W co inwestujecie?

olszyna_nad_rowem

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
1 094
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Nie inwestuje nie stać mnie . Ale gdybym mial kase to zainwestował bym w nieruchomosci albo w fundusze inwestycyjne.
 

GFdYx

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2007
Posty
186
Punkty reakcji
0
Wiek
35
złoto podobno pójdzie strasznie w górę... ale ja inwestuje w siebie:D
 

Carmen

Nawiedzona narzeczona
Dołączył
19 Wrzesień 2005
Posty
2 901
Punkty reakcji
4
Wiek
42
Miasto
Gdańsk
również w siebie, w lokaty bo jestem "strachliwym" inwestorem, oraz możnaby powiedzieć, że w nieruchomości
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
W siebie i w bukmacherstwo jeśli można to nazwać inwestycją ;)
 

still sane

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2006
Posty
380
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
From the pagan vastland
Ja zakładam rachunek maklerski w przyszłym miesiącu, choć wiem, że ten rok nie będzie taki dobry jak ubiegły do inwestowania.

A co do lokat - to nie potrzebuje ich bo mam rach oszczednościowy 4,5 % lepszy niż lokaty
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
lokaty to w ogóle w dzisiejszych czasach porażka ;) Chyba, że do przechowania pieniędzy przez miesiąc czy dwa.
 

Szarex

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
powiat tarnowski
Na razie w samego siebie - a jak znajdę robotę to pewnie będę w lokaty, bo podobnie jak Carmen jestem strachliwy :p
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Szrex, ale czy wiesz, że tak na prawdę na lokacie nic nie zarabiasz? Powiedzmy, że masz lokatę z zyskiem 5% - inflacja załóżmy, że wyniesie 4% - zysku masz już tylko 1% - a teraz odlicz od tego 19% podatku :p Zyskujesz jedynie 0,81% ;) A nie zapominajmy, że inflacja lubi się zmieniać ;)
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Ja oszczędzam np. Gasząc światło, albo szukając tańszych produktów. Jeśli chodzi o inwestowanie to najchętniej bym zainwestował w Allegro, nad czym zdarza mi się pracować. :) Co do oszczędzania, to każdy co się nie zna napisze, że na koncie w banku. Helix - zapomniałeś jeszcze dodać koszty utrzymania rachunku, operacyjne. Ale w sumie mnie oświeciłeś, bo myślałem, że na koncie się będzie tracić. Trzymanie forsy w banku się opłaca jak masz np. 300tys. Wtedy ten 0,5% wychodzi 1500zł/miesiąc BB) Jeśli chcecie się dowiedzieć więcej, to poczytajcie sobie www.biznesforum.pl Dużo ludzi co się zna (wśród motłochy tych co bladego pojęcia nie mają)
złoto podobno pójdzie strasznie w górę... ale ja inwestuje w siebie:D
Owszem, też o tym słyszałem.
 

ThugLife

HipHop Maniak √ιק
Dołączył
2 Październik 2007
Posty
869
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
71
Nie wy tylko rodzice w was iwestuja :D
Ja inwestować bym zaczął mając na zbyciu 50 000 zł - teraz nie ma co sie w to bawic
 

Barton

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2007
Posty
1 428
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Nie wy tylko rodzice w was iwestuja :D
Ja inwestować bym zaczął mając na zbyciu 50 000 zł - teraz nie ma co sie w to bawic
30 tys wystarczyłoby. 10% marży brutto, to 3tys./miesiąc. Jeśli cały towar zejdzie. Netto to jest jakieś 2tys. całkiem niezła kwota.
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
W sumie interesowałem się kiedyś giełdą walutową (kompletna klapa) i giełdą papierów wartościowych, ile trzeba mieć minimum z minimum żeby móc się w to pobawić? 18 lat to oczywiste, rachunek maklerski (?) a jak z kasą?
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Nie wy tylko rodzice w was iwestuja :D
Ja inwestować bym zaczął mając na zbyciu 50 000 zł - teraz nie ma co sie w to bawic
Jest jeszcze inna opcja - nie musisz mieć takiej kasy, wystarczy, że co miesiąc odłożysz 100-300zł i będziesz je regularnie inwestował w fundusze. Po kilku latach będziesz miał całkiem sporą sumkę, a jednostki funduszy można kupić już nawet po 50zł!!! Do tego co odłożysz możesz doliczyć pesymistycznie 10% zysku z tej kasy ;)

Duda napisał:
W sumie interesowałem się kiedyś giełdą walutową (kompletna klapa) i giełdą papierów wartościowych, ile trzeba mieć minimum z minimum żeby móc się w to pobawić? 18 lat to oczywiste, rachunek maklerski (?) a jak z kasą?
Waluty i bezpośrednie wchodzenie w giełdę jest dla ludzi, którzy tym żyją - są na bieżąco z informacjami i codziennie analizują swoją inwestycję - wprawdzie można tam wiele zarobić, ale też i bardzo szybko stracić!
Nie jestem pewien, ale z tego co słyszałem, to na giełdę trzeba wyłożyć z 50tys. (ale nie jest to pewna informacja).
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Oho, to nawet nie myślę żeby się w to pchać. Nie mam tyle kasy :p

Ale o takim funduszu żeby odkładać po ok. 100 zł. miesięcznie jak pisałeś to można pomyśleć, niektórzy tak robią że jak urodzi im się dziecko a trochę zarabiają to zakładają taki fundusz i odkładają np. po 200 zł. miesięcznie, a jak dziecko skończy 18 lat to potem przekazują tą kasę którą przez ten czas naskładali + %.
 

mahzel1

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2008
Posty
28
Punkty reakcji
0
Są fundusze, w które można inwestować już od kwoty 50 zł np. Unikorona Zrównoważony. Tylko trzeba mieć mocne nerwy, szczególnie teraz kiedy większość funduszy leci w dół.
 
Do góry