Von Thronstahl

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Szczerze powiedziawszy, nie wiedziałem, gdzie to umieścić. Padło na subforum RAC. Jeśli moderator uzna, to za stosowne, niech przeniesie temat.

Von Thronstahl to niemiecki zespół muzyczny założony w 1995.

Von Thronstahl został powołany do życia w roku 1995 przez Josefa Marię Klumba i jego brata Bernarda. Jakiś czas potem Bernard przestał udzielać się w grupie, skład został natomiast poszerzony o Raymonda P., Marcela P. i Rene. Von Thronstahl zaczął pojawiać się na licznych składankach muzycznych i powoli wybijał się na rosnącej w siłę scenie military-neofolk. Symbolem kapeli stał się pęk rózg liktorskich, znany ze starożytnego Rzymu i faszystowskich Włoch.

Na zasadnicze brzmienie zespołu składają się neoklasyczne aranżacje (grane na syntezatorach), połączone z marszowymi rytmami, industrialnym zgiełkiem, śpiewem, deklamacjami i rozmaitymi nagraniami samplowanymi z radia, telewizji, archiwów historycznych etc. Najpełniejszym wyrazem takiego podejścia jest album Imperium Internum, pełnoczasowy debiut kapeli, wydany w roku 2000. Imperium Internum to głos Starej Europy, bluźnierstwo przeciwko ideom współczesności. „Tęskniłem za tworzeniem sztuki i muzyki, która byłaby silniej związana z prawdziwym dziedzictwem europejskim – nie z masonerią, anarchiczną tradycją fałszywej wolności, oznaczającą wykorzenienie i bezprawie” – powiedział Klumb w jednym z wywiadów. „Von Thronstahl powinien wskazać drogę powrotną do wzniosłego rodzaju dumy, opartego o trwałe wartości”.


Wg mnie grają świetnie. :) Tutaj macie próbkę:

http://www.youtube.com/watch?v=9KeA4KmWPWU...feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=sb-APukdOJU
http://www.youtube.com/watch?v=FULcvalI_Wo
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
ustawka :D
jestem z W-wy więc moge się wykosztować na te 40 zł. zwlaszcza, że będę już po maturze-wakacje itp, można by zrobić jakiś zjazd faszyzującego kółka forumowiskowego, a taki koncert to zawsze jakaś okazja...

Muzyka raczej tylko do słuchania, ewentualnie do regularnego pokazywania pewnego gestu, za który jak wiadomo grozi 3 lata.
 

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
ustawka :D
jestem z W-wy więc moge się wykosztować na te 40 zł. zwlaszcza, że będę już po maturze-wakacje itp, można by zrobić jakiś zjazd faszyzującego kółka forumowiskowego, a taki koncert to zawsze jakaś okazja...

Muzyka raczej tylko do słuchania, ewentualnie do regularnego pokazywania pewnego gestu, za który jak wiadomo grozi 3 lata.


Niech się tylko NW o tym zjeździe dowie... :(

A przepraszam, przy np. Honorze, to oprócz słuchania jeszcze tańczysz? Chciałbym to zobaczyć. :D


EDIT:

http://www.wrzuta.pl/audio/hXVT70gadZ/13_-..._the_apokalypse

Ta piosenka jest zaaaa:cenzura:ista! ;)
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
Niech się tylko NW o tym zjeździe dowie... :(

A przepraszam, przy np. Honorze, to oprócz słuchania jeszcze tańczysz? Chciałbym to zobaczyć. :D

a Pogo/Mosh? tylko takie kroki znam ;)
Przy Honorze chyba nie zdarzyło się. przy K88 było moje pierwsze pogo na imprezie u koleżanki-jak jej znajomi dowiedzieli się kto słucha Konkwisty to przychodzili do mnie z gratulacjami :D happy times
 

marek70

Stały bywalec
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
1 268
Punkty reakcji
155
Wiek
53
Miasto
Białystok
Ja zapewne się pojawię, bo termin mi pasuje.

nie mów hop
koncert Irydionu Bastionu Fortecy właśnie odwołali
a co jeśli jakaś mądra głowa dopatrzy się niepoprawnej treści?

Zaczynam się bać o nazwę mego miasta Białegostoku
W końcu jeszcze się czegoś doszukają
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Jestem właśnie na etapie przesłuchiwania ich płyt jak do tej pory najlepsza to chyba Sacrificare. Trzeba przyznać ze dźwięki dość oryginalne.
 
Do góry