Urząd Ochrony Sprawiedliwości - powinno coś takiego powstać?

developer

Zbanowany
Dołączył
5 Sierpień 2015
Posty
55
Punkty reakcji
3
danielr9 napisał:
4 miesięcy na umowie o pracę i zarobiłem ok 45 000 dolarów amerykańskich płacąc 3% podatków.
Nie porównuj poważnego państwa do pseudokraju jakim jest Polska..... 3% podatku? fajnie, u nas mogliby wprowadzić ale wtedy kurwy w stylu preZesików by oponawali bo by stracili SUVY itp.....
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Opodatkowalo by się kościółek i na wszystko wtedy hajs by się znalazł.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Od wtedy kiedy rzucasz na tacę a potem gdy liczą i nikt nie widzi ile policzyli...
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Kościół jest opodatkowany, tylko inaczej. Pewnie tak jak wieś (jeśli chodzi o skalę). Oczywiście korzystnie ale czemu nie. Ustawowych zwolnień z podatków, np. z VAT jest całe mnóstwo, optymalizacja podatkowa to powszechne zjawisko. Kościół jakoś tam specjalnie się nie wyróżnia. No i jakiegoś wielkiego bogactwa to ja nie widzę ale nie wiem jak oni tam są skonstruowani, może wszystko idzie do Watykanu - nie wiem.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Poszukaj filmu Skarby Watykanu a jak już zerkniesz to miej na uwadze że film i tak był ocenzurowany bo inaczej w katolickiej Ruropie by go nie puścili. Cenzura często oznacza że zobaczysz ułamek prawdy. Mi jednak ułamek wystarczył.
Oprę się na przykładzie pewnego małego kościółka z Warmii. Jest a raczej był tak zwyczaj umieszczania na tablicy ogłoszeniowej dochodów tego kościółka. Ksiądz chciał być uczciwy ale mu nie wyszło. Znajomy zliczył ilość ślubów, chrztów, pogrzebów i mszy za kogoś zmarłego. Za wszystkie płaci się według taryfikatora. Zliczono odcinek od kwietnia do wrześia (2004r). Ksiądz pomylił się o 6000. I tak jest wszędzie dlatego datki na kościół moim zdaniem powinny być tylko i wyłącznie w formie przelewów a nie do łapy to znaczy na tacę.
Wracają jednak na chwilę do filmu o Watykanie to... po co kościołowi budynki w centrum np.Londynu, budynki które kosztowały miliony funtów??
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Nie żeby coś, ale to chyba musisz na to założyć odrębny temat.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W stosunku do kościoła i nie to bym był wredny, napisanie "temat rzeka" to był by objaw skromności. Skromny w "ujadaniu" nigdy nie byłem zatem napiszę "temat kosmos"...
więc temat raczej był by zbędny :)
Watykan to nie PO że wysadzisz, wyłapiesz i usadzisz. Kościoły to najstarsza ze wszystkich mafii na ziemi.
Nie da się "załatwić" politycznego portfela tak by przestał istnieć. Jak myślisz, gdzie jest kasa Cosa Nostry? A kartele narkotykowe? No ale nie idźmy aż tak daleko. Zostańmy w EuroDisneyLandzie :) więc gdzie jest mamona ze Skoków, Ambergold... No nie ma jej na kontach w Polsce, Nimecy też nie mają, nie ma w Szwajcarii bo już to sprawdzili, no nie ma, prawda?? :)
No i ja nie oskarżam tylko dumam.
Komu w dzisiejszych czasach można zapodać kilkaset baniek i ufać że te bańki nie znikną...
Bronek nie ma, Tusek bidny, synek też...
a kościółek kręci się po Sejmie od dekad :)
 
Do góry