Ulubione piosenki i utwory

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Czy to przypadkiem nie Doda przed laty zagrała jedną z tych panienek z bulwaru? Tę wsiadającą do auta? Jest to możliwe? Podobieństwo uderza
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198
Czy to przypadkiem nie Doda przed laty zagrała jedną z tych panienek z bulwaru? Tę wsiadającą do auta? Jest to możliwe? Podobieństwo uderza
To raczej nie ona.
To by pewnie był film zagraniczny a tam też swoje Dody mają.
Choć dla pewności by wypadało znać tytuł.


Obrazy które na początku teledysku się pojawiają są autorstwa Tamary Łempickiej.
Madonna szczyci się tym że posiada ich bodajże cztery.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
To teledysk, nie film. I pisałam z lekkim przymrużeniem oka.;) Dziewczyna w teledysku tak podobna do naszej rodzimej, samozwańczej ,,królowej'' z wcześniejszych lat, że się można pomylić.;)
Widzę, że nieźle się w Łępicką wkręciłeś.:) Ja raczej unikam takich mód. Np. zupełnie do mnie nie przemawia Frida.
A jeśli chodzi o polskie artystki tamtego okresu, bardziej ciekawi mnie Stryjeńska. Może dlatego, że erotyki i w dzisiejszych czasach mamy przesyt, a Stryjeńska czerpała ze sztuki ludowej. Od czego mi się jakoś ciepło na sercu robi.
Z polskich malarzy bardzo lubię też Wyspiańskiego. Mimo tego, że nie cierpiał mojego ukochanego Krakowa;)
Ps. Chociaż nie wiem, czy nagłe zainteresowanie siostrami Pareńskimi nie pretenduje do miana trendu. Przynajmniej takiego mini;)
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198
A jeśli chodzi o polskie artystki tamtego okresu, bardziej ciekawi mnie Stryjeńska
Krąży o niej legenda że miała studiować w Monachium w przebraniu faceta.
Prawdopodobnie nie jest to jednak prawdą.
Chyba coś z psychiką miała na stare lata ale już dokładnie nie pamiętam.
Widzę, że nieźle się w Łępicką wkręciłeś
Nie wkręciłem się w Łempicką.
Miałem nawet założyć temat związany z malarstwem.
Ale właściwie to mam już takie tematy gdzie tu piszę sam ze sobą.
Po co więc kolejny?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Załóż. To może być ciekawe. Ja tam się słabo na tym znam i jestem mało oryginalna, ze swoja słabością do Van Gogha. :)No może tyle tylko, że oprócz ''Słoneczników'' bardzo lubię te prace, gdzie szkicował Sien i jej dzieci.
Lubię jak obrazy wywołują we mnie ciepłe uczucia. Jak bije z nich czułość, jakieś wzruszenie(?)
Ostatnio dzięki pewnemu magazynowi kobiecemu dowiedziałam się o artystce, która malowała głównie macierzyństwo i naturalistyczne postacie kobiece. Z jej obrazów również takie ciepło biło, stąd trafiły w moje upodobania.
Niestety po covidzie mam tak świetną pamięć:rolleyes:, że nazwisko tej bodaj amerykańskiej artystki, zapomniałam i musiałabym dopiero szukać tego pisma, żeby przytoczyć.
Ale nie wiem czy to by do mężczyzny przemówiło. Panowie chyba jednak wolą przedstawianie kobiet jako obiektów seksualnych.;)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198

W drugim teledysku występuje Sean Penn pierwszy mąż Madonny.
Znany był ze swego przekonania że niemal każdy jej znajomy to jej kochanek.
Raz jednego z nich szukał w klubie z bronią w ręku.
Po co jednak się żenić skoro ma się takie zaufanie do żony potem?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Wielki talent, piękny głos. Narkotyki ją zniszczyły. Wielka szkoda. Miała świetne kawałki w niepowtarzalnym klimacie.
A tu jeszcze mój ukochany artysta, który też miał problemy z narkotykami. Przez pewien czas ,,żywił się kokainą, mlekiem i papryką''.(mleko i papryka to nie przenośnia)
Na szczęście z nałogu wyszedł. Zmarł na raka w wieku 69 lat.

Miłego weekendu Wszystkim::cool:🤚
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Kolejna porcja ukochanych artystów.❤️
Dzisiaj przeciwieństwa: kobieta i mężczyzna, gorąca i zimna wyspa
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198
A tu jeszcze mój ukochany artysta, który też miał problemy z narkotykami. Przez pewien czas ,,żywił się kokainą, mlekiem i papryką''.(mleko i papryka to nie przenośnia)
Na szczęście z nałogu wyszedł. Zmarł na raka w wieku 69 lat.
On miał tyle przebojów że trudno zapamiętać.
Ja bym proponował te ale to czubek góry lodowej.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Nie kieruję się przebojami, tyko tym, co na mnie robi szczególne wrażenie.
Fakt, że David Bowie miał same rewelacyjne kawałki praktycznie. Nie sposób słabego wymienić. Grał też w filmach np. ''Wesołych Świąt pułkowniku Lawrence''- coś jak japońska wersja ''Mostu na rzece Kwai''. Rewelacja! Dla niego obejrzałam film wojenny, tak jak western dla Clinta. Ale też była ''Zagadka nieśmiertelności'' z Catherine Deneuve i Susan Sarandon czy rewelacyjna ekranizacja ''My. Dzieci z dworca ZOO'' Ulego Edela, z której zresztą pochodzi przytoczony przeze wyżej kawałek.
Mnie ,,zahipnotyzował'' Blue Jean, który w wieku 15 lat usłyszałam w mtv 80's bodajże. Od tej pory jestem nim absolutnie zafascynowana. Jest dla mnie największym artystą wszech czasów.
Ostatnio odkryłam też ''Glass spider'' nie wiem dlaczego dopiero niedawno temu? I nie mogłam się nasłuchać.
Ale moim ulubionym pozostaje
Chociaż kocham całokształt twórczości
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198
Wbrew bzdurom AntyPolaka
to co polskie czasem też jest dobre
Skóra to był wybór zbyt oczywisty

Poniższe nagranie nie jest zbyt znane i zbyt dobre

Ale nie wytrzymam i zaproponuję Tomka Lipińskiego
Ciekawe że utwór powstał chyba w 1989 roku
ale "drugą młodość" miał w 2007 roku.
Tomasz Lipiński czyli TL...to stąd wzięła się nazwa TILT?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Nigdy nie miałam problemów z tym co polskie. W żadną stronę zresztą.
Nie deprecjonuję ani nie przeceniam.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
198
Na złość AntyPolakowi:

Wiosną 2018 w krakowskiej Tauron Arenia Metallica
zagrała ten przebój jednak w roli wokalisty wystąpił
nie Hetfield a Kirk Hammett.
Z tym ostatnim wiąże się pewna anegdota.
Po wydaniu "black albumu" podczas trasy koncertowej
promującej żalił się managerowi z powodu niskiej sprzedaży płyty.
Ten zapewnił go że w terminie do.... grupa sprzeda bodaj 6 mln płyt tego albumu.
Hammett powątpiewając powiedział:
"Jeśli tak się stanie daje ci mój Porsche Carrera za darmo".
Istotnie jednak w tym terminie płyta sprzedała się w ilości jaką zapowiedział manager.
Jednak tego czy Hammett "pozbył się" za darmo samochodu nie udało mi się ustalić.

 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Metallica to przykład, że czasem cover jest lepszy od oryginału
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Piękna piosenka, oryginalny teledysk i dowód na to, że rudy facet może być bardzo atrakcyjny. Aż szkoda, że w tym teledysku tak źle kończy.
 
Do góry