UWAGA OSZUŚCI!

Paulina_159

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Do właścicieli niedużych firm dzwoni kobieta. Mówi, że jest przedstawicielką AGENCJI ROZWOJU FINANSOWEGO, która to agencja dostała dotacje z UE i pragnie pomóc w rozwoju małych firm przekazując te dotacje, które rzekomo miałyby wynosić od 2,5 do 40 tysięcy złotych. Mówi, że firma ma 2 lata na inwestycje, że chcą zadbać o poprawę funkcjonalności małych firm. PODOBNO starając się o tę dotację ponosi się jedynie koszty w wysokości 98 złotych. W momencie w którym zgodziłam się wziąć w tym udział popełniłam OGROMNY błąd! okazało się, że cała ta "AGENCJA" to jedno wielkie oszustwo a 98zł zapłaciłam za cieniutką książkę "jak napisać biznesplan". Żadnych dokumentów mówiących o dotacji NIE MA! PAMIĘTAJCIE!! ZANIM ODBIERZECIE TAKĄ PRZESYŁKĘ ZAGLĄDNIJCIE DO ŚRODKA, BY NIE STRACIĆ MOŻLIWOŚCI JEJ ZWRÓCENIA!! Nie jestem pierwszą osobą, która dała się w ten głupi sposób oszukać, ale chcę być jedną z ostatnich. Mam dane tej kobiety, ale nie mam żadnej pewności, czy są prawdziwe. Straciłam niepotrzebnie pieniądze, które ciężko mi było zdobyć, a które są mi bardzo potrzebne. WY NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!!!!
 

uzzo

Małpiszon mądrości
Dołączył
24 Luty 2007
Posty
2 984
Punkty reakcji
26
Miasto
z piekła rodem
Do właścicieli niedużych firm dzwoni kobieta. Mówi, że jest przedstawicielką AGENCJI ROZWOJU FINANSOWEGO, która to agencja dostała dotacje z UE i pragnie pomóc w rozwoju małych firm przekazując te dotacje, które rzekomo miałyby wynosić od 2,5 do 40 tysięcy złotych. Mówi, że firma ma 2 lata na inwestycje, że chcą zadbać o poprawę funkcjonalności małych firm. PODOBNO starając się o tę dotację ponosi się jedynie koszty w wysokości 98 złotych. W momencie w którym zgodziłam się wziąć w tym udział popełniłam OGROMNY błąd! okazało się, że cała ta "AGENCJA" to jedno wielkie oszustwo a 98zł zapłaciłam za cieniutką książkę "jak napisać biznesplan". Żadnych dokumentów mówiących o dotacji NIE MA! PAMIĘTAJCIE!! ZANIM ODBIERZECIE TAKĄ PRZESYŁKĘ ZAGLĄDNIJCIE DO ŚRODKA, BY NIE STRACIĆ MOŻLIWOŚCI JEJ ZWRÓCENIA!! Nie jestem pierwszą osobą, która dała się w ten głupi sposób oszukać, ale chcę być jedną z ostatnich. Mam dane tej kobiety, ale nie mam żadnej pewności, czy są prawdziwe. Straciłam niepotrzebnie pieniądze, które ciężko mi było zdobyć, a które są mi bardzo potrzebne. WY NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ!!!!!!
no tak,

powiem tak, zadna agencja czy instytucja co prowadzi tego typu dotacje unijne jako instytucja wykanczajaca nie moze tak robic czyli dzwonic i wciskac kity, bo taka osoba musi sama sie zglosic do konkursu, przeprowadza sie szkolenie i na podstawie przeprowadzonego biznesplanu i pomyslu przenzaczaja oni te pieniadze, jest to dluga droga ale fajna kasa do tego nie ma oplat, jesli sie jest ostatecznym deneficjentem tego programu. wiec jesli ktos takim czyms dzwoni to juz wiadomo ze oszust, chyba ze sie gdzies zglosilismy i ta instytuacja dzwoni o danym programie.
 

Jakubo

Nowicjusz
Dołączył
30 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
1
Do mnie dzwonili kiedyś z propozycją załatwienia dotacji za 40 % jej wartości. Rozbój w biały dzień.
 

Maciora

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miałam podobną sytuację i też ostrzegam wszystkich ludzi do których ktokolwiek dzwoni z propozycjami,że dostaną jakąś dotację to nawet nie rozmawiajcie na ten temat tylko odłóżcie słuchawkę. Mnie naciągneli na 140 zł. Dostałam paczkę z książką o dotacjach dla firm. Ale mieli zwrócić pieniadze gdy nie będę chciała skorzystać z tej książki.
Niestety ale już pieniędzy nie zobaczyłam.
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
ostatnio też dzwonili do mnie niby z firmy pośredniczącej w tych dotacjach invest-gang czy coś takiego.. też przesyłka 140zł itd ale pani która mi to wyjaśniała mowila z tego invest-gangu ze mam zadzwonić do takiego niby osobistego agenta w mojej okolicy z którym przygotuje osobiscie biznesplan itd i sam musze to zgłosić do tych urzędów aby tą dotacje dostać.. ktoś miał z nimi doczynienia? bo na necie dość nie przyjemnie o nich piszą i dlatego sie pytam.. :)
 

mi_chal

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
W 99,9% przypadków, po prostu szukają jeleni. Z tego co się orientuję profesjonalne firmy pobierają opłatę w wysokości 2,5 - 15% od otrzymanej dotacji.
 

Grupa Kotrak

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Zamierzasz ubiegać się o dotacje.

Nie wiesz od czego zacząć? Czy Twoja firma ma szanse? Nie chcesz zostać "nabity w butelkę"? Jakie dokumenty są niezbędne, kiedy i gdzie je składać? Jak uniknąć błędów?

By otrzymać odpowiedź na te i inne pytania - zapraszamy na konferencję, której celem będzie prezentacja możliwości finansowania przedsięwzięć w ramach Dotacji(Działanie 8.1 oraz Działanie 8.2)

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona! (wymagana rejestracja)

Termin konferencji: 24.05.2012r. godz. 10.00
Lokalizacja konferencji: siedziba RIG w Katowicach ul. Opolska 15

Konferencja skierowana jest do małych i średnich firm, z wyłączeniem firm zawodowo zajmujących się pozyskiwaniem dotacji oraz firm informatycznych.

Więcej informacji na:
KOTRAK Bezplatna konferencja - Dotacje na informatyzacje
 
Do góry