W co inwestujecie?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Według których danych GUS inflacja sięgała 4% bo tak szukam i trochę mi się nie udaje tej wartości odnaleźć. "Ekspercie" od lokat przejdź na stronę Idea Bank
po czym wklej obwarowania przy lokacie HIT bo ktoś chyba tutaj nie umie czytać ze zrozumieniem.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
3% ma osiągnąć po podwyżkach prądu w 2019, nie 4% "ekspercie" od czytania ze zrozumieniem.

4%, dobre sobie. To jest niezła stopa zwrotu. We Wrześniu kupowałem sztabki złota po 4570 zł za uncję już z wliczoną marżą mennicy. Sprawdź cenę dziś. To jest zwrot, który moim zdaniem I TAK JEST NISKI, JAK NA INWESTYCJE, ale przynajmniej JAKIŚ jest. To badziewie nazywane lokatą daje wzrost na poziomie jednego dnia pracy przy średniej krajowej, więc o czym my, kurde, w ogóle dyskutujemy gościu?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
glowonog napisał:
4%- inflacja- podatek belki = super hiper wielki zarobek. Powodzenia xD
A po czym z tego wiersza można wywnioskować że to jest czas przyszły a nie przeszły?



glowonog napisał:
We Wrześniu kupowałem sztabki złota po 4570 zł za uncję już z wliczoną marżą mennicy. Sprawdź cenę dziś. To jest zwrot, który moim zdaniem I TAK JEST NISKI, JAK NA INWESTYCJE, ale przynajmniej JAKIŚ jest.
Czy to nie AUTOREKLAMA?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibic Polski napisał:
A po czym z tego wiersza można wywnioskować że to jest czas przyszły a nie przeszły?
Po tym, ekspercie od czytania ze zrozumieniem. Jak widać, coś więcej, niż jedno zdanie nie mieści Ci się w głowie. Mimo, iż post nie był skomplikowany, bo składał się z DWÓCH zdań.



glowonog napisał:
Dobrze zarobić? A Ty wiesz, że po podwyżkach prądu inflacja w 2019 osiągnie okolice 3%? 4%- inflacja- podatek belki = super hiper wielki zarobek. Powodzenia xD




Kibic Polski napisał:
Czy to nie AUTOREKLAMA?
No autoreklama. Jestem właścicielem mennicy. Ciul z tym, że nawet nie napisałem jakiej. Gdybyś miał więcej, niz 2 szare komórki w głowie, to zobaczyłbyś, że facet od "inwestycji w nieruchomości" 2 razy odniósł się do pewnego konkretnego dewelopera. Stawiam dolary przeciw orzechom, że facet tam pracuje. (a moderacja juz dawno uciekła z tonącego okrętu, bo zgłoszenie wisi i wisi, a post nadal na swoim miejscu)

Jesli chodzi o samą inwestycje w nieruchomości - spoko. Tylko trzeba dysponować całkiem pokaźnym kapitałem. Ceny mieszkań oscylują dziś między 6-8 tys. za metr kwadratowy (Wrocław). Bez 300 tysi nie ma co podchodzić do tematu. No... chyba, że chcesz kupić na kredyt w fajnej lokalizacji, wynajmować studentom przez 15 lat i potem przejść na swoje, albo kupic taniej, sprzedać drożej. Z tym, że z opcją nr 2 jest pewien problem - na moje oko rynek mieszkaniowy to pompująca się bańka. (Dlatego osobiście zarabiam kasę, czekając aż pęknie, a jak ceny mieszkań staną się normalne, to sam zacznę wchodzić w temat)

Ah, jeszcze jedno a'propos lokat - IdeaBank to nie to bankrutujące badziewie Czarneckiego? Bałbym się włożyc do jego skarbca nawet złamanego grosza.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
glowonog napisał:
Gdybyś miał więcej, niz 2 szare komórki w głowie, to zobaczyłbyś, że facet od "inwestycji w nieruchomości" 2 razy odniósł się do pewnego konkretnego dewelopera
Widać mam bo zauważyłem.


glowonog napisał:
Dobrze zarobić? A Ty wiesz, że po podwyżkach prądu inflacja w 2019 osiągnie okolice 3%? 4%- inflacja- podatek belki = super hiper wielki zarobek. Powodzenia
Jak mam się o głupoty kłócić to wole raz głowonogowi ustąpić. Udam że widzę tam napisane : " w przyszłości będzie". Tylko jak inflacja "w okolicach 3%" może osiągnąć 4% i jak to się ma do tzw "celu inflacyjnego" na 2019 rok to bez piwa nie ogarnę. A miałem nie pić.


glowonog napisał:
Ah, jeszcze jedno a'propos lokat - IdeaBank to nie to bankrutujące badziewie Czarneckiego? Bałbym się włożyc do jego skarbca nawet złamanego grosza.
Czarneckiego. Lokaty to nie moja bajka ale u bukmachera na Czarneckiego bym postawił.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibic Polski napisał:
Jak mam się o głupoty kłócić to wole raz głowonogowi ustąpić. Udam że widzę tam napisane : " w przyszłości będzie". Tylko jak inflacja "w okolicach 3%" może osiągnąć 4% i jak to się ma do tzw "celu inflacyjnego" na 2019 rok to bez piwa nie ogarnę. A miałem nie pić.
Zdecydowanie powinieneś przestać pić, bo mózg zeżarło Ci już całkowicie, ale może jeszcze jest szansa na odbudowę kory mózgowej.

Idź sobie człowieku na jakieś korepetycje z czytania ze zrozumieniem, gdzie Ty wyczytałeś, że ja pisałem o inflacji 4%? Pokaż mi, to, kurde wytłuszczonym drukiem, narysuj strzałkę w paincie, albo co, bo mi ręce opadają.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
A gdzie napisałeś że oznacza co innego?

Ponieważ głowonoga nie ma a nawet jak jest to niewiele do forum wnosi prócz sporów coś wyjaśnię.


hm2 napisał:
Lokata witaj nest bank 4% Lokata hit idea bank 3,6% Konto oszczędnościowe profit 2,7% - przynajmniej możemy wyciągać pieniadze z konta kiedy chcemy
Choć lokaty to nie moja bajka to jakoś sobie nie przypominam lokat których oprocentowanie jest dwukrotnie wyższe od inflacji w skali roku (no chyba że w Amber Gold). Zajrzałem na stronę
Nest Banku i okazuje się że lokata wskazana przez hm2 jest oprocentowana na 4% w skali roku ale jedynie przez 3-6 miesięcy co oznacza rzeczywiste oprocentowanie 1-2% we wspomnianym okresie. Innymi słowy hm2 wprowadza innych forumowiczów w błąd powołując się na lokatę...której o takim rocznym oprocentowaniu nie ma. Innymi słowy głowonóg który taki zarobek wyśmiał miał rację i tu się z nim zgadzam. Rzecz w tym że wpis głowonoga jest z jednej strony niechlujny a z drugiej nie wiedzieć czemu zakładałem że głowonog to "człek inteligentny" i wie że rocznych lokat o takim oprocentowaniu nie ma i po prostu w swoim wpisie się pomylił (każdemu kiedyś się zdarza) i podaje wskaźnik inflacji . Skad miałem wiedzieć że przeceniam zdolności intelektualne głowonoga?
Ale nie będę znęcał się nad zwierzyną. Druga moja wątpliwość przy tej lokacie pojawiła się gdy przeczytałem że aby ja otworzyć to trzeba mieć konto w tym banku.
Jak się domyślam hm2 nie pracuje jeszcze zawodowo i nie wie co to konto. Jednak gdy już zacznie to dowie się że nie jest warto mieć więcej tego rodzaju kont niż jedno. Wyobraźmy więc sobie że co kwartał inny bank oferuje "atrakcyjną lokatę" pod warunkiem że posiada się tam konto. I co w związku z tym hm2 co kwartał będzie przenosił konto do banku z "atrakcyjnymi lokatami"? Jeszcze jedno: według mojej definicji (i nie tylko mojej) inwestycja to włożenie pieniędzy w ryzykowny
interes mogący przynieść ponad przeciętny zysk ale też mogący przynieść stratę. Czy lokata bankowa mieści się w tej definicji? Czy jest ryzykowna czy może przyniesie ponad przeciętne zyski? Kończac jeśli ktoś chce hmmm "inwestować" to powinien zwracać uwagę na te dwie sprawy czyli czy "atrakcyjne" oprocentowanie jest na rok i czy lokata wymaga założenia konta w danym banku.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
bubuska napisał:
Czasami może warto skorzystać z pomocy doradzcy finasowego?
Nie pamiętam czy przestrzega się przed finansowymi czy też przed inwestycyjnymi. W każdym razie nikt raczej nie zostaje milionerem poprzez uzyskanie zysku 10% rocznie. Tu trzeba innego...Wunderwaffe. Taki wynik to raczej ciężka praca, nieprzeciętna inteligencja i jak wszędzie dużo szczęścia. Ale gdyby tak zamiast milionów
myśleć o "kostce dobrego masła od święta" (przenośnia) czyli obniżyć ewentualne wymagania co do rozmiarów sukcesu?

Wyobraźmy sobie np. kogoś kto w listopadzie 2018 roku wziął np. w Pekao pożyczkę a np. w wysokości 2800 zł na trzy lata. Ten ktoś ma Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego i właśnie na te konto przelał 2200 zł ze wspomnianej pożyczki. Wyobraźmy sobie teraz że ma do spłaty co miesiąc rate ok 97 zł a w sumie ma oddać 3164,04 zł. W lutym otrzymał PIT 11 i rozliczając swojego Pita od podstawy wymienionego w nim dochodu do opodatkowania odejmuje wcześniej wspomniane 2200 zł. Otóż oznacza to dla niego zwrot z US kwoty niewiele pond 400 zł.
A teraz można poteoretyzować: jak podałem gość ma w ciągu trzech lat "przynieść w zębach" bankowi 3164,04 zł. Pożyczkę wziął 2800 zł ale gdy dodać zwrot z US to tak jakby wziął ponad 3200 zł a do spłaty ma "tylko" 3164,04 zł. Niby grosze ale ...można? I gdzie tu miejsce dla doradcy?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Znów odpowiadasz opłaconemu użytkownikowi, który dostaje złotówkę (albo mniej) za post.

Do Twojej odpowiedzi odniosę się lakonicznie, bo naprawdę nie chce mi się w to angażować, nic z tego nie wyniknie. Nie ma mnie, bo nie mam czasu.


Nigdzie nie pisałem o inflacji na poziomie 4%. Pisałem o tym, że lokata oprocentowana na 4% w skali roku to śmiech. W moim wyliczeniu, prostym, przyznaję, uproszczonym, przyznaję. Chodziło o to, że od 4% oprocentowania musiałbyś odjąć 3% inflacji, i jeszcze podatek belki. To wszystko, następnym razem będę dopisywał legendę do najprostszych zwrotów, moży ułatwi Ci to ich zrozumienie.

i tak, wiem, ze lokata na okres 3, albo 6 miesięcy to tylko połowa, albo 1/4 zysku. Uwierz mi, z matmą u mnie całkiem spoko. Co prawda całki powierzchniowe już mi z pamięci uciekły, ale dzielenie jeszcze pamiętam.

Jeśli chodzi o doradców inwestycyjnych, to bujda na resorach. Gdyby jakikolwiek człowiek wiedział w co trzeba wkładać kasę, żeby ją szybko pomnażać, to nie pracowałby pozyskując kolejnych klientów, za których zarabiałby prowizję, tylko inwestowałby swoją kasę, a po 10 latach liczył kokosy na palmach w ciepłych krajach.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Wcale mnie to nie dziwi, ludzie dobierają sobie dyskutantów na podobnym poziomie intelektualnym.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
W kwestii doradców finansowych częściowo bym się zgodził z przemówcą. Nikt nie sprzedaje systemu na Toto-Lotka jeśli ten system jest skuteczny tylko nim gra podejrzewam że w finansach jest podobnie. Co gorsza ci rzekomi doradcy nie są niezależni. Przypominam sobie że kiedyś byłem w takim doradztwie co dziwne niby doradca a jak dla mnie to ...”mydło i powidło” bo pamietam że rate za coś za kogoś spłacałem. O tym ze tam jest doradztwo dowiedziałem się dopiero potem zaś moją uwagę przykuła reklama banku BPH. Wniosek? Doradzali pewnie tak jak im BPH kazało. Pewnie dzięki takim doradcom powstała grupa „nabitych” w obligacje Getback. Jak więc „inwestować”? Nie wiem. Różni różnie to robią. Ja bym proponował najpierw nauczyć się oszczędzać. Nie tylko na bankowych lokatach ale w życiu codziennym. Po co np. kupować przedmiot X kiedy Y jest tańszy o 15% a niemal tak samo dobry? Ile tak bezsensownie się wydaje dziennie tygodniowo miesięcznie? Do tego nie trzeba doradztwa. Kiedyś brałem udział w webinarze Macieja Samcika (w pewnym sensie mojego guru). W kwestii oszczędzania proponował on taki schemat: odkładanie nawet drobnych sum na konto oszczędnościowe gdy już tak się uzbiera według Nas dość wielka kwota zakładanie za te pieniądze lokaty w banku i nadal korzystanie z konta oszczędnościowego. Gdy już tych lokat nazbiera się kilka Samcik proponował kupno obligacji skarbowych i ewentualne dalsze ich „rolowanie”(zamiana obligacji wykupowanych przez Państwo na nowe w ten sposób dostaje się symboliczną premie) a gdy już skarbowych będzie znow dość wiele wejść na wyższy poziom nabywajac obligacje korporacyjne. Pomysł jak dla mnie nie jest wielka rewelacją i ja bym raczej pomyslał od razu o przejściu od lokat do takich obligacji
jedynie symbolicznie tracąc czas i pieniądze na skarbowe. A potem? No potem to dopiero można poważnie mysleć o inwestowaniu . Jeśli więc przykładowo taki hm2 ma teraz ok20 lat to mając około lat 30 myslę że nabędzie już wiedzę dzięki której samodzielnie będzie mogł bardziej skutecznie pomnażać swoje pieniądze. A tymi co to tylko potrafią wyśmiewać i krytykować na forach proponuje się nie przejmować. Oni nic innego nie potrafią w przeciwnym razie by zaproponowali inny lepszy sposób postępowania.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Kibic Polski napisał:
Ja bym proponował najpierw nauczyć się oszczędzać. Nie tylko na bankowych lokatach ale w życiu codziennym. Po co np. kupować przedmiot X kiedy Y jest tańszy o 15% a niemal tak samo dobry? Ile tak bezsensownie się wydaje dziennie tygodniowo miesięcznie?
Oczywiście. Nie rozumiem, jak to możliwe, że ludzie w wieku nawet ok. 30 lat nie mają odłożonego grosza przy duszy, a zarabiają naprawdę fajne pieniądze. W tym wieku wypadałoby mieć juz swój własny dom, ew. mieszkanie. Grunt to oszczędzać, żeby później mieć co inwestować, tak jak piszesz.

Osobiście przez 2 lata mieszkałem w pokoju razem z dziewczyną po to, żeby odłożyć jakąś tam kwotę. Przy okolicach średniej krajowej w dużym mieście udało mi się odłożyć kilkadziesiąt tys. da się? Da się, tylko trzeba wiedzieć jak wydawać kasę. Przy czym nawet nie żyłem biednie, bo zaliczyłem 6 wycieczek zagranicznych i nie mam tu na mysli Czech ;) Po prostu wysttarczy nie przywiązywać najmniejszej wagi do markowych rzeczy, które są drogie tylko ze względu na naszywke / napis.
Kilkanaście tys. wpakowałem w złoto, kilka w kryptowaluty (została mi 1/4, tak sie uczy na błędach), a kilkanaście zainwestowałem w siebie, żeby... rzucić pracę, kupic auto do nowej pracy i zmienić branżę. Dziś pracuję na prowizji i jest mi z tym dobrze.

Nie lubię podejścia niektórych ludzi opierających się o lewary, kredyty, nie ufam temu, choć wiem, że wielu tak doszło do fortuny. Jednak można tak stracić wszystko. Wierzę w pieniądze zarobione ciężką pracą, odłożone i zainwestowane (tutaj musisz mieć własne rozeznanie, obszerną wiedzę, a zatem polecam lektury typu goldenmark, money, bankier oraz może książki).


Nikt tu nikogo nie wyśmiewa. Nie wyśmiałbym człowieka, który by zapytał "hej, jak inwestować?". Wyśmiewam ludzi, którzy są tu po to, by napisać kilka płatnych postów i zniknąć. Nie wierzysz? To wejdź sobie w profil bubuska. Sprawdź posty. Każdy jeden zawiera link do różnych firm. Wiesz, dlaczego? BO TAK DZIAŁA MARKETING W SIECI. Tak, jeszcze jest praktykowany. Jeden wpis = 60 groszy, albo coś koło tego. Jest mnóstwo stron, które oferują kasę za takie działanie. Dlaczego? Ano dlatego, że jest to postrzegane przez odbiorce jak polecenie, a nie jak reklama.

Moderowałem to forum przez jakis czas, kiedy jeszcze było w pełni żywe. Wiem, jak wykrywać spam, kiedyś każdy post tego typu lądował w koszu, a jego autor dostawał warna.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Idea bardzo ciekawa. Pytanie, czy zaufałbym tej firmie, że za rok się nie zawinie z rynku z moją kasą ;)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Podobno po roku Amber Gold wypłacało "gwarantowane14%" tak samo jak po roku prezes GetBack wciąż stąpał po "czerwonych dywanach" ponoć też miał być chwalony przez dzisiejszego premiera(a przecież jaka to Dobra Zmiana). Czy Future Capital działa w tym zakresie od minimum roku bo jeżeli nie to nikt poważny nie powinien się tym zachwycać.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Rok to chyba nawet za mało.

Bałbym się sytuacji, w której w pewnym momencie moje pieniądze zostałyby "pożyczane" ludziom powiązanym z samą firmą, która po jakimś czasie wyparuje.

Nie ma firmy - nie ma długu, nie ma pieniędzy.

No ale to najczarniejszy scenariusz. Jest jeszcze jeden. Ściąganie długów. Jeśli to ja miałbym komuś dać pożyczkę, to jak niby spowoduję, że ktoś, komu po roku przestało się chcieć mnie spłacać, odda pieniądze? Banki mają z tym czasami problemy, a co dopiero zwykły, szary człowiek, pożyczający komuś kasę przez małą platformę z tanią grafiką, bez kasy na szerszą promocję.

Ok. firma działa w future capital od 2007, a ja nadal jej nie ufam.


Przez 12 lat dorobili się 5 opiekunów akcji. Dodatkowo nie ufam żadnym inwestycjom, w których pojawia się możliwość dokupienia rangi "VIP". To najłatwiejszy sposób na wyciągnięcie kasy z łosi, którzy są na nią łasi.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Po wczorajszym wpisie przeglądając strony w necie wyskoczyła mi reklama Future Capital. Brzmiało to coś Future Capital......29%....coś "bez ryzyka" albo "gwarantowane". Nie przeglądałem oferty gdyż czegoś pilnie szukałem dopiero po chwili zadałem sobie pytanie czemu jeśli 29% to szukają chętnych w necie.
A jeśli 29% to jakie to jest pewne i bezpieczne?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
ipr napisał:
Jeśli rząd podniesie stopy procentowe to nagle kredyty się zwiększą oraz ludzie zaczną pozbywać się mieszkań....
Człowieku nie pij już tych wynalazków. To RPP(Rada Polityki Pieniężnej) decyduje o poziomie stóp procentowych. A co na ten temat mówi Glapiński? To aż dziw bierze że są tacy co piszą o.....inwestowaniu a nie wiedza o planach RPP.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Plany mogą się zmienić, ale nadciąga kryzys, a podczas kryzysu stóp procentowych się nie podnosi, tylko się je obniża, by wzniecić inwestycje.


Inna sprawa, że plany RPP moga być opłakane w skutkach. USA szykuje się na kryzys i powoli, konsekwentnie podnosi stopy procentowe (choć ostatnio FED trochę spuścił z tonu).
 
Do góry