Ulubione drinki

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
No to i ja muszę spróbować :) A do orzechówki i ja daję 3% mleko.
 
M

martinx

Guest
Wczoraj piłem coś, co mi smakowało : krwawa mary (wódka, sok pomidorowy i tabasco) i do tego syrop z czarnej porzeczki mega słodki. Wczoraj mi to naprawdę smakowalo
 

Leonardo7

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2015
Posty
84
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Miasto
Płock
Jeśli o drinki chodzi to ja preferuję klasykę :) lód + pepsi + whisky/brązowy rum szybko, smacznie i przyjemnie :)
 
A

alicja973

Guest
hmmm rum z colą i cytrynką .... klasyka :) nie wiem czy wolę to czy dobre wino :) ostatnio Izraelskie czerwone wytrawne Ella Valley ... można się zakochać
 

Mimi_Fru

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2015
Posty
21
Punkty reakcji
0
Osmiorniczka napisał:
Uwielbiam Gin :zakochany: Gin Rickey Składniki:
  • 60 ml ginu
  • ćwiartka limonki
  • woda gazowana do uzupełnienia
  • lód
Przygotowanie:
Na lód wlewam gin, wyciskam sok z limonki wprost do szklanki, wrzucam limonkę do środka, uzupełniam wodą gazowaną.

Gin Fizz Składniki:
  • 40 ml ginu
  • 20 ml soku z cytryny
  • 10 ml syropu cukrowego
  • woda gazowana
  • 1 plasterek cytryny
  • kostki lodu
Przygotowanie:
Do shakera wrzucić kostki lodu, wlać gin, sok z cytryny i syrop cukrowy, wymieszać. Przelać do szklanki i uzupełnić wodą gazowaną.

Albo

Campari z sokiem pomarańczowym

Składniki
  • Campari Bitter
  • Sok pomarańczowy
  • Plasterek pomarańczy
  • lód
przygotowanie :

  1. Do szklanki do picia whiskey wrzucamy kilka kostek lodu lub lód kruszony
  2. wlewamy 50 ml Campari
  3. wlewamy 100 ml soku pomarańczowego
  4. mieszamy i wypijamy
Ciekawe przepisy, jak będę miała chwilę to przetestuję :)
 

Delilaah

Bywalec
Dołączył
5 Maj 2016
Posty
367
Punkty reakcji
51
Wiek
32
Miasto
Gorzów Wielkopolski
W szklance do whisky wlewam kieliszek rumu, do tego dodaję kostki lodu, limonkę i pepsi. Najlepsze. Od zawsze fanka rumu (głównie złotego) :)
 

Dont Cry

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
1
Wiek
31
W prostocie smak!
Szybki w przyrządzeniu i mega smaczny, co to? Oczywiście Cuba Libre. Pochodzący z Kuby, jeden z najpopularniejszych koktajli na świecie. Nazwa w tłumaczeniu na język polski znaczy "Wolna Kuba". Pierwszy raz spróbowałem tego smaku w okresie wakacyjnym, między trzecią, a czwartą klasą technikum w Hiszpanii na wybrzeżu Costa Brava. Była ta miłość od pierwszego wejrzenia. Do dziś rozkoszuję się tym wspaniałym połączeniem i tak już chyba zostanie.
Koktajl opiera się tylko na trzech produktach - rum, coca-cola i sok z limonki. Przyrządzam go tak - Prawie całą szklankę(standardową 330ml) wypełniam kostkami lodu(nigdy kruszonym), Dodaje 50 ml białego rumu(zależy jak kto lubi). Ugniatam limonkę, tak żeby zrobiła się miękka, następnie kroję na pół. Z jednej połówki wyciskam sok, a drugą zostawiam na później. Na koniec top up coca-colą, koniecznie ze szklanej butelki lub puszki, broń Boże z plastiku.

Przez całe swoje życie obracam się wokół koktajli, różnego rodzaju alkoholi, miałem okazję spróbować setek różnych dziwactw, a kubki smakowe są nadzwyczaj wyczulone, w pełni ponosząc odpowiedzialność mogę polecić niezawodne, niekoniecznie znane koktajle, które mają to "coś". Przepisy podane niżej są efektami przede wszystkim ciężkiej pracy i wielkiemu zaangażowaniu.

Amaretto Sour
Mała szklanka, max. 200 ml
- 25 ml Amaretto
- sok z połowy cytryny(ugniatam żeby byłą miękka przed przekrojeniem na pół)
- 75 ml lemoniady, najlepiej niebieski Schweppes
Opcja dodatkowa: można dodać dosłownie odrobinę syropu cukrowego jak macie(12.5 ml) Zależy co kto lubi i jak duża byłą cytryna :)

Szklankę wypełniam kostkami lodu, dodaje składniki w takiej kolejności jak podałem wyżej.

Truskawkowe Daiquiri (kobiety to kochają)
Potrzebny nam będzie shaker bostoński - ten ze szklanką.
Kieliszek do martini wypełniam kruszonym lodem i zalewam zimną wodą, aby uzyskać niską temperaturę. Koniecznie trzeba zrobić to na samym początku i zostawić, niech marznie.
- 50 ml białego rumu
- pół zgniecionej limonki
- dwie i pół łyżeczki dżemu truskawkowego

Wszystkie składniki umieszczam w szklance od shakera(kolejność nie ma znaczenia), a potem wypełniam kostkami lodu do połowy. Dobijam metalową część shakera i energicznie wstrząsam, do momentu aż nie będzie widać grudek dżemu(trzeba to wstrząsać naprawdę szybko, bo nie chcemy w naszym koktajlu wody). W sumie mam to gdzieś jak będziesz trzymać szejker, ważne żeby dobrze zmiksować, jednakże dla Twojego dobra, lepiej shaker trzymać szklanką do siebie. Wtedy nic nie potłuczesz, głowy nie rozbijesz i raczej nic nie wylejesz. To tak na wszelki wypadek gdyby shaker był słabo złączony.
Wywalasz lód z martini szklanki, otwierasz shaker i przelewasz tylko miksturę. Jak dla mnie fajnie łączy się z lodami i owocami.

Espresso nie martini
Potrzeba znów tego samego shakera co wyżej i również kieliszek do martini. Robimy ze szklanką to samo co wyżej.
- 25 ml wódka czysta
- 35 ml likier kawowy, najlepiej żeby miał więcej niż 20% alkoholu, ewentualnie może być ta Kahlua
- 12.5 ml syropu cukrowego
- 35 ml kawy, najlepiej pojedyncze espresso, a jak nie masz ekspresu do kawy to zaparz normalną kawę(tylko nie rozpuszczalną) i oddziel fusy.
Wszystko do shakera, zasypać lodem w kostkach 3/4. Wstrząsać do momentu aż zobaczycie kolor podobny do kawy z mlekiem, oznacza on, że powstała ważna dla nas pianka.
 

homers

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2016
Posty
75
Punkty reakcji
0
Od jakiegoś czasu piję, świetny jest, ale co kto lubi oczywiście. Mnie ziołowe alkohole mega podchodzą głównie ze względu na delikatność.
No i koniecznie dokładnie ten alkohol do zestawienia - dla takiego efektu.

40 ml Gutt Vodka Herbal
5 ml syropu cukrowego
plaster imbiru
fentimans ginger beer do uzupełnienia.
 

kastel

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
188
Punkty reakcji
1
Bardziej zestawienie na lato, bo teraz nie wszystkie dostaniecie, ale zdecydowanie drin pierwsza klasa. Z doskonałą pieprzówką, która akurat tutaj robi szczególnie różnicę - nie zastępujcie jej gorszej jakości alkoholem.

40 ml Pepper Gutt Vodka
120 ml zmiksowanych truskawek lub arbuza
rozgniecione listki mięty
wymieszać w shakerze i nalać
na kruszony lód
 

adii

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2017
Posty
202
Punkty reakcji
23
Wiek
27
Najlepszy drink dla prawdziwych macho: whisky + lód.

Nigdy nie pilem i nie bede pił niczego lepszego. Czasami cos tam znajomi robili wodka + coś czego nazwy wypowiedziec nie potrafie ani nawet napisac. Ale smaczne bylo. Gdybym w sumie miał wybierac drinka z wodka albo sama wodke, to jednak wybralbym sama wodke. Jestem chyba juz starej daty.
 

Charger

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
97
Punkty reakcji
0
Do mnie najbardziej przemawia White Russian, tylko z samodzielnym przygotowaniem jest trochę zachodu i sporo składników potrzeba
 

aifoza

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2010
Posty
534
Punkty reakcji
5
Ostatnio piłam wódkę gruszkową a z sokiem z czerwonego grejpfruta caprio, do tego oczywiście kostki lodu ale to było pycha :)
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
89
Punkty reakcji
0
Ja polecam z rumem:

1 warstwa: sok żurawinowy 90 ml, wódka 20 ml, rum 20 ml, syrop grenadina 15 ml. Wymieszać

2 warstwa: wódka 20 ml, rum 20 ml, 20 ml likier blue Curaçao, 10 ml syrop blue Curaçao, sprite 60 ml. Wymieszać i wlewać po łyżce na warstwę pierwszą.

3 warstwa: 20 ml wódki, 20 ml rum, napój kaktus (Tymbark) 90 ml. Wymieszać i wlewać po łyżce na warstwę drugą.

https://amarone.pl/

Na stronie w sklepie z alkoholami można kupić składniki do drinków.
 
Do góry