Urlop jesienią - co polecacie?

lenna9

Nowicjusz
Dołączył
21 Sierpień 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dopiero w listopadzie będę miała urlop. Te kilka dni chciałabym w miarę ciekawie spędzić. Nie wiem jednak dokąd warto się udać. Chodzi o to, by odpocząć, poleniuchować, ale też może zobaczyć zabytki, nacieszyć się danym miejscem i nie poczuć nudy - czyli wymagania niewielkie :) Tu znalazłam kilka ofert promocjelotnicze.com.pl/tag/loty-listopad/ ceny nawet ok, może do Malmo? Wydaje się całkiem interesujące.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Grecja - objazdówka, nie jest zimno, ani gorąco - najlepsze warunki do zwiedzania
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Musi to koniecznie być wyjazd zagraniczny? Polska też jest bardzo urokliwa. Ja ze swojej strony polecam Muszynę. W listopadzie powinno być jeszcze dosyć ładnie, więc będzie można trochę pospacerować. W okolicy jest dużo ładnych, starych kościółków, rezerwaty przyrody. Byłam ostatnio w hotelu Klimek w Muszynie właśnie i sam hotel zapewniał dużo fajnych atrakcji np. taki góralski wieczór z ogniskiem i dobrym jedzeniem , do tego ma spa i basen, więc idealnie jeśli chcesz się zrelaksować
 

Viktor

Nowicjusz
Dołączył
14 Luty 2017
Posty
10
Punkty reakcji
0
Nie od dziś wiadomo, że Polsce niczego nie brakuje. Jednak warto zauważyć, że dla wielu osób listopad jest jednym z najmniej przyjemnych miesięcy, szczególnie jeśli chodzi o wypoczynek w przyjemnych warunkach. Tak jak już ktoś napisał, Grecja jest całkiem słusznym wyborem. Sam niedawno z niej wróciłem i było całkiem przyjemnie. Podróż jest łatwa do zorganizowania. Ja jechałem pociągiem do Bułgarii (bilety w rozsądny cenach kupiłem za pośrednictwem EuroPodróże), a później załatwiłem coś w rodzaju busa już bezpośrednio do Grecji. Wydaje mi się więc, że jeśli chodzi o zimniejsze miesiące, Grecja, jako cel podróży, jest bardzo trafnym wyborem. ;)
 

mala_gosia

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2017
Posty
6
Punkty reakcji
1
Polecam Bergamo malownicze miasteczko we Włoszech, romantycznie turystycznie dużo do zwiedzania. Blisko do Mediolanu, fajne loty wizzarem można trafić.
 

Monia101

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2017
Posty
130
Punkty reakcji
0
Ja rodziców wysłałam niedawno do Gdańska bo sama tam pojechałam jakiś czas temu po latach i byłam zachwycona wszystkim, łącznie z hotelem ze strefą spa - hotel Amber- jesienią to idealna sprawa posiedzieć w saunie i poddać się masażom, sama przyjemność. A piękne zabytki czy muzea równie dobrze ogląda się o tej porze roku.
 

gabionka

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2015
Posty
19
Punkty reakcji
0
Ja uwielbiam Sopot i zawsze jadę tam z mężem na jesieni, uwielbiamy te spacery nad wzburzonym morzem. Z racji wieku staramy się wybierać kwatery o wyższym standardzie bo kiedy człowiek potrzebował tylko kawałka konta do spania minęły już dawno :).
 

Regis_II

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2017
Posty
102
Punkty reakcji
4
Miasto
Banks od Eden
Ja polecam "zwykły" spacer na osiedlach domków jednorodzinnych. Ołowiane chmury wiszące nad latarniami, szkielety drzew i zapach dymu z rozpalonych pieców. A na uszach utwór "warm winter" Tim Bowness. Serdecznie polecam moje przeżywanie zimy.
 

PaniChanelowa

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
Oj tak Sopot jest przepiękny jesienią, zimą i wiosną...latem już nie bardzo bo ten napływ turystów jest okropny...pełno tych smażalni ryb, gofrów i tym podobne... Ja wolę jechać własnie na jesieni lub na wiosnę i to jeszcze przed majówkę. Też lubię wygodnę pokoję dla tego zawsze korzystam z ofert noclegów z .victus na Dworcowej.
 

malwa1990

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2017
Posty
106
Punkty reakcji
0
Ja po świętach wybieram się na weekend do Zamku do Janowa Podlaskiego. Czekam tylko aż przyroda się trochę zazieleni :) Przepiękna okolica i idealne miejsce, żeby odpocząć
 

SuperMamaPola

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
43
Punkty reakcji
0
O tak, Zamek w Janowie Podlaskim jest piękny! I do tego super spa! Też bardzo polecam :)
 

Nicola

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
78
Punkty reakcji
0
My z mężem lubimy czasem wsiąść do auta i pojechać przed siebie. Jakiś czas temu tak własnie zrobiliśmy i droga zaprowadziła nas aż do Bydgoszczy w której nigdy nie byliśmy. W Bydgoszczy zatrzymaliśmy się w bardzo fajnym 4 gwiazdkowym hotelu Wodnik i bardzo miło wspominamy ten pobyt. W hotelu była strefa spa, solarium, zakład fryzjerski i kosmetyczka...wiec mogła się "zrobić" na kolację z mężem. Jak ktoś będzie przejazdem w Bydgoszczy to moim zdaniem warto się zatrzymać.
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Urlop jesienią warto spędzić w polskich górach. Muszyna wydaje się być bardzo trafnym wyborem - cisza, spokój, jest wiele miejsc do zwiedzania i wędrowania. Ja zatrzymuję się w Hotelu Klimek w Złockiem - znajduje się blisko szlaków turystycznych, a dodatkowo ma Aquapark, spa, pub, więc nie sposob się nudzić. Ja skorzystałam ostatnio z jesiennego pakietu i byłam bardzo zadowolona.
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
Jesli wybiera się ciekawe miejsce to pora roku nie ma az tak wielkiego znaczenia :D My np w wakacje i pod koniec roku bylismy na wyjezdzie do domków całorocznych u Anny w Ślesinie (koło Konina). Tam jest sporo mozliwosci spedzania czasu i bylismy zadowoleni z obu tych wyjazdow :) Wszystko zalezy od tego czego od wyjazdu sie oczekuje i jak sie lubi spedzac wolny czas :D
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
To prawda - wszystko zalezy od miejsca i atrakcji. W październiku wpadlismy doslownie na 2 weekendy do rancho colorado do trzciela. Mielismy farta bo trafilismy na cudowna polska jesien i temperature ok 15-19 stopni. Udalo sie nawet zaliczyc kajaki jak za dawnych lat i kilka przebieżek piekna okolica leśna. Wieczorkiem wlasciciele organizowali ogniska, wiec mozna bylo odspanac i pospiewac z innymi turystami. A nad ranem isc na grzyby, a jest co zbierac w okolicznym lesie
 

nellaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2018
Posty
34
Punkty reakcji
1
My planujemy urlop właśnie jesienią, bo jest już poza sezonem więc taniej. W tamtym roku udało nam się w listopadzie polecieć enter air z Itaką do Turcji. Było ciepło, ale nie gorąco, więc spokojnie pozwiedzaliśmy.
 

klaudia771

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2016
Posty
22
Punkty reakcji
0
Szczerze powiedziawszy to kazdemu z nas przydalby sie jakis zacny urlop. Ludzie stawiaja w dzisiejszych czasach bardziej na rozwijanie swojej kariery przez co poniekad omija ich wiele przyjemnosci. Jedna z nich moze byc z pewnoscia podrozowanie po swiecie. Na dobra sprawe korzystajac z uslug lotnicznych mozemy wybrac sie praktycznie wszedzie, wszystko zalezy tylko od pieniedzy jakie jestesmy w stanie wydac na ten cel. Jesli juz decydujemy sie zorganizowac jakas wycieczke to kiepskim pomyslem jest planowanie wszystkiego we wlasnym zakresie. Szczegolnie jak mowimy o dalekich wyjazdach jak inny kontynent. Zbyt duze jest ryzyko popelnienia bledu, a zostac bez wiekszej pomocy w zupelnie obcym miejscu to kiepska sprawa. Z tego co ja czytam w sieci to duzo osob stawia na orientalne klimaty takiej jak Japonia. Moim zdaniem dzieje sie tak w pewnym sensie z psychologicznych pobudek bo kultura jaka tam panuje jest zupelnie inna niz nasza, a to co nieznane zawsze bedzie fascynujace :) Wystarczy poszukac pod haslem japonia biuro podróży by zobaczyc jak prezentuja sie mozliwosci wyjazdu tam chociazby na przykladzie ryoko.pl Pozostaje kwestia wyboru tego co chcemy zobaczyc na miejscu i na tej podstawie podjecie ostatecznej decyzji.
 

tami277

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2017
Posty
12
Punkty reakcji
0
Jesienią polecam wybrać się w góry do miejsca spokojnego, gdzie można odpocząć z dala od zgiełku miasta. Ja bardzo lubię Muszynę - to mniejsza miejscowość niż Krynica czy Zakopane, a wcale nie ma mniej uroku czy atrakcji. Lubię zatrzymywać się w Hotelu Klimek, bo mam też na miejscu basen oraz sauny, więc kiedy pogoda trochę nie dopisuje to nie ma również problemu z tym, co robić. Bardzo dobre posiłki i można skorzystać również z oferty SPA.
 

radzislaw

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2019
Posty
38
Punkty reakcji
0
Jesienią fajnie jest się wybrać do Turcji, wciąż ciepło, ale już nie tak gorąco jak w lecie
 
Do góry