Ulubiony zespół RAC

Odwet

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2007
Posty
1 288
Punkty reakcji
23
Wiek
21
Miasto
Ojczyzna Orlich Gniazd
Pierwszy, podstawowy temat w dziale RAC.


Jakie są wasze ulubione zespoły sceny tożsamościowej?


Jeśli chodzi o mnie, to Irydion. Lubię także posłuchać klasyki, czyli Legionu i Szwadronu 97. Preferuję patriotyczne klimaty bez żadnych głupich narodowo socjalistycznych wstawek.
 

outremer

Fratres Militiae Templi
Dołączył
19 Listopad 2006
Posty
6 255
Punkty reakcji
165
Miasto
15
Trudno, ale się nie zgodzę. Z polskich kapel nikt nie przebił Honoru. Ze słowiańskich Kolovrat, z europejskich Nordfront, a z tych zza kałuży Final War.
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
Lubię sluchać Legionu, czasem Szwadron 97, jezeli chodzi i Honor to takie kawałki jak znak orła, ulice grudnia, oblicze zbrodni (czyli nie nazistowskie) itp.

@Outremer - "Z polskich kapel nikt nie przebił Honoru" - no pod względem muzycznym nikt honoru nie przebił, natomiast inaczej wygląda sytuacja jeżeli chodzi o teksty.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Rzecz jasna słucham Metalu, ale czasami lubię zrobić wyjątek dla RAC. I zdecydowanie moim zdaniem Honor najlepszy.
I muzycznie i tekstowo.
Bardzo dobre kawałki to przede wszystkim neo-pogański "Młot Antychrysta" ze splitu z Graveland, w klimatach NSBM.
Oprócz tego anty-lewacki "Maska Czerwonego Mordu" (chyba z albumu Ogień Ostatniej Bitwy), oraz "Biały Duch Pokolenia".
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
Irydion nie jest najgorszy ;) chociaż z polskich lepszy jest jak dla mnie Odwet. Ale Kolovrat i Estirpe Imperial podchodzi mi najbardziej. Niedawno wpadło mi kilka kawałków Ukraińców z Sokyra Peruna w tym "Chest i krov" troche jak przeróbka jednej z piosenek Kolovrata, ale naprawdę dobre!
 
Dołączył
6 Lipiec 2007
Posty
257
Punkty reakcji
0
Czyżby oprócz mnie nie było żadnego fana Irydionu? :(

Szczerze nigdy nie słyszałem tego :p tak samo przerzutów z Zadrugi , NaRa

jezeli chodzi i Honor to takie kawałki jak znak orła, ulice grudnia, oblicze zbrodni (czyli nie nazistowskie)

Ile masz tych kawałków “NS” i “Rudolf Hess” acha “Twarda Wiara” też nawiązuje do Hessa “w Twoim oknie kraty nigdy już nie staną” jak wiesz figtern albo i nie , Hess do końca życia przebywał w więzieniu , aż do dni w których miał opuścić karcer kiedy to popełnij rzekomo samobójstwo . Stał się symbolem niezłamanego wojownika do końca wierny swojej idei coś jak chrześcijański Św. Wojciech (??) ;)

"Maska Czerwonego Mordu"
z płyty “Ogień ostatniej bitwy”
 

fightern

Bóg Rodzina Naród
Dołączył
4 Maj 2007
Posty
965
Punkty reakcji
1
Miasto
SERCE POLSKIEGO ORŁA
@DefenderSlovanicBlood - "Hess do końca życia przebywał w więzieniu , aż do dni w których miał opuścić karcer kiedy to popełnij rzekomo samobójstwo" - to nie był Hess tylko jego sobowtór. To wszystko jest prawdopodobnie w archiwach brytysjkich które mają być odtajnione w 2016 roku, zresztą na ten temat lepiej podyskutować w dziale historia. Polceam tez przeczytanie pierwszego postu - http://forum.historicus.pl/viewtopic.php?t...ef7cd9d63248ea7

Jeszcze kilka lat i cały świat pozna prawdę.
 

Killemall

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Z Polski ciekawie zapowiadają się takie zespoły jak Husaria (http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=331624781) czy też Horytnica (http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=346874148).

Z zagranicy przypadł mi do gustu włoski 270bis (http://www.youtube.com/results?search_query=270+bis&search_type=&aq=f)
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Jedna uwaga scena tożsamościowa =/= RAC. To jest podgatunek RAC. Chyba nikt normalny nie postawi Czajkowskiego(muzyka tożsamościowa) obok Honoru(RAC) :)

Ale do tematu. Lista z kolejnością przypadkową.
Honor, Irydion, Szwadron, Czajkowski, Kołakowski, Legion, Twierdza, Sarmatia, Ultima Thule, Hallman.
 

kdVer

Nowicjusz
Dołączył
5 Kwiecień 2008
Posty
1 609
Punkty reakcji
27
Wiek
35
No to tak: Legion, Irydion, Szwadron 97 i w dużo mniejszej mierze K 88. Aha i jeszcze Szczerbca jedyną płytę lubię. Zagraniczne mi nie podchodzą choć Ultima Thule znam.
 

yoko_esseker

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Warszawa
Rzecz jasna Honor i Konkwista 88 - były to pierwsze zespoły z tego nurtu, z którymi się zetknęłam.
Cenię też takie kapele jak: Szczerbiec, Szwadron 97, Agressiva 88, Legion. Na uwagę zasługuje moim zdaniem zespół Battlefield (gra tam Olaf Jasiński z Honoru), gdyż jest to bodajże jedyny projekt na polskiej scenie RAC, gdzie na wokalu jest kobieta :)
Z zagranicznych Kolovrat, Kraftschlag i Landser (ideologicznie rzecz jasna ich nie popieram, ale muzycznie bardzo mi się podoba).
A jeżeli by uwzględnić też zespoły NSBM lub po prostu neopogańskie, to Slavland, Temnozor, Dub Buk i Obtest (Litwa).
 

Wszebor

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2008
Posty
207
Punkty reakcji
0
Miasto
kraina tysiaca jezior dawne włości prusów
I zdecydowanie moim zdaniem Honor najlepszy.
I muzycznie i tekstowo.
Bardzo dobre kawałki to przede wszystkim neo-pogański "Młot Antychrysta" ze splitu z Graveland, w klimatach NSBM.
Oprócz tego anty-lewacki "Maska Czerwonego Mordu" (chyba z albumu Ogień Ostatniej Bitwy), oraz "Biały Duch Pokolenia".
podpisuje sie rekoma i nogami :p jak juz ktos wspomnial o scenie NSBM to dodam jeszcze saltus slavland ze wschodu kolovrat i sokyra peruna
 

MirekNR

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Na uwagę zasługuje moim zdaniem zespół Battlefield (gra tam Olaf Jasiński z Honoru), gdyż jest to bodajże jedyny projekt na polskiej scenie RAC, gdzie na wokalu jest kobieta :)

tyle że ten projekt wydał dwie płytki i tylko na pierwszej (Pole Bitwy) jest na wokalu kobieta
 
Do góry