Uzależnienie od seksu

W

Wanila

Guest
Czy ktoś jest uzalezniony od seku? Musze poszukać dobrego terapeuty z Poznania, czy ktoś może słyszał o seksuologu Krzysztofie Tryksza?
Moja koleżanka czytała o nim na forum, ktoś zachwalał jego terapie.
 

Edgar Schwarz

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2010
Posty
55
Punkty reakcji
3
Miasto
Gdańsk
Niewiele osób jest w stanie przyznać się do seksoholizmu. Rzadko nawet rozrózniamy ten stan jako stan pewnego zaburzenia. Warto jednak poobserwować swoje zachowania. Jeśli porzebna jest pomoc specjalisty to lepiej nie zwlekać.

Następstwa patologicznego zaabsorbowania życiem seksualnym może mieć wielorakie następstwa. Skutki osobiste to poczucie winy i wstydu, obniżona samoocena, depresja z myślami samobójczymi, zaburzenia orientacji seksualnej (mogą być wyrazem szukania nowych, mocniejszych podniet seksualnych), urojenia wielkościowe, wstręt do siebie i generalnie - zmniejszenie satysfakcji życiowej.

Skutki społeczne to napięcia i destrukcja relacji interpersonalnych, krótkotrwałe kontakty z ludźmi, życie w sekrecie, brak przyjaciół, oddalenie od rodziny, zamknięcie w hermetycznym towarzystwie.

Uzależnienie od seksu może mieć tragiczne reperkusje ekonomiczne, takie jak zniszczenie kariery społecznej, aresztowanie z powodu dewiacyjnych zachowań seksualnych (np. molestowania seksualnego), utrata pracy lub spadek kreatywności i wydajności w pracy spowodowany ciągłym fantazjowaniem seksualnym. Nadmierna aktywność seksualna i duża liczba przypadkowych kontaktów mogą prowadzić do chorób wenerycznych oraz AIDS.

Temat uzaleznienia od seksu posiada dośc szeroką literaturę i bywa poruszany ma męskich potralach. Kto chce ten znajdzie :)
 
Do góry