Ukradziono napis "Arbeit macht frei".

Status
Zamknięty.

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Chyba Nieprzenikniona jednak mylisz sie. Z historii o teletubisiu caly zachod i nie tylko mial beke i ogolnie sie troche osmieszyla pani .... ktorej imienia i nazwiska nie wymenie. Siara byla, ale teraz to nie jest siara.

To dosc powazna sytuacja i jedynymi ktorzy maja siare i beke sa nazisci czy to zrobili czy nie. Poza nimi nikt raczej sie nie smieje a sprawa jest duzego i ciezkiego kalibru.
 
N

Nieprzenikniona

Guest
Ciekawe ile razy przy okazji tej kradzieży w zagranicznych mediach była mowa o "polskich obozach koncentracyjnych".

Właśnie, trafiona sugestia. Paweł Kukiz zajmuje się właśnie tą sprawą, gdyż dziennikarze, którzy napisali o "polskich obozach koncentracyjnych" powinni za to zapłacić przed sądem. To jest łamanie jakichś tam przepisów, po pierwsze, przeinaczanie faktów o wojnie, po drugie, antyreklama polskiego narodu. Parę dni temu prokuratura otrzymała wniosek. Zobaczymy, jak się sprawa dalej potoczy. Mam nadzieję, że z korzyścią dla nas.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Z tego co mi wiadomo to nazisci czyli członkowie NSDAP są już na wymarciu, wiec nie wiem jak stare dziady miałyby zdejmowac po nocy napisy z bramy...
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Z tego co mi wiadomo to nazisci czyli członkowie NSDAP są już na wymarciu, wiec nie wiem jak stare dziady miałyby zdejmowac po nocy napisy z bramy...


To malo wiesz, poniewaz naziole z NSDAP maja ciagle mlodych chetnych zolnierzy wpatrzonych w dziadkow, ktorzy sa dla nich wzorem.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Patrz a ja zawsze myślałem że współcześni wyznawcy AH to nie naziści tylko NEOnazisci, jejciu chyba rzeczywiscie mało wiem albo ktoś inny wali tu farmazony.
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Patrz a ja zawsze myślałem że współcześni wyznawcy AH to nie naziści tylko NEOnazisci, jejciu chyba rzeczywiscie mało wiem albo ktoś inny wali tu farmazony.

Nazi a neonazi. To samo neopunk i nazipunk. Dzis wszystko jest jedno, tylko nazwy sa dwie. ;)
 

Neriw

Nowicjusz
Dołączył
8 Sierpień 2009
Posty
265
Punkty reakcji
14
51425783.jpg


Najnowsze zdjęcie z monitoringu w Oświęcimiu.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Gratulacje dla naszej policji. Stwierdzili że sprawcy zrobili dziurę w ogrodzeniu po czym wynieśli tablice.
Wszystko by było ok gdyby tej dziury tam od pół roku nie było. To pewnie jakieś menele ukradły, tylko nie widzieli że zrobi się taka afera z tego. Jeszcze tydzień temu spokojnie bym stamtąd wyniósł szlaban z napisem "halt". Pewnie więcej by za niego dali ;)
 

@Michał

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2009
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
I tak pewnie napis się nie odnajdzie, mają kopię czyli po jakimś czasie ogłoszą odnalezienie napisu i wstawią kolejną kopię. Ktoś musiał mieć tupet, żeby to ukraść.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Napis sie znalazł, żadne menele go nie opchneli tylko recydywa. Nie zdziwę sie jak za pare dni ujawnione zostaną "dowody" na mocy których wyjda na światło dzienne powiązania tych 5 kolesi z antysemitą, nazistą kamratem Hitlera i Piusa XII, Tadeuszem Rydzykiem, szefem groznej miedzynarodowej organizacji, rasistowsko-faszystowsko-nazistowsko-klerykalnej, Moher 18. W ujęciu sprawców pomógł detektyw Pankowski (nie mylić z Rutkowskim) i jego grupa szturmowo-antyfaszystowska Antifa im. Seweryna Blumsztajna.
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Niedawno w radiu usłyszałem wypowiedź rzecznika policji. Stwierdził że była to dla nich sprawa honoru. To mnie bardziej zbulwersowało niż kradzież obiektu muzealnego. To potwierdza moje przypuszczenia że oficerowie na wysokich stołkach to bardziej stanowisko polityczne.
 

diva ziomek

Niepoprawny Humanista
Dołączył
17 Listopad 2006
Posty
1 607
Punkty reakcji
10
Miasto
Oświęcim/Kraków
Ha! Sprawa honoru! A mi jak walec ukradziono to już nikt nie był łaska nawet palcem kiwnąć, mieszkam niedaleko obozu więc funkcjonariusze pewnie wszędzie ci sami. W końcu musiałem sam dopaść sprawców.. Taka nasza policja.
 

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Jak pare lat temu ktos podpierdzielił bezcenne inkunabuły i starodruki z Biblioteki Jagielońskiej to nie słyszałem o "honorowej" sprawie polskiej policji, gdyby nie zaczeły po latach wypływac na róznych miedzynarodowych aukcjach to nikt by ich nie znalazł do dzisiaj. Widac są równi i równiejsi...
 

Chmielu1991

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Częstochowa
Ja się tylko zastanawiam, co za idiota zlecił to tak tępym baranom. Jeśli był to kolekcjoner, to i tak nic by z tego nie mial(Po co mu poprzecinany, bez literki I napis) Rozumiem, bo to oryginał. Lecz podejrzewam, iż cięcia napisu w planach nie miał.

I znowu cały świat widzi nas jako złodziei.
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
A jednak zleceniodawcą nie był Polak jak nietrudno się było domyślić.

http://wiadomosci.onet.pl/2100483,11,kradziez_napisu_z_b_auschwitz_zleceniodawca_nie_byl_polak,item.html
 
Status
Zamknięty.
Do góry