Videodomofon - ma ktoś?

H

Haan

Guest
Hej, mam pytanie dotyczące videodomofonów. Otóż moi rodzice znaleźli jakąś okazję i kupili taki oto sprzęt. Nigdy dotąd u nikogo nie spotkałam się z videodomofonem, a pewnie niedługo będzie to standard, bo wiele droższe od zwykłych nie są. I teraz - moje wspomniane banalne pytanie brzmi: czy aby widzieć kto dzwoni, trzeba podnosić słuchawkę, czy moze kamerka uruchamia się automatycznie wraz z naciśnięciem dzwonka? Pytam, bo po to instaluje się videodomofon, by nie wpuszczać niechcianych "gości" czy domokrążców, a w momencie podniesienia słuchawki odbiorca wie, że ktoś jest w domu, choć chcielibyśmy ten fakt ukryć;) Wiecie może jak to działa? Tata na razie walnął to pudełko gdzieś w kąt czekając z instalacją na wolny dzień w pracy, więc pewnie prędko to nie nastąpi;)
 
U

umoruma

Guest
w momencie kiedy ktos dzwoni to pojawia sie obraz z kamerki, ale zalezy to od konketnego modelu, nie zawsze tak jest :/
 

Zbyszek50

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2009
Posty
21
Punkty reakcji
0
Droga koleżanko, wszystko zależy od marki i rodzaju sprzętu. Rynek videodomofonów rozwija się coraz szybciej w naszym kraju i istnieją przeróżne typy, wedle życzeń klientów. Myślę, że za parę lat videodomofony będą powszechne w naszych domach, jest to pomocne urządzenie. Pozdrawiam
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
Obraz z kamerki pojawia się w momencie gdy ktoś dzwoni i tak powinno być w każdym videodomofonie.
Videdomofon fajna sprawa, ale do domków, w bloku już nie bardzo dałoby radę, bo pozwolenie od spółdzielni i technicznie byłyby komplikacje.

Tutaj fajne videodomofony:
http://mikrosklep.com.pl/category.php?id_category=19
polecam :)
 
H

Haan

Guest
Uhm, dziękuję raz jeszcze za odpowiedzi:)Jak zwykle okazało się, że wszystko zależy od tego,od czego zależy;) Ale najważniejszych rzeczy się dowiedziałam - jak np. kiedy obraz się pojawia. O tych uregulowaniach prawnych nawet nie pomyślałam, a rzeczywiście to poważne ograniczenie w przypadku bloku...na szczęście dom też mam;) dziękuję:)
 

dukki

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
też na początku miałam problemy z wideodomofonem, nie zawsze pojawiał się obraz. miał mieć też funkcje robienia zdjęć po każdym naciśnięciu dzwonka i dupa nie robił. Bardzo byłam na początku zła i już chciałam reklamować, kiedy chwyciłam jeszcze raz instrukcję i przeczytałam od deski do deski. Wszystko się wyjaśniło, poustawiałam sobie na nowo i działa bez zarzutów! Fajna sprawa z tym domofonem
 

szapobar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2009
Posty
107
Punkty reakcji
1
moja droga, w moim bloku to już jest standard od 4 lat :D Jest git, działa bez zarzutu, obraz wyświetla się zawsze, ma nawet filtr nocny, więc widać dokładnie kto dzwoni. Kamery są dwie - przed drzwiami i na parterze. Obraz jest czarno-biały, ale to nie przeszkadza. Ważne, że widać komu się otwiera drzwi (bądź nie otwiera :D)
 

=MiLi=

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2008
Posty
285
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Łódź
No tak, ale na to musi się chyba zgodzić większość lokatorów jak nie wszyscy? A w moim starym bloku gdzie mieszka większość starszych ludzi wątpię aby ktoś na to wyraził zgodę, chociaż tak naprawdę to bardziej bezpieczne...
 

IgorPrzegaliński

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2011
Posty
191
Punkty reakcji
0
Miasto
Białystok
Obecnie użytkuję już drugi videodomofon i zarówno jeden jak i drugi (żaden szał, zwykłe budżetówki za 1000-1500zł ) obsługuje 3 kamery, ładnie radzi sobie z widzeniem w nocy, nie trzeba zgłaszać obecności aby zobaczyć kto przyszedł , oraz sygnalizuje diodką,że ktoś był podczas nieobecności (można odtworzyć video z 30s)
 
Do góry