Uczulenie na słońce

Ikus1134

Nowicjusz
Dołączył
5 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Nie znalazłam tutaj takiego tematu więc otwieram nowy .
2 dni temu wróciłam z Paryża gdzie przy całodziennym zwiedzaniu słońce dawało mi w kość .
Nie spodziewałam się takiej pogody więc nawet nie posmarowałam się żadnym olejkiem itp.
Trochę się spaliłam oczywiście,ale nie w tym rzecz .
Dzień po wyskoczyły mi czerwone krosty,jakby pryszcze.
Wiadomo czasem wyskoczy mi jakaś krostka ,ale generalnie mam ładną cerę a tu nagle całe czoło zawalone i trochę na policzkach .
Więc tu pytanie :
Czy to może być uczulenie na słońce?
Pozdrawiam :)
 

kacyk

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
Zobacz w google jak wygląda uczulenie na słońce i porównaj bo nam będzie cięzko Ci to powiedzieć...
 

miss.sunshine

pusta dziewczynka
Dołączył
2 Luty 2009
Posty
1 250
Punkty reakcji
24
Wiek
33
To raczej skutek zmiany klimatu, emocji,a także np tego że skóra przyzwyczaiła się do wody której użwasz w domu a tam jest inna (może ma więcej chloru, jest twardsza itd).

Zostań przy kosmetykach których używałaś dotychczas, ewentualnie zastosuj coś punktowo na pryszcze (może być jakiś żel, maść cynkowa, sudokrem, tak żeby je wysuszyć). Nie przesadzaj z peelingami i oczyszczaniem bo będzie jeszcze gorzej
 

truskawa123

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
9
Punkty reakcji
0
zgadzam sie z miss.sunshine, raczej stawiałabym na inną wodę tam a tu. często jest tak że po podróżach podrażnia się skóra od zmiennych warunków. szczególnie że piszesz że problem pojawił sie na twarzy gdzie skóra jest dużo wrażliwsza i mycie mogło ją podrażnić. mogłaby to byc też reakcja na jakieś jedzenie ale to raczej w innych miejscach by się ujawniło - ręce brzuch szyja. w ostateczności jeżeli masz wielkiego pecha to mogła ci się nagle objawić alergia na słońce ale raczej w to wątpie, skoro nie reagowałaś wczesniej jakoś gwałtownie na opalanie. jeżeli już trzymac się tego słońca to raczej poparzenie słoneczne jest bardziej możliwe.
 

martynana

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
mnie robiły się od słońca białe plamy i wysypka bardzo dziwna ( jaśniejsze placki ze skórą robiącą się jak papier ścierny, nieprzyjemna sprawa) ale fakt, mam bardzo jasną skórę, więc staram się używać blockerów i osłaniać przed słoneczkiem
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Uczulenie na słońce może objawiać się w przeróżny sposób. Najczęściej przybiera postać rumienia oraz grudek, ale mogą też pojawiać się pęcherzyki. Bez obejrzenia zmian skórnych niemożliwe jest postawienie właściwego rozpoznania. Wskazana jest samoobserwacja oraz korzystanie z kosmetyków z filtrem.
 

19winner84

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2011
Posty
98
Punkty reakcji
0
też mam uczulenie jak poleżę z 4 godziny na słońcu potem mnie skóra piecze
nie wiem czy wy też tak macie
 

monia.s

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Białystok
Moim zdaniem tak jak wcześniej już ktoś zdążył napisać to reakcja na zmianę klimatu, może woda bardziej chlorowana niż u ciebie w domu.Ja proponuję dla złagodzenia krem on jest w sumie na oparzenia ale na twoją dolegliwość będzie miał skutek łagodzący - Krem Penaten. Jest niedrogi. Polecam
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Wtedy trzeba polubić nieopaloną skórę, chyba że w solarium uczulenie nie działa.
 
Do góry