na straty jest absurdem i powodu
długu zabiorą mieszkanie i brak prawa
bankructwa które oznacza po utracie
mieszkania wolność od długów i
Okradanie do śmierci .
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie
- co zrobisz jak inwestycja nie przyniesie spodziewanych zysków (zakładam wykorzystanie środków własnych)
Nie wiem jak jest z kredytami ale sądzę że najbliższe lata będą z inflacją taką lub wyższą jak teraz.
Czy to się nie odbije na kosztach kredytu?
 
Do góry