Ukraińcy nie podlegają w Polsce pod Polskie prawo?

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
A co z tymi ukraińcami, których widać na filmach i zdjęciach. Zostanie im wymierzona stosowna kara? Pani aktywistka z pewnością doskonale zna osoby, które razem z nią brały udział w tym incydencie, ponieważ dokładnie to zaplanowali. Policja nawet pewnie nie raczyła jej zapytać kto wraz z nią brał udział w akcji. To my obywatele Polski mamy ścigać ukraińskich przestępców?
Na Wyborczej piszą, że jakieś tam środowiska chciały utworzyć tzw. "korytarz hańby" by rosyjski ambasador Andriejew mógł sobie złożyć te kwiaty...

Komentarz spod jednego artykułu na stronie GW:
"Popieram Ukrainę w 101% ale nie popieram takich zadym. Pomijając nic nie wartą policję, która w Ogrodzie Saskim zatrzymuje bezpodstawnie obywateli bo idą na Pl. Piłsudskiego wyrazić swoje zdanie, a tu nie umie palcem kiwnąć, czemu to służy?
Raz że daje pretekst Rosji to stosownego "odwetu" w ktorym mogą ucierpieć polscy dyplomaci lub obywatele w Rosji, dwa w niczym nikomu to nie pomaga.
Rozumiem wściekłość i emocje, ale dobrze jest mieć też rozum! Nie za bardzo mam też ochotę na to, żeby moje miasto stało sie areną starć między Ukraincami i Rosjanami!
W tej sytuacji zawiedli wszyscy, a najbardziej stonowany w swoim zachowaniu okazał się ambasador Rosji. Dzięki tej wariatce, Rosja tylko zyskała propagandową amunicję. Brawo"
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Dziś ambasador Polski w Rosji też nie może czuć się bezpiecznie

Skandaliczne słowa ambasadora Ukrainy!

A. Melnyk: "Bandera nie był masowym mordercą." Skandaliczne słowa ambasadora Ukrainy w Niemczech

Skandaliczne słowa ambasadora. Jest reakcja MSZ Polski i Ukrainy
Ukraiński ambasador ma rozdwojenie jaźni? Jest w Niemczech jako ambasador i równocześnie jako prywatna osoba na wakacjach, która nie reprezentuje stanowiska swojego kraju? Wniosek: Ambasador Ukrainy w Niemczech nie jest ambasadorem. W takim razie nie należy go zapraszać do telewizji i z nim rozmawiać. Równie dobrze można zaprosić do studia telewizyjnego przypadkowo spotkanego na ulicy Ukraińca i zrobić z nim wywiad.
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Muszę napisać jeszcze raz bo złosliwy moderator kasuje moje wpisy... Tylko że nie pamiętam co dokładnie tu napisałem:/ Denerwuje mnie to w jaki sposób działa administracja czy moderacja tego forum. Dzisiaj skasowano 3 moje wpisy bo podobno złamałem regulamin, który to rzekomo stanowi, że nie wolno wklejać/podawać samych linków (proszę wskazać treść regulaminu gdzie tak jest napisane) tylko trzeba napisać jakąś treść. Nie wiem, co skasowano więc nie wiem jak mam się odnieść do incydentu z kasowaniem moich wpisów pozatym że uważam to za zwykły wandalizm. To proszę mi przesyłać w prywatnej wiadomości co skasowaliście i dlaczego i wskazać punkt w regulaminie jaki rzekomo złamałem tak abym mógł wpis poprawić aby był zgodny z regulaminem albo bym mógł go napisać / przekopiować w odpowiednie miejsce na forum. Tak ciężko wysłać mi w prywatnej wiadomości treśc postów które kasujecie? Nie umiecie kliknac w link i przeczytac? Zresztą z treści linka też poniekąd można się coś dowiedzieć o co chodzi i jak kogoś interesuje to sobie klika i czyta a jak kogoś nie interesuje to nie czyta. To od teraz ja będę kasował wasze wpisy ok - wpisy moderatorów i administratowów?
Nie wiadomo nawet kto kasuje moje wpisy:
kasowanie wpisów na forum.JPG

Chodzi o incydent (przestępstwo) z czynną napaścią na przedstawiciela obcego państwa (ambasadora Rosji), z którym Polska ma nawiązane stosunki dyplomatyczne.


Chodzi o tych ukraińskich przestepców którzy być może współdziałali z polskimi zdradzieckimi służbami i ukraińskimi służbami. Polska prokuratura ma po 2 miesiącach od zdarzenia (przestepstwa zagrożonego chyba do 5 lat więzienia) wszcząć chyba śledztwo w sprawie tego przestepstwa o którym jakiś (na mój gust z ukraińskim akcentem) policjant mówił że w zasadzie nic sięniestało bo trzeba zrozumieć emocje ukraińców:) Emocjonalność ukraińców ma tu być nadrzędnym "aktem prawa polskiego"?

Dziś w propagandowym polskim (a może już ukraińskim?) polskim radio 24 mówili że za rok a może dwa lata możemy spodziewać się konfliktu zbrojnego u naszych granic bo Rosja na nas napadnie oraz mówiono też o wydatkach na polską armię i że te zakupy musza być przemyślane a nie żeby kupować co popadnie i potem jeszcze płacić za konserwacje sprzętu itd itp.
 
Ostatnia edycja:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Kaziuziuta i Saymon usunąłem waszą kłótnię. Takie rzeczy załatwiajcie sobie na PW.
Tommy001 punkt 5 regulaminu. Ja usunąłem Twój post. Po szersze wyjaśnienia zapraszam na PW.

Proszę wszystkich o powrót do tematu dyskusji.
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Oczywiście wiem, że nie można uogólniać tego co zrobiły jakieś tam dzieci ponoć ukraińskie na całą ich populację / naród. Niemniej jednak taki filmik ktoś nagrał jak te dzieci dewastują samochody na parkingu w Polsce:
22.09.2020 Kradzież samochodu ma być karana więzieniem zamiast grzywny. Nowe prawo przewiduje do pięciu lat więzienia za to przestępstwo. Prezydent Wołodymyr Zełenski podpisał ustawę zaostrzającą odpowiedzialność za kradzieże pojazdów mechanicznych na Ukrainie.
Ustawa znowelizowała art. 289 (ukraińskiego) Kodeksu karnego, informuje Kancelaria Prezydenta. „Nielegalne zajęcie pojazdu” nie podlega już karze grzywny. Za takie działania grozi kara pozbawienia wolności od trzech do pięciu lat.
Ponadto sprawcę może czekać do ośmiu lat więzienia - z konfiskatą własności lub bez niej - w przypadku tych samych działań popełnionych przy użyciu urządzeń elektronicznych zakłócających systemy alarmów samochodowych lub jeśli cena skradzionego pojazdu waha się od 100 000 do 262 700 UAH [ukraińska hrywna] (czyli od 100 do 250 minimum egzystencji wolnych od podatku).
[Czyli dwa lata temu minimum egzystencji na Ukrainie wynosiło 1000 hrywien? Ja to tłumacze z ukraińskiego języka ale trzeba zrobić często samemu korektę tego jak tłumaczy to translator google bo często źle tłumaczy - zresztą można to sprawdzićw innych źródłąch też...]
Rada Najwyższa uchwaliła odpowiednią ustawę 3 września 2020.
Ustawa wchodzi w życie następnego dnia po jej opublikowaniu.




Po wybuchu wojny NBP ustalił stały kurs wymiany hrywny na złotówki, możnabyło wymieniać waluty tylko w wybranych bankach , w PKO BP chyba tylko, pisała o tym np. Wirtualna Polska ale też inne serwisy interetowe chyba
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Zniszczone samochody pytania i odpowiedzi

Na tej furgonetce marki VW co stoji obok Jaguara jest napisane po polsku: "DZI*KA".

Przemarsz wdzięczności dla Polaków - Warszawa. Marsz zorganizowany przez KOD i aktywistów ukraińskich mieszkających w Polsce. Transmisja odbyła się 1 miesiąc temu

Odbyło to sięchyba 29 maja 2022 https://www.tvp.info/60441989/ambas...zejdzie-demonstracja-wdziecznosci-dla-polakow

Tak Ukraińcy dziękują Polakom. Przez stolicę przeszedł Marsz Wdzięczności Ukraińców | FAKT.PL

O wdzięczności Ukraińców za pomoc okazywaną przez Polaków | Tomasz Grzywaczewski
Ten gościu to mi tak z wyglądu, może z oczu przypomina trochę aktora Pawła Deląga czy prezydenta Warszawy Trzaskoweskiego.
Czytam na wikipedi że w 2013 Deląg wyemigrował do Moskwy i tam zamieszkał ze swoja ukochaną https://styl.interia.pl/gwiazdy/slawni/news-pawel-delag-milosc-z-wzajemnoscia,nId,979213

CZY ZAPOMNĄ UKRAIŃCY O WSPARCIU POLAKÓW ? Jaka jest wdzięczność ukraińców za okazaną pomoc?
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
"Dziki Trener" o transparencie polskich kibiców na jakimś meczu: "Wołyń 1943 Pamiętamy."
wolyn pamietamy.JPG
W tym miesiącu (lipiec 2022) podczas meczu Pogoń Szczecin – KR Reykjavik w el. Ligi Konferencji Europy na trybunach pojawił się transparent z hasłem „Wołyń 1943. Pamiętamy!”. Szybko zrobiło się o nim głośno w Ukrainie. Jeden z portali stwierdził, że to „prowokacja na korzyść Rosji”. Jak widać ludobójstwo dokonane na Polakach przez ukraińskich banderowców chronione jest nie tylko przez ambasadora Melnyka.
Jest kilka artykułów na stronie oraz na twiterze (podany link) chyba całość rozmowy z ukraińskim ambasadorem
w niemieckiej telewizji, rozmowy o Banderze.
-
 
Ostatnia edycja:
Do góry