ubezpieczenia i odszkodowania

mietka5

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim!
Czy komukolwiek zdarzyło się uczestniczyć w stłuczce samochodowej - jako ofiara? Mi niedawno przytrafiło się coś takiego kompletnie nie wiem, co robić - myślałam, że powinnam zgłosić szkodę do swojego ubezpieczyciela. Ale tam mi powiedzieli, że to TU sprawcy musi wypłacić odszkodowanie i nic im do tego!
Tylko jak ustalić coś takiego: wynająć prawników czy iść na policję, a może jeszcze inaczej?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Opisz zdarzenie, co zaszło i co ustaliłaś ze sprawcą. Była policja, nie ? Szkodę pokrywa się z OC sprawcy, nie z Twojego, jeśli stłuczka nie była Twoją winą i jeśli na miejscu była policja, lub sprawca uznał swoją winę i przekazał Ci swoje dane z polisy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jak ustalić OC sprawcy? xD Dobre.

Z ciekawości - co zrobiłaś po stłuczce? Jeśli każde z Was pojechało w swoją stronę, to już nie masz kasy. Wnosząc po Twoim zdziwieniu zakładam, że nie spisałaś ze sprawcą oświadczenia, którego wzory są w sieci, bo jest tam właśnie numer polisy sprawcy. Gdyby była policja, to poinformowałaby Cię o tym, jak postąpić, więc jej pewnie też nie było. Puściłaś radośnie gościa wolno, czy jak?
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Jeśli było tak jak pisze glowonog, to ten gość/gościówa wygrał los na loterii, jeśli doprowadził do kolizji i mógł odjechać w spokoju bez konsekwencji :D
 

Angelika22

Zbanowany
Dołączył
15 Luty 2020
Posty
14
Punkty reakcji
0
Jeśli jednak masz jego dane i otrzymasz odszkodowanie ale będzie ono zaniżone to pamietaj że możesz się od tej decyzji odwołać. Ja tak miałam ale poczytałam jak sporządzić odwołanie od decyzji pzu, złożyłam je i ugrałam większą kwotę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry