UMOWA proszę o pomoc :)

MrrOlcia

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Witam,
mam pytanie odnośnie umowy o wynajem mieszkania . za czynsz opłata wynosi 1700 zł, a za media 300 zł i tak też mówił mi właściciel nieruchomości. Jednak po przeczytaniu umowy wyszło, że są jakieś dodatkowe opłaty. Tak jest napisane w umowie:
,, Opłaty za usługi telekomunikacyjne oraz za energię elektryczną najemca obowiązany jest uiszczac bezpośrednio dostawcy usług na postawie zawartej z nim UMOWY,,
I pytanie jest takie czy dobrze zrozumiałam, że są dodatkowe opłaty oprócz tych 300 zł za wszystkie media, czy to jest w końcu zawarte w tych opłatach? Dziękuję za odpowiedź.
 

Nuada

Malkontencki
Dołączył
8 Luty 2010
Posty
585
Punkty reakcji
25
Wiek
32
Miasto
Łódź
W czynszu najczęściej naliczone masz opłaty za wywóz śmieci. W mediach: woda, energia, gaz z sieci tak samo, jak ogrzewanie.

MrrOlcia napisał:
Opłaty za usługi telekomunikacyjne oraz za energię elektryczną najemca obowiązany jest uiszczac bezpośrednio dostawcy usług na postawie zawartej z nim UMOWY
Zawierałeś z dostawcą energii jakąkolwiek umowę? - zapewne nie, dlatego opłata za energię również powinna być wliczona do tej kwoty 300zł. Ogrzewanie miejskie czy to raczej kamienica?
Teraz będę zmieniał mieszkanie po raz czwarty i takich niedopowiedzeń do tej pory nie spotkałem.
 

MrrOlcia

Nowicjusz
Dołączył
19 Sierpień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nuada napisał:
W czynszu najczęściej naliczone masz opłaty za wywóz śmieci. W mediach: woda, energia, gaz z sieci tak samo, jak ogrzewanie.

Opłaty za usługi telekomunikacyjne oraz za energię elektryczną najemca obowiązany jest uiszczac bezpośrednio dostawcy usług na postawie zawartej z nim UMOWY
Zawierałeś z dostawcą energii jakąkolwiek umowę? - zapewne nie, dlatego opłata za energię również powinna być wliczona do tej kwoty 300zł. Ogrzewanie miejskie czy to raczej kamienica?
Teraz będę zmieniał mieszkanie po raz czwarty i takich niedopowiedzeń do tej pory nie spotkałem.
Ogrzewanie mam miejskie, z żadnym dostawcą energii elektrycznej umowy nie podpisywałam, czynsz obejmuje: ,,podatek od nieruchomości, koszty administrowania, koszty konserwacji, fundusz remontowy, koszty utrzymania technicznego budynku, a w media wchodzi woda i ścieki, ogrzewanie, wywóz śmieci i tylko tyle.
 
Do góry