umowa zlecenie

bumbum1

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
witam nie wiem czy dobre miejsce na moj temat
pracodawcy moga przyjmowac uczniow i studentow do uk 26 roku zycia bez placenia skladek
ja ur sie 28.o6.1983r obecnie mam 25lat 11 miesiecy i pare dni czyli po dacie moich urodzin tj 29.06 2009 bede miala 26lat i jeden dzien i czy moze mnie jeszcze pracodawca zatrudnic bez placenia za mnie skladek czy to juz sie liczy ze mam 27 lat?? prosze o odpowiedz
 

Kacper1981

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
witam nie wiem czy dobre miejsce na moj temat
pracodawcy moga przyjmowac uczniow i studentow do uk 26 roku zycia bez placenia skladek
ja ur sie 28.o6.1983r obecnie mam 25lat 11 miesiecy i pare dni czyli po dacie moich urodzin tj 29.06 2009 bede miala 26lat i jeden dzien i czy moze mnie jeszcze pracodawca zatrudnic bez placenia za mnie skladek czy to juz sie liczy ze mam 27 lat?? prosze o odpowiedz


Niestety nie, składki musi już odprowadzać, zapytam sie jednej osoby, znajomej kadrowej i CI odpisze wieczorkiem oki??


OFE
 

+Freya+

Bywalec
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
745
Punkty reakcji
42
Wiek
28
Odkopuję temat.
Czy teraz, w 2016 umowa zlecenie będzie się czymkolwiek różnić od umowy o pracę (poza samym czasem pracy)?
I jeszcze coś, właściwie dlaczego umowa zlecenie jest "śmieciową"? Z mojego punktu widzenia to lepiej, bo dostaję więcej pieniędzy. Tak przynajmniej mam dostać, bo jeszcze czekam na wypłatę.
Czy jeśli jestem studentką to lepiej dla mnie jest być na umowie zleceniu, czy na umowie o pracę? Znajoma ostatnio się mnie pytała dlaczego od stycznia przechodzę na umowę o pracę, a nie zostanę na tej, którą mam teraz. A przechodzę dlatego, że od stycznia nie mogę pracować "ile wlezie", w grudniu miałam luzy na uczelni i mogłam sobie na to pozwolić. Tylko nie za bardzo rozumiem różnicę. Ktoś mi wyjaśni? :rumieniec:
 
Do góry