Ustawa O Adwokaturze

milenkaaa

Nowicjusz
Dołączył
1 Lipiec 2005
Posty
188
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
gdzieś tam...
co myślicie o ustawie o adwokaturze podpisanej ostatnio przez prezydenta? ogólnie to za jakiś czas dowiemy się czy to dobre czy nie, ale jak dla mie to całkiem pasuje - ostatnio myślę o wybraniu studiów prawniczych, a nie mając prawnika w rodzinie mogłam mieć spore kłopoty z aplikacją, a nowa ustawa mam nadzieję że rozwiązuje takowe problemy <_< i w ogóle myślę że adwokaci będą batrdziej dostępni dla przeciętnego człowieka, bo do tej pory było mało kogo stać na takie usługi :/ co Wy na to?
 

Deras

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2005
Posty
1 144
Punkty reakcji
0
Wiek
20
Miasto
WROCŁAW
Sądze ze to była wielka decyzja!! i bardzo madra!! :) w koncu beda tansze usługi adwokackie i bedzie wiecej adwokatów!! :) napewno poprawi sie rowniez poziom wygrywanych spraw :) w końcu adwokat to nie bylejaki zawód co nie? :p
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
To oczywiście dobra decyzja. Obecni adwokaci powiązani rodzinnymi koneksjami płaczą, że obniży to jakość usług itp. itd. G**** prawda ! Na zachodzie jest znacznie więcej prawników, a przez to że zawód uprawia więcej osób, stają się tańsi dla przeciętnego człowieka, a ci którzy chcą zarabiać więcej, muszą się zdrowo przykladać do roboty :)
 

Reagle

Nowicjusz
Dołączył
6 Wrzesień 2005
Posty
89
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Kraków
BlizZ napisał:
To oczywiście dobra decyzja. Obecni adwokaci powiązani rodzinnymi koneksjami płaczą, że obniży to jakość usług itp. itd. G**** prawda ! Na zachodzie jest znacznie więcej prawników, a przez to że zawód uprawia więcej osób, stają się tańsi dla przeciętnego człowieka, a ci którzy chcą zarabiać więcej, muszą się zdrowo przykladać do roboty :)
[snapback]67107[/snapback]​
Całkowicie się zgadzam.Mam koleżankę,która ma dużo znajomości w świecie prawników.Powiedziała,że jej nie zależy na dziennych bo jak skończy zaoczne to i tak będzie miała pracę.Dobry prawnik to ten , który chciał nim zostać,a nie miał tate sędziego. :)
 

Falkhor

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Łańcut
Też wyrażam swój skromny głos poparcia... Ta ustawa umożliwia raz - rozerwanie tych wiecznych rodzinnych koneksji, dwa - szansę dla młodych ale zdolnych, tyle, że BEZ koneksji, no i trzy - usługi prawnicze przestaną byc "monopolem" - zacznie się gra rynkowa, i zostaną po rpostu CI LEPSI. A marketing, reklama i walka o klienta tylko obniży cenę, prawnicy staną się bardziej dostępni dla zwykłych ludzi.

Pozdrawiam.
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Mam nadzieję że ta ustawa wogóle zapoczątkuje zrywanie tego typu rozwiązań w naszym kraju. Wciąż jest wiele "prestiżowych" zawodów, które można chcieć wykonywać gdy się ma a ) koneksje rodzinne lub b ) duże pieniądze na kupienie sobie odpowiednich papierkow. Najważniejsza rzecz, czyli talent lub zapał do pracy się nie liczy. To nie powinno wyglądać w ten sposób.
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
A ja jako jedyny się wyłamię z tej zbiorowej zgody i to nie dlatego, że mam w rodzinie prawników, bo takowych nie posiadam, ale dlatego że to o czym piszecze to ogólnie przyjęte slogany i tyle.

To, że będzie dużo prawników sprawi, że nie będzie już to prestiżowy kierunek. Przyczyni się to do tragedii wielu młodych ludzi, któży jako "młodzi i zdolni" pójdą na ten kierunek, ale póżniej nie będą mogli znaleźć pracy. A przy takim oblęzeniu uczelni i zapełnieniu rynku pracy przeciętny prawnik będzie zarabiał tyle, że mu ledwo na życie starczy. I taka jest prawda o tej ustawie ;)
 

BlizZ

Oczekujący Przyszłości
Dołączył
2 Sierpień 2005
Posty
1 731
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
To, że będzie dużo prawników sprawi, że nie będzie już to prestiżowy kierunek. Przyczyni się to do tragedii wielu młodych ludzi, któży jako "młodzi i zdolni" pójdą na ten kierunek, ale póżniej nie będą mogli znaleźć pracy. A przy takim oblęzeniu uczelni i zapełnieniu rynku pracy przeciętny prawnik będzie zarabiał tyle, że mu ledwo na życie starczy. I taka jest prawda o tej ustawie

Czyli jednym slowem zawod prawnika stanie sie takim zawodem jak kazda normalna praca w tym kraju :]. Mamy wysokie bezrobocie, i nikt nie ma latwo ze znalezieniem pracy ( zwlaszcza dobrze platnej ), nie widze jednak powodow by niektore zawody traktowac jako lepsze od innych i nie dawac ludziom szansy by je wykonywali ;)
 

Falkhor

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2005
Posty
118
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
Łańcut
XADK
przeciętny prawnik
No ja tu nie widzę żadnego problemu. Tak, jak miejsca nie ma dla kiepskich lekarzy (to znaczy jest, ale chodzi mi o tych efektywnych) jak i w innych zawodach liczy się fach, umiejętności.

Ta ustawa rozbije mury protekcji - i może prawo będzie studiowało wiecej osób, ale dzięki temu na pewno wysupła się z nich więcej dobrych prawników niż bez tej ustawy.,

Pozdro.
 

XADK

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
1 042
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Child of the moon
Co nie jest objęte stałą kontrolą, to człowiek (a zwłaszcza kiedy jest prawnikiem i w przepisach siedzi non stop) obejdzie. I tak dzieci prawników zawsze będą miały lepiej i tak. Kolejny martwy przepis i tyle a wszyscy się tym tak podniecają :p
 
Do góry