Ukraińcy nie podlegają w Polsce pod Polskie prawo?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Ostatnio coraz więcej jest zdarzeń gdy ukraińcy robią w Polsce rzeczy niezgodne z prawem ale nie są za to karani.
Na przykład ukraińska aktywistka LGBT współpracująca z fundacją ,,,,Otwarty Dialog,,, oblała czerwoną farbą ambasadora Rosji i........ nic, policja nie zwracała na nią uwagi gdy z dumą chwliła się tym stacjom telewizyjnym obecnym na miejscu.
Niedawno też grupa ukraińców zabiła nożem Polaka który stanął w obronie kobiet.Rodzina zamordowanego potwierdziła że zabroniono im mówić o narodowosci tych którzy mordowali.

Co będzie dalej? Ukraińcy już wiedzą że mogą robić w Polsce co chcą i nikt im nic nie zabroni.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
20220514_143634.jpg
Może poczekajmy na wyniki śledztwa w tej sprawie zamiast zgóry wydawać wyroki. Co do sprawy z oblanie ambasadora farbą to chyba każdy trzeźwo myślący uważa, że sprawca powinien zostać pociągnięty do odpowiedzialności. Niezależnie od narodowości.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Dla mnie tvn,24 to całkowicie niewiarygodne media, hmm w zasadzie policja po ataku na ambasadora też do wiarygodnych nie należy.
Szef Policji minister Kamiński powiedział że ukrainka zrobiła to w afekcie i można to zrozumieć. Wygląda że policja dostała rozkaz aby jej nie przeszkadzac bo są filmy na ktorych widac jak chwali się przed kamerami tym co zrobiła a koło niej przechodzą patrole policji i nie zwracają na nią uwagi.
A co do morderstwa, wygląda ze będzie to sprawa nierozwiązana i sprawca nie wykryty. Nie ma politycznej woli aby znależć sprawców.
Ja wyroków nie wydaję podaje tylko informacje dostępne w internecie. Ale każdy może mieć swoje zdanie na jakiś temat, Oczywiscie subiektywne.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No a każdy atak na każdego ambasadora, niezależnie od poglądów politycznych i z jakiego kraju pochodzi ambasador, jest karane prawnie.
I ta kobieta ukraińska, za coś takiego powinna zostać ukarana w Polsce, przez polskie prawo.
Nie została ukarana, bo PiS na to zezwolił, a i jeszcze się tym w tym rządzie pewnie szczycą takim wydarzeniem.

Nie dość, że sami popsuli relacje z Unią Europejską, z Czechami ( sprawa Turowa ), to jeszcze "skaczą" do Rosji i do Putina.
Skoro Rosja teraz jest taka zła ( a sam PiS ma wiele za uszami, przeskrobane i nie są bez winy ), to niech nie podróżują do tego kraju turystycznie, ani w żadnym innym celu. Niech nie kupują żadnych surowców rosyjskich i będzie dobrze.
Bo przez lata Polska kupowała węgiel od Rosji, a oni dopiero czekali do "pretekstu wojny" na Ukrainie po to, żeby zrezygnować z węgla i gazu, a i nawet z ropy.

No to niech teraz Polska kupuje, drożej węgiel z innego kraju ( może z Australii ), gaz i ropę.

Pytanie, czy Polski będzie stać na to, by zaopatrywać w surowce Polskę z innego kraju?
Bo rosyjskie surowce, w cenie są tańsze, dlatego większość krajów w Europie nie rezygnuje z rosyjskich surowców, mimo wszystko, bo rządy w tych krajach są rozsądne i rządzą normalnie i wiedzą politycy, że: im tańsze są surowce, tym będzie to lepsze dla gospodarki i społeczeństwa.
A jeżeli do Polski będą sprowadzali droższe surowce ( np. norweski gaz ), węgiel z Australii, który też nie będzie tańszy niż rosyjski, to za to więcej zapłacą zwykli ludzie, w cenach, bo to się odbije na cenach.
A PiS nie będzie całe życie zadłużał kraju, drukował pieniędzy i płacił społeczeństwu pieniądze z budżetu, w programach, bo Polska i budżet tego nie wytrzymają.
Zresztą ten rząd już "( nie ) konstytucyjnie" zadłużył na ogromne "kosmiczne" sumy Polskę. PiS najbardziej zadłuża kraj ze wszystkich rządów poprzednich, bo rozdaje dla społeczeństwa pieniądze, których nie ma.

Wracając do sprawy: ambasadora rosyjskiego, to nie ma znaczenia, że jest on rosyjski. Chroni go, mimo wszystko prawo i żyjemy w państwie prawa, więc ambasador jest nietykalny.
Poza tym każdy ambasador, z każdego kraju ma też immunitet, który prawnie chroni przed każdym atakiem.
PiS i policja to zlekceważyli, co nie świadczy dobrze o tym kraju i ten rząd od 7 lat rządów Polskę ośmiesza na arenie miedzynarodowej.
Prawo dotyczy wszystkich, bez względu na poglądy, przekonania i sytuację.
Nikt nikogo nie zwalnia od stosowania prawa i dostosowania się do prawa.

To jest zły wizerunek dla Polski, przez takie rządy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Nie dość, że sami popsuli relacje z Unią Europejską, z Czechami ( sprawa Turowa )
Nie przepadam za PiSem ale akurat Turów był zbudowany długo przed PiSem, na dodatek w tamtych terenach to Czesi mają więcej takich kopalń.
Myślę że Czesi doszli do wniosku że jak wszyscy to i oni mogą trochę dokopać Polsce.
UE też bezprawnie wtrąca się w sprawy do których nie ma prawa. Można powiedzieć że Trybunał Europejski sam sobie przyznaje prawa a potem wymaga od innych aby tego przestrzegali.
Bo przez lata Polska kupowała węgiel od Rosji,
Raczej nie Polska tylko prywatne polskie firmy. Jestem maszynistą kolejowym i przewiozłem dla tych firm pewnie setki tysięcy ton tego węgla.
Jeden pociąg to ponad 2 tysiące ton a ja takich pociągów ........pewnie z 50-100 jak nie więcej.
Prywatne firmy jeszcze mają zapasy tego węgla bo wczesniej zrobiły duże zapasy.

Poza tym każdy ambasador, z każdego kraju ma też immunitet, który prawnie chroni przed każdym atakiem.
PiS i policja to zlekceważyli, co nie świadczy dobrze o tym kraju i ten rząd od 7 lat rządów Polskę ośmiesza na arenie miedzynarodowej.
Ja bym nie był pewny czy to tylko zlekceważenie czy też swiadome działanie. Tylko idiota mógł nie spodziewać się po ukraińcach czegoś podobnego. A Kamiński na idiotę nie wygląda chociaż wygląd może mylić.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
A co do morderstwa, wygląda ze będzie to sprawa nierozwiązana i sprawca nie wykryty. Nie ma politycznej woli aby znależć sprawców.
Ja wyroków nie wydaję podaje tylko informacje dostępne w internecie. Ale każdy może mieć swoje zdanie na jakiś temat, Oczywiscie subiektywne.
Skad masz takie informacje? Pytam naturalnie o to, że sprawa nie zostanie rozstrzygnięta przez policję skoro wg. cytowanych przezemnie informacji sprawca został ustalony.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nie przepadam za PiSem ale akurat Turów był zbudowany długo przed PiSem, na dodatek w tamtych terenach to Czesi mają więcej takich kopalń.
Myślę że Czesi doszli do wniosku że jak wszyscy to i oni mogą trochę dokopać Polsce.
UE też bezprawnie wtrąca się w sprawy do których nie ma prawa. Można powiedzieć że Trybunał Europejski sam sobie przyznaje prawa a potem wymaga od innych aby tego przestrzegali.

Raczej nie Polska tylko prywatne polskie firmy. Jestem maszynistą kolejowym i przewiozłem dla tych firm pewnie setki tysięcy ton tego węgla.
Jeden pociąg to ponad 2 tysiące ton a ja takich pociągów ........pewnie z 50-100 jak nie więcej.
Prywatne firmy jeszcze mają zapasy tego węgla bo wczesniej zrobiły duże zapasy.


Ja bym nie był pewny czy to tylko zlekceważenie czy też swiadome działanie. Tylko idiota mógł nie spodziewać się po ukraińcach czegoś podobnego. A Kamiński na idiotę nie wygląda chociaż wygląd może mylić.
No tak, racja.

Ale faktem jest, że Polska kupowała przez lata węgiel z Rosji i za to płaciła.
Nawet jak płaciły firmy prywatne za węgiel, to ten węgiel z Rosji był dobrej jakości i nawet lepszej jakości niż węgiel polski.
A teraz przez to, że nie będzie już węgla rosyjskiego, to krajowy, polski węgiel będzie prawdopodobnie jeszcze droższy, bo będzie go potem brakowało.
Polskie kopalnie ( nawet nie wiem czy wszystkie kopalnie polskie funkcjonują, bo one przechodziły i przechodzą jakieś problemy ), mogą nie dać rady z wydobyciem dużej ilości węgla na potrzeby całej Polski.
Oczywiście, może być węgiel sprowadzany z dalekiej Australii, ale jakie to będą koszty dla Polski?
Przecież, gdzie leży Australia, a gdzie Polska? Taki węgiel będzie musiał być transportowany na statkach towarowych, a potem jeszcze koleją towarową, praktycznie na drugi koniec świata.
To nie będą małe koszty i to się wszystko odbije, niepotrzebnie i bez sensu na zwykłych ludziach.
Np. Indie bardzo chętnie się zgodziły ( bo Putin się spotkał z indyjskim przywódcą ) na tanią ropę i gaz rosyjski, a i może też na węgiel, co jest korzystne dla Indii.
Tylko głupi by z tego nie korzystał, skoro jest to atrakcyjne cenowo i w dużych ilościach. I przywódca indyjski nie patrzy na wojnę ukraińską, nie wtrąca się do Ukrainy, bo nic do tego ani on, ani jego kraj nie mają. Nie jest to żaden powód do rezygnacji, według jakiegoś "widzi misie" z tańszych surowców rosyjskich.
Właściwie tylko Polska i cała Europa Zachodnia, wraz z USA "wcinają" się w sprawy Ukrainy i w wojnę. A są kraje w całej Europie, które się do tego nie wtrącają i mają rację, bo to nie dotyczy tych krajów. To nie dotyczy rządów w tychże krajach.
Natomiast, wojna nie tylko jest na Ukrainie. Wcześniej była też w Gruzji, gdzie wojska rosyjskie również brały udział, zbrojnie. W Syrii ( bardzo okrutna, domowa wojna, gdzie tam straciło życie tysiące cywilów i dzieci i gorzej, jak teraz, na Ukrainie ).
Górski Karabach.
Można tak wymieniać.
A mimo to nikt potem nie rezygnował z rosyjskich surowców, bo rządy w krajach Europy wiedzą, że trudno jest zrezygnować z tańszych surowców z Rosji.

W przypadku Ukrainy nie chodzi tylko o samą "wojnę", ale o coś więcej...

Amerykanie, Brytyjczycy i Unia Europejska się wtrącają do Ukrainy, bo mają jakiś cel.
Rosja jest dla tych krajów ( zresztą, wcześniej też była i to się raczej nie zmieniło ), niewygodna, pod róznymi względami i dlatego teraz tak "skaczą" do tej Rosji, oskarżając za wszystko i odgrywając się.

A PiS w Polsce to też, parszywie wykorzystuje i "przytakuje", a to Unii Europejskiej, z którą sami zepsuli relacje i za to sami odpowiadają. A to Amerykanom. A to Wielkiej Brytanii.
Bo przecież wiadomo i to jest pewne na 100 %, że taki rząd, jak PiS ma gdzieś własny kraj i jest obojętny na to, co się dzieje na Ukrainie.
To jest rząd zepsuty moralnie i ci ludzie dbają tylko o własne dobro, ale głośno się do tego nie przyznają oczywiście.

Oni pokazali przez 7 lat, jak rządzą.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Czytam i oczom nie wierzę.
Autor jak rozumiem twierdzi że:

Ukraińcy nie podlegają w Polsce pod Polskie prawo​


To ja poproszę uzasadnienie tego stwierdzenia.
Uzasadnienie bo ja tu widzę jedynie kompromitację po stronie organów porządkowych.
Co do zdarzenia przy Nowym Świecie zakładam że Gressil wie co pisze.
Ja o tym wiem że jakieś zabójstwo tam było.
Zabójstwo a nie morderstwo jak to napisał autor wątku.
Zabójstwo którego sprawca (ponoć Polak) być może zostanie skazany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Czyli jest "aż jeden" czyn po stronie ukraińskiej.
Kiedy autor wątku bardziej znany jako serwor przestanie się wreszcie kompromitować?

Nie przesądzam że jest to prawda lecz jeśli tak jest to forumowicz serwor powinien sie wreszcie zacząć w piaskownicy bawić bo takich inteligentnych jak on jest to miejsce.

Warszawska policja opublikowała wizerunek jednego z napastników. Dziennikarz śledczy TVN24 ustalił, że poszukiwany jest znany z imienia i nazwiska, a także jest pochodzenia polskiego. Podkreślane jest pochodzenie z tego względu, że na filmiku, który przedstawia moment ataku słychać głosy w języku ukraińskim, przez co wiele osób stwierdziło, że sprawcą jest Ukrainiec.

 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Zabójstwo a nie morderstwo jak to napisał autor wątku.
Zabójstwo którego sprawca (ponoć Polak) być może zostanie skazany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Czyli jest "aż jeden" czyn po stronie ukraińskiej.
Kiedy autor wątku bardziej znany jako serwor przestanie się wreszcie kompromitować?
No cóż ja nie jestem prawnikiem więc dla mnie to morderstwo.
Ale sprawdziłem i....
zwyczajowo w terminologii języka polskiego wykształciło się także pojęcie morderstwa. Tak właśnie określa się zabójstwo, w którym sprawca działa:
  • ze szczególnym okrucieństwem,
  • w związku z wzięciem zakładnika, zgwałceniem albo rozbojem,
  • w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie,
  • z użyciem materiałów wybuchowych.
Zgodnie z tym można uznać, że typ kwalifikowany zabójstwa to inaczej morderstwo. Sprawca tego czynu, zgodnie z ustawą, musi być skazany na minimum 12 lat pozbawienia wolności. To o 4 lata więcej niż w najniższym progu kary za zwykłe zabójstwo.
Jak napisałem nie jestem prawnikiem ale dla mnie zamordowanie kogoś to morderstwo
.Do tego napastnik miał przy sobie nóż a więc planował kogoś zabić, nikt normalnie nie nosi noży przy sobie. Jakby to była śmierć spowodowana uderzeniem pięści lub upadkiem to być może zabójstwo. Ale napastnik miał przy sobie nóż i zabił przy pomocy tej broni........ to morderca!
I to ty KIBIC się kompromitujesz.

I jeszcze coś z linka który dał Kibic, dla mnie coś tutaj nie gra. W jednym zdaniu napisane jest że według TVN24 policja wie kto zamordował z nazwiska i imienia i ze to Polak ale........ Policja prosi o zgłaszanie się swiadków zdarzenia którzy widzieli zdarzenie i posiadają informację dotyczącą zabójstwa.
Jesli policja już wie kto to zrobił to po co jej nowi swiadkowie którzy posiadają informację o zabójstwie? Coś tutaj nie gra i ktoś coś nie do końca mówi prawdę.
Warszawska policja opublikowała wizerunek jednego z napastników. Dziennikarz śledczy TVN24 ustalił, że poszukiwany jest znany z imienia i nazwiska, a także jest pochodzenia polskiego. Podkreślane jest pochodzenie z tego względu, że na filmiku, który przedstawia moment ataku słychać głosy w języku ukraińskim, przez co wiele osób stwierdziło, że sprawcą jest Ukrainiec.


Na filmiku widać także, że wiele osób przechodziło Nowym Światem w momencie, gdy doszło do awantury. Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się świadków zdarzenia oraz osób, które posiadają informacje dotyczące zabójstwa i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, pod numerem tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie: tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Skad masz takie informacje? Pytam naturalnie o to, że sprawa nie zostanie rozstrzygnięta przez policję skoro wg. cytowanych przezemnie informacji sprawca został ustalony.
To moje subiektywne przemyslenia, ale czas wszystko wyjasni. Ty podałeś że tak twierdzi dziennikarz TVN24, ale sorry dziennikarze TVN nie są jakimiś wyroczniami. Po co nam sądy jak mamy TVN?
Jak na razie Policja wydała tylko komunikat ze zdjęciem mężczyzny który może być sprawcą. Znasz jakies oficjalne informacje o ujęciu sprawcy?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Każdy kolejny wpis serwowa przekonuje mnie że szkoda na dyskusję z nim tracić czasu.

Poniżej postaram się dla pozostałych zainteresowanych odnieść się do dwóch wcześniej poruszonych zdarzeń.
Zacznę od przypadku z ambasadorem.
Wiadomo że ktoś taki powinien być ochraniany.
Jednak mimo swojej ochrony Policja powinna mu w dniu 9 maja zapewnić maksimum bezpieczeństwa.
To "maksimum bezpieczeństwa" nie polega na tym żeby coś ambasadorowi radzić czy też odradzać.
W tym akurat przypadku Policja powinna była go odgrodzić kordonem od tłumu i uniemożliwić jego przekroczenie
np poprzez trzymanie się w kordonie za pasy.
Być może w tym celu by było potrzeba około 100 policjantów ale to trzeba było takie siły zgromadzić.
Tak naprawdę wydaje mi się że nikt z przełożonych tych policjantów nie wpadł na pomysł
aby ich uczulić na to że może dojść do podobnego jeśli nie gorszego zdarzenia(mógł on zostać np zastrzelony)
a tym samym jak temu zapobiec.
Można 15 lat służyć w Policji będąc "krawężnikiem" jednak nigdy nie brać udziału w takim zabezpieczeniu
więc nie można być bardzo zdziwionym jeśli taki policjant na takim zabezpieczeniu zachowa się
mało profesjonalnie.
Wygląda że policja dostała rozkaz aby jej nie przeszkadzac bo są filmy na ktorych widac jak chwali się przed kamerami tym co zrobiła a koło niej przechodzą patrole policji i nie zwracają na nią uwagi.
Można też wypisywać bzdury jak wyżej.
Komu dacie wiarę to wasza sprawa.

Jednak coś co jest dla mnie najważniejsze.
Forumowicz pozwolił sobie na taką myśl:

Ukraińcy nie podlegają w Polsce pod Polskie prawo?​


Na jakiej podstawie on tak twierdzi?
Odniosłem się do braku profesjonalizmu po stronie Policji przed oblaniem ambasadora farbą
Jednak potem jest jeszcze gorzej!
Kobieta która oblała ambasadora powinna zostać na miejscu zatrzymana.
Nie wiem jak to się stało że tak się nie stało
Może policjanci samego momentu oblania farbą nie widzieli?
Może nie dostali takiego polecenia od swojego przełożonego na miejscu zdarzenia
który moim zdaniem też powinien się na ambasadora "gapić".
To jest dla mnie KOMPROMITACJA.
Jednak nie pozwala to na wysunięcie wniosku będącego tytułem.
Dlaczego?
Przypuśćmy że ta kobieta została jednak zatrzymana przez Policję.
Ze zdarzenia została sporządzona notatka urzędowa oraz inna dokumentacja.
Kobiecie tej jakiś czas po zatrzymaniu został postawiony zarzut bodaj z art 139kk(piszę z pamięci może mylę artykuł)
Zapewne byłaby zwolniona nazajutrz.
Tak to powinno było się odbyć.
A teraz rzecz NAJWAŻNIEJSZA!
Przypuszczam że kobieta ta byłaby skazana dopiero za kilka miesięcy bo postępowanie musi być zakończone
bo ma prawo do tłumacza bo prokurator musi napisać akt oskarżenia bo sąd musi znaleźć termin na rozprawę.
Zatem jeśli chodzi o ewentualne skazanie sprawczyni zatrzymanie przez Policję czy też tego zatrzymania brak
nie ma wielkiego wpływu na to czy zostanie ona skazana.
Istotne jest to że sprawczyni zatrzymana czy też nie nadal może zostać skazana za ten czyn
zaś samo zatrzymanie nie jest żadną karą o czym najwyraźniej autor nie wie.
Jednak wizerunkowo to "wtopa" po stronie Policji.
Nie chce nawet myśleć o tym co będzie jeśli(co chyba jest niemożliwe) się okaże że kobieta ta opuściła Polskę
i jej ewentualne skazanie okaże się niemożliwe.
Swoją drogą Kamiński powinien milczeć zamiast gadać takie głupoty.
Co do tego zdarzenia spotkałem się z opiniami że to była prowokacja czy też ustawka.
"Ustawka" w tym rozumieniu że ambasador wiedział czy też domyślał się że takie bądź
podobne zdarzenie będzie miało miejsce.
Jednak odróżnia mnie od autora tematu mój brak wiary w każdą sensację
którą zamieszcza się w necie dlatego i do tej bym podchodził ostrożnie.
Podsumowując
Policja nie powinna była do powyższego zdarzenia dopuścić ale skoro już do niego doszło
sprawczyni powinna zostać zatrzymana.
Twierdzenie że Kamiński coś rozkazał jest moim zdaniem
"bzdurą do kwadratu"
gdyż nie może on zablokować śledztwa czy dochodzenie(nie wiem czy w tym wypadku jest to śledztwo czy dochodzenie)
jeśli zdecyduje się na to Prokuratura.
Najwyraźniej autor o tym także nie wie.
Czyn ten chyba stanowi występek czyli przedawnienie zapadnie nie wcześniej niż za pięć lat.

Sorry ale do drugiego zdarzenia odniosę się w wolnej chwili gdyż zabrakło mi czasu a i moja wybitność
(to znaczy lenistwo) dała znać o sobie.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Wygląda że policja dostała rozkaz aby jej nie przeszkadzac bo są filmy na ktorych widac jak chwali się przed kamerami tym co zrobiła a koło niej przechodzą patrole policji i nie zwracają na nią uwagi.
Można też wypisywać bzdury jak wyżej.
Komu dacie wiarę to wasza sprawa.
Ja bym proponował obejrzec ten film, widac jak ukrainka daje wywiad telewizji a policjanci...... przechodzą koło niej bez słowa. Pewnie jej nie rozpoznali bo przecież wygląda normalnie, jakby wróciła z Wołynia po zamordowaniu Polskiej wioski.
Przypuśćmy że ta kobieta została jednak zatrzymana przez Policję.
Ze zdarzenia została sporządzona notatka urzędowa oraz inna dokumentacja.
Kobiecie tej jakiś czas po zatrzymaniu został postawiony zarzut bodaj z art 139kk(piszę z pamięci może mylę artykuł)
Zapewne byłaby zwolniona nazajutrz.
Na jakiej podstawie twierdzisz że ta terrorystka ukrainska dostała jakikolwiek zarzut? Masz jakies podstawy aby to twierdzic czy piszesz z głowy?
Chyba z głowy a więc z niczego bo nawet dajesz zły artykuł.
Masz zerową wiedzę i chwalisz się nią?
Akurat ona powinna być oskarżona z 136 artykułu. Ale jak powiedział minister Kamiński trzeba jej wybaczyć bo działała w afekcie.
Ciekawe czy jak ktoś uderzy czy cokolowiek zrobi ministrowi Kamińskiemu to też będzie mógł się tłumaczyć że był w stresie i po prostu nie lubi go.
Bo jesli ukrainka może ambasadora bo go nie lubi to są ludzie którzy nie lubią Kamińskiego. No chyba że tylko ukraińcom można bić i maltretować ludzi.

Wygląda że raczej dostanie ochronę policji bo skarży się że dostaje grożby i organizacje ukrainskie wezwały Polskę o danie jej ochrony.
A ona oświadczyła ze Polska musi zerwać stosunki dyplomatyczne z Rosją. Tak teraz o tym decydują ukraińskie działaczki LGBT. Bo ona jest taką działaczką. Nie dość że ukrainka to jeszcze LGBT..... nie do ruszenia. Kamiński człowiek Macierewicza będzie ją wspierał do końca.
Pewnie już ma ochronę policyjną.
Co do zdarzenia przy Nowym Świecie zakładam że Gressil wie co pisze.
Ale ty nie rozumiesz tego co czytasz. Bo co on napisał? On napisał to co mówił czy pisał jakiś dziennikarz TVN i miały to być informacje nieoficjalne. A co oficjalnie informuje policja? Policja dała zdjęcie mężczyzny i prosi aby ktoś kto go rozpozna zgłosił to policji..... wygląda że niewiele wiedzą. Dali zdjęcie z monitoringu i tyle..... to ich wiedza oficjalna.
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
----------
Okazuje się, że to była sztuczna krew a nie farba. A może syrop malinowy? I ambasador został oblany czerwoną substancją na cmentarzu. Komentarz do wczorajszego zdarzenia z udziałem ambasadora Rosji.

Czyli Policja od samego początu zabezpieczała tą sytuację ale stali biernie i nikogo nawet nie zatrzymali
Brawo!
Ambasador Rosji mówił że to są wszystko "fejki" / nieprawdziwe informacje jeśli chodzi np. o wydarzenia w Buczy....
Jaki paragraf kodeksu karnego polskiego złamał ambasador Rosji w Polsce?
Aktywistka ukraińska złamała prawo na terytorium Polski. Albo Polska jest krajem prawa albo bezprawia.

Takie coś to rozumiem. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem:)
Data utworzenia: 28 marca 2022 https://www.fakt.pl/wydarzenia/poli...asada-rosji-w-warszawie-sa-zatrzymani/1f6fgz5

Mur oblany czerwoną farbą i dwie osoby zatrzymane przez policję to efekt protestu, jaki odbył się przed ambasadą Rosji w Warszawie. Członkowie KOD i Lotnej Brygady Opozycji demonstrowali przeciwko rozlewowi krwi niewinnych ludzi podczas barbarzyńskiej wojny w Ukrainie.

Przebieg demonstracji relacjonował na żywo portal OKO.press. Na nagraniu widać, jak protestujący czerwoną farbą, mającą przywodzić na myśl krew, oblewają mury ambasady, tabliczkę informacyjną, flagę Rosji i zdjęcia z wojny w Ukrainie.

Jak tylko demonstranci wyjęli farbę, do akcji wkroczyli policjanci, dokonując zatrzymań. Jeden z protestujących został nawet powalony na ziemię. Data utworzenia.


Na Ukrainie polska ambasada też tam kiedyś była oblana czerwoną farbą, może nawet nieraz... nie wiem kto za tym stał...
----------
Jak jestesteś za krajem bezprawia to poczytaj sobie: To z innej beczki co prawda ale bardzo wymowne jak działa państwo polskie czy jak zachowują się ludzie, którym się wydaje, że są lepsi od innych bo siedzą na państwowych posadach i ich prawo nie obowiązuje. Jest też na YT kilkunastominutowy materiał wideo z tego zajścia ale tu macie to w pigułce opisane wraz z finałem: https://nowagazeta.pl/artykul/ps-19...e-bez-prawa-jazdy-pozwala-dziennikarzy/896395 to było wiele lat temu ale chyba nadal nie za wiele się zmieniło...
ps. Jak byłem dzieciakiem i jechałem z mamą samochodem i przejeżdżaliśmy obok policyjnego parkingu przed komendą policji to policjant czy policjanci, wyjeżdżający z parkingu swoim autem nie upewnił się czy może bezpiecznie włączyć się do ruchu i matka moja musiała gwałtownie zachamować. Przepuściła go. On po chwili włączył sygnalizację świetlną i syrene (że niby mu się spieszyło na jakąs interwencje...) skręcił w boczną uliczkę i wyłączył syrene i migające światła a my pojechaliśmy dalej prosto.... Może tak samo bez prawa jazdy jeżdził ;-) ? Popełnił wykroczenie drogowe i chciał uniknac kary to sięzachował jak sięzachował...

 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Na jakiej podstawie twierdzisz że ta terrorystka ukrainska dostała jakikolwiek zarzut? Masz jakies podstawy aby to twierdzic czy piszesz z głowy?
Przypuśćmy że ta kobieta została jednak zatrzymana przez Policję.
Ze zdarzenia została sporządzona notatka urzędowa oraz inna dokumentacja.
Kobiecie tej jakiś czas po zatrzymaniu został postawiony zarzut bodaj z art 139kk(piszę z pamięci może mylę artykuł)
Zapewne byłaby zwolniona nazajutrz.
Tak to powinno było się odbyć.
Nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz?
Nie życzę sobie żadnej polemiki z forumowiczem na tym poziomie i na żadne jego pytania nie zamierzam w przyszłości odpowiadać.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
A w Pucku Polak zdjał wywieszoną flagę ukraińską i już jest sądzony

Takie też informacje krązyły że Puczanin miałbyć sądzony według prawa Ukraińskiego a nie POlskiego... i jest taki zapis w polskim kodeksie karnym ale nie pamietam , który paragraf to jest... Ciekawe który kodeks karny polski czy ukraiński dopuszcza surowszą karę...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Takie też informacje krązyły że Puczanin miałbyć sądzony według prawa Ukraińskiego a nie POlskiego... i jest taki zapis w polskim kodeksie karnym ale nie pamietam , który paragraf to jest... Ciekawe który kodeks karny polski czy ukraiński dopuszcza surowszą karę...
Przemyśl treść kolejnego swojego wpisu.
1. Ten temat ma osobny wątek
2. Oczywistym jest to że gdyby Polak był sądzony według ukraińskiego kk to dlatego że ukraiński przepis byłby dla sprawcy łagodniejszy.
Nie rozumiem jednak dlaczego ten kodeks miałby w tym przypadku zastosowanie.
Wiem że jest jakaś umowa między Polską a Ukrainą jednak nie znam jej treści.
Zastosowanie tego kodeksu do sądzenia Polaka zakwestionował prokurator nie widzę więc potrzeby dalszego drążenia tego tematu.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Powód ostrzeżenia: wulgarny język
Hahaha. Chyba w piź*zie a nie w afekcie! Zawsze byli równi i równiejsi.
Jak im wygodnie to stwierdzą, że to w afekcie a jak nie wygodnie to stwierdzą, że nie w afekcie tylko będziesz normalnie odpowiadał. Ale chciałbym to usłyszeć na właśne uszy że Kamiński rzeczywiście tak powiedział, że to było w afekcie. Pozatym to biegli psychiatrzy stwierdzają w jakim stanie psychicznym był sprawca a nie Kamiński. Komendantem Głównym Policji jest ktoś inny a nie Kamiński... Własnie nie wiem czemu tak mało mówi się o tym kto jest Komendantem Głównym Policji. Wiele lat temu jak rządziła PO to potrafiono zdymisjonować Komendanta Głównego Policji za coś tam ... a ponoć własnie nie powinni go byli zdymisjonować ale ja tam nie wiem do końca jak to było... pisały o tym różne media. Poprostu jak się coś chce to się zrobi/

Trzeba poczytać definicję prawną co to jest afekt. Przecież ona to zaplanowała na długo przed zajściem to o jaikim afekcie może być mowa?

Zgadza się, jest osobny temat odnośnie zdjęcia ukraińskiej flagi ... https://www.forumowisko.pl/threads/...h-wedlug-ukrainskiego-kodeksu-karnego.223958/
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W każdym razie to jest tak, że każdy atak na każdego ambasadora jest prawnie karany i w normalnej sytuacji za coś takiego osoba, która się tego dopuszcza, ponosi konsekwencję.
W Polsce jest bezkarny rząd, który sam robi różne "wały", kręci i kombinuje, więc nie można oczekiwać od tego rządu, że zareaguje ( przede wszystkim ministerstwo sprawiedliwości ) na wydarzenie z ambasadorem rosyjskim.
Ludzie sobie wybrali taki rząd w Polsce, no to tak mają i tyle i teraz niech się cieszą takim rządem, skoro im się to podoba.
Mi się taki rząd nie podobał od początku wyboru, ale ja na to wpływu nie miałem.

PiS po prostu się "lansuje", nie pierwszy raz, a to przed Unią Europejską, a to przed USA, bo są to ludzie, na czele w Kaczyńskim, którzy posuną się do przeróżnych rzeczy, żeby wszystko było na ich korzyść.

Są zepsuci moralnie i zdeprawowani, więc nie ma co się spodziewać dobrych rzeczy po takim rządzie.

To widać, jak się zachowują, jak rządzą, jakie bzdury wygadują.

Co można jeszcze więcej dodać?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jesli policja już wie kto to zrobił to po co jej nowi swiadkowie którzy posiadają informację o zabójstwie? Coś tutaj nie gra i ktoś coś nie do końca mówi prawdę.

To jest normalne działanie które ma na celu potwierdzić w 100% przebieg zdarzenia. Im więcej świadków tym większe prawdopodobieństwo, że pierwsi przesłuchani mówią prawdę. Nie ma w takich apelach nic niezwykłego.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Może inaczej.
Jest wiedza procesowa i jest wiedza operacyjna.
Jednak wiedzy operacyjnej nie przekuje się na wyrok skazujący.
Do tego potrzebni są przesłuchani świadkowie czy też opinie biegłych.
Okazuje się natomiast że tam jest monitoring.
Prawdopodobnie to stąd wiadomo kto był sprawcą.
Ostatni raz tamtędy przechodziłem 3 maja.
Może dlatego bo zwykle tam bywałem w towarzystwie badoowiczek nigdy nie
patrzyłem na latarnie a to na nich zwykle zamontowane są kamery.
 
Do góry