Ulubione wina

B

bajderman

Guest
Wina różowe i słodkie to przede wszystkim do deserów - tak je łączysz? Pamiętajcie, że każde wino wymaga diametralnie innego towarzystwa, a dopiero właśnie z odpowiednim jedzeniem robi swoje. Centrum Wina sugerowało mi cały zestaw na nasze wesele, ale gdyby nie koleżanka, która ma o tym pojęcie, to również byśmy nie wiedzieli. Znam podstawy - białe półwytrawne do makaronu czy kurczaka, lekkie czerwone do czerwonego mięsa czy wędliny, ale już trudno mi dobrać samodzielnie wino do specyficznych potraw ;-)
 
A

alicja973

Guest
bajderman napisał:
Wina różowe i słodkie to przede wszystkim do deserów - tak je łączysz? Pamiętajcie, że każde wino wymaga diametralnie innego towarzystwa, a dopiero właśnie z odpowiednim jedzeniem robi swoje. Centrum Wina sugerowało mi cały zestaw na nasze wesele, ale gdyby nie koleżanka, która ma o tym pojęcie, to również byśmy nie wiedzieli. Znam podstawy - białe półwytrawne do makaronu czy kurczaka, lekkie czerwone do czerwonego mięsa czy wędliny, ale już trudno mi dobrać samodzielnie wino do specyficznych potraw ;-)
Do deserów pija się wina słodkie. Zasada jest taka, ze wino ma być słodsze od deseru :) W dobrych sklepach z winami mają gotowe narzedzia do dobrania wina do konkretnej potrawy, ja mimo, że się w tym orientuję to czasem jeszcze szukam podpowiedzi.... ale co do wesela, to powiem Ci że patrzenie na menu i dobieranie wina pod tym kątem może graniczyć z cudem bo menu weselne są raczej bogate.i i tak Ty przewidzisz konkretne wino do konkretnego posiłku, a goście i tak otworza to, które bardziej lubią. W Polsce rzadko kto pija konkretne wino do konkretnej potrawy ... Ja jestem w tej kwestii za gotowymi zestawami win weslnych ( w sklepach wiedzą co sie dobrze sprzedaje na wselach i ile - sama tak kupowałam ) - tu najlepiej sprawdzi się klasyka - cos musującego plus coś wytrawnego lub półwytrawnego ew też półsłodkiego
C.wina znam choć osobiście robię zakupy w innym , świetnie zaopatrzonym zresztą , sklepie z winami
 
Do góry