Użytki rolne i struktura własności orlnej

Status
Zamknięty.

91patii

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
1. Wymien formy uzytkowania gruntow zalicane do uzytkow rolnych.
2. Wyjasnij przestrzenne zroznicowanie rozmieszczenia uzytkow rolnych w Polsce.
3 Omow przyczyny zróżnicowania Polski ze względu na strukturę własnosci uzytkow rolnych.

proszę o pomoc.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
Ad. 1.
Grunty, zaliczane do użytków rolnych wykorzystuje się do produkcji roślinnej, zwierzęcej oraz ogrodniczej. Są to: grunty orne, trwałe użytki zielone (pastwiska, łąki), ogródki przydomowe, sady i szkółki drzew owocowych, trwałe plantacje (np. chmielu, wikliny, herbaty, kawy, trzciny cukrowej, winnice itp.).
Ad. 2.
Powierzchnia użytków rolnych na świecie wynosi 4868,3 mln ha, w Polsce - 16,2 mln ha, co stanowi 50,2% ogólnej powierzchni kraju.Główne obszary rolnicze w Polsce: Wyżyna Lubelska, Wyżyna Sandomierska, Równina Wrocławska, Nizina Wielkopolska , Kujawy, Żuławy Wiślane, Nizina Szczecińska.

To takie małe podpowiedzi, jakie skopiowałam prosto z Wikipedii - jak widać szukanie nie boli http://pl.wikipedia.org/wiki/U%C5%BCytki_rolne
A teraz się wysil, te odpowiedzi rozwiń na podstawie podręcznika i odpowiedz sobie na 3 zadanie. Nikt Ci tu na tacy niczego nie poda.
 

91patii

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
no niestety ale to drugie zadanie to jest zle, tj. Twoja odpowiedz jest zła, bo nie jest w ogole na temat , lol. Nie chodzilo o podanie [pwoerzhcni ,cyz co, tylko jakie sa przycyzny tego zroznicowania, gdzie jest najwiecej i najmniej uzytkow i dlaczego xD
wiec kto tu mowi o dobrym suzkaniu ? a jeszcze wczesniej o dobrym rozumieniu pytania. :]
 

sternum

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2008
Posty
735
Punkty reakcji
12
Wiek
33
Miasto
from your nightmare
Jak dla mnie w zadaniu nr 2 chodzi o czynniki przyrodnicze i pozaprzyrodnicze, które mają wpływ na rozmieszczenie użytków rolnych. Czynniki przyrodnicze to np. warunki klimatyczne, ukształtowanie powierzchni, gleby, stosunki wodne, a pozaprzyrodnicze to poziom rozwoju gospodarczego kraju czy polityka rolna państwa.
Nie wiem czy taka odpowiedź wystarczy, ale możesz opisać jaki konkretnie wpływ ma każdy czynnik na to rozmieszczenie, czyli, że np. na terenach wysokogórskich nie uprawia się zbóż czy roślin pastewnych, a obszary te są wykorzystywane jako pastwiska. I takie same wnioski musisz wyciągnąć z pozostałych czynników.
 

Rosalie

stara wiedźma
Dołączył
23 Luty 2009
Posty
6 045
Punkty reakcji
425
Miasto
.
A umiesz czytać, skarbie? :D Przeciez napisałam Ci wyraźnie, ze to są MAŁE PODPOWIEDZI, w dodatku skopiowane z Wiki. Gotowców nie oczekuj, rusz główką. Poza tym nie rozumiem, czego chcesz, skoro masz odpowiedzi :crazy: Ale pozdrawiam serdecznie w każdym razie :p
 

91patii

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2009
Posty
8
Punkty reakcji
0
no w sumie tak.. :) Sory..
Posłuchaj a mogłabys mi powiedziec odp do zad 3 ? czy to chodzi o małe zaludnienie i o odzyskane tereny..to sa te przyczyny? Bo nie moge tego nigdzie znalezc..
bede wdzieczna. :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry