UŚ informatyka, potrzebna porada

Legate

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam wszystkich. Zwracam się z pytaniem do wszystkich mających coś wspólnego z kierunkiem informatyka normalna (inżynierskie) lub informatyka specjalność programista gier komputerowych(inżynierskie) . Teraz właśnie rezygnuje z obecnych studiów na politechnice śląskiej, gdyż poziom był absurdalny ,tak samo jak i całe studia (nikt nic nie wie, nikt nie tłumaczy, nie ważne jak i ile się uczysz - i tak oblewasz).Nie oczekuję bynajmniej ,że na UŚ będzie bardzo łatwo -nic nie robisz a i tak zdajesz, jestem świadom ,że to nie socjologia. Mam następujące pytania:
1) czy dostanę sie na któryś z tych kierunków z wynikami z matury matematyka podst 96, angielski rozszerzony 76
2) jaki jest poziom na pierwszym roku/ semestrze czy ucząc się sensownie można w miarę bezproblemowo zdać ?
3) Czy trzeba na te studia iść z jakąś wiedzą początkową, z dziedziny informatyki/programowania? Gdyż ja niestety niewiele z tematem mam wspólnego i ciekaw jestem czy na owych kierunkach jest wszystko od podstaw powoli przerabiana, żeby każdy się połapał. Jeśli w tym miesiącu zacznę programować w c++ to do października czegoś się nauczę , ale nie na tyle by pędzić z materiałem, pytanie czy to wystarczy?
Zaznaczę ,że w szczególności byłbym wdzięczny za opinie kogoś kto jest /był na kierunku. Na pierwszym roku lub wyżej - nie ma to znaczenia. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, Pozdrawiam
 
Do góry