U2

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Dzis posluchalem dwa razy ich najnowsza plyte. Niby cofneli sie sie poczatkow, ale jakos ten poczatek musial byc nieudany, poniewaz plyta jest slaba. Na tle innych prezentuje sie nieciekawie.
 

monroe05

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
trochę rozwalająca jest ta dyskusja o głosie Bono na wcześniejszej stronie :D

polecam przesłuchać nagrania koncertowe i wybić sobie z głowy jakieś żenujące porównania do Gallaghera.

co do nowej płyty... cóż, nie jest to najlepsza płyta U2, ale zła też nie jest:> osobiście uważam, ze oni już dawno powinni dać sobie siana i usunąć się w cień zamiast nagrywać jakieś mierne popowe kawałki, bo ostatnie kilka płyt to raczej masakra w porównaniu ze starszymi (mimo, że jest na nich kilka perełek).

pozdrawiam :)
 

Kona

Nowicjusz
Dołączył
8 Lipiec 2009
Posty
60
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Dzis posluchalem dwa razy ich najnowsza plyte. Niby cofneli sie sie poczatkow, ale jakos ten poczatek musial byc nieudany, poniewaz plyta jest slaba. Na tle innych prezentuje sie nieciekawie.

Zgadzam się, "No line on the horizon" nie zachwyca. W mojej ocenie najlepszy okres zespołu przypada na koniec lat 80 - tych (moment wydania Joshua Tree, później Rattle & Hum). To właśnie jest U2 w czystej postaci.

Nie mogę za to znieść płyty "Pop" wraz z otoczką w postaci dziwacznej trasy koncertowej.

Ogółem jest to grupa, która wielkimi, złotymi zgłoskami wpisała się w historię muzyki. Tego im nikt nie zabierze. Panowie wypracowali sobie unikatowe brzmienie, dzięki czemu można ich poznać dosłownie po paru dźwiękach. Bono to Bono - wiadomo, klasa. Edge - nareszcie ktoś potrafi dobrze obchodzić się z tym, co ma w pedalboardzie. Brzmienie nie do podrobienia. Clayton - ciekawa osoba, niezły basista. Larry Mullen - Może być wzorem dla dzieciaków chcących się uczyć gry na perkusji. Trzyma poziom.
 

Linneusz

Nowicjusz
Dołączył
1 Styczeń 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Dla mnie, wielkiego fana U2, najnowsza płyta jest... ok. Get On Your Boots, Magnificent oraz I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight to dobrze brzmiące kawałki.
Co do reszty dyskografii: najbardziej spodobały mi się lata 90 w działalności zespołu, Achtung Baby, Pop, ponadto All That You Can't Leave Behind i oczywiście The Joshua Tree.
Sądzę, że porównanie Liama Gallaghera do Bono nie ma sensu, Liam ma specyficzne teksty piosenek, gdzie charakterystycznie śpiewa, Bono też "ryczy" lecz łagodniej, bardziej strawnie.
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
"In the Name of Love" jest kapitalny. Piosenka z Batmana też OK. I tylko tyle dobrego mogę powiedzieć o U2, jak na mój gust za dużo pop rockowego pitolenia.
 

Alex241

Fantasy.
Dołączył
10 Lipiec 2009
Posty
585
Punkty reakcji
16
Miasto
Piła
U2 to mój ulubiony i nie boję się stwierdzić, że to najlepszy zespół rockowy na świecie.
Mam ich najnowszą płytę "No Line On The Horizon" i najlepszy kawałek z tej płyty to wg. mnie: Get On Your Boots.
Podobają mi się również ich piosenki: Beautiful Day i Vertigo.
W listopadzie ma wyjść następna płyta. Mam nadzieję, że będzie ona fajna.
6 sierpnia będą w Polsce na Stadionie Śląskim w Chorzowie, szkoda, że nie mogę tam być...
A co do trasy koncertowej: W 2010 roku będą grać w Ameryce Południowej, również w Europie. :)
Pozdróffka dla wszystkich fanów U2.
 

stjimmy

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
49
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Nigdy za specjalnie nie przepadałam za U2. przesłuchałam kilka piosenek z nowej płyty (w końcu się chwalili, że to coś wspaniałego, że tego jeszcze nie było, że ta płyta jest genialna)... i nie podobały mi się.
co do dyskusji na poprzedniej stronie to fakt, Bono ma przeciętny głos.
wielu lepszych się znajdzie, nawet niekoniecznie, z tego samego gatunku.
np. wokalista Offspringa, albo chociaż nasz Niemen. xD.
Bono się do nich nie umywa.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Jak ktos zaczyna przygode z U2 to polecalbym cos z zestawu: War, Unforgettable Fire, The Joshua Tree, ogolnie lata 80 przede wszystkim.
 

Enemol

Nowicjusz
Dołączył
30 Wrzesień 2009
Posty
3
Punkty reakcji
0
W sumie to od niedawna słucham U2. Pierwszą płyta jaka usłyszałem to była Achtung Baby, która mnie dosłownie rozwaliła,oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Później The Joshua Tree i War równie świetne. A co od tej nowej płyty to uważam, że jest taka przyzwoita nie ma nic makabrycznego niczym nie zachwyca .
 

Irving

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
202
Punkty reakcji
0
Ja osobiście bardzo lubię ten zespół. Płyta ostatnio wydana nie jest zbyt idealna, ale piosenki z poprzednich płyt jak np. :
Beautiful Day, One love (stara i nowa wersja), With or without you, Stuck in a moment - totalna rewelacja.
Nie każdemu musi się podobać, jednak dla mnie ten zespół ma to ''coś''.
 

Poore

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Siema.
Troche nie zwiazane z tematem.

Znalazlem filmik na youtube leci tam :cenzura:ista muza, moze ktos wie co za zespol spiewa ta piosenke?

http://www.youtube.c...h?v=hriQ0S04zCI
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
O tym zespole mogę powiedzieć tylko tyle, że to dla mnie absolutnie NAJLEPSZY zespół w historii muzyki rozrywkowej, słuchałem już w życiu wielu formacji reprezentujących różne muzyczne nurty i żaden nie wywarł na mnie takiego wrażenia jak ta irlandzka LEGENDARNA, ROCKOWA (jak to słusznie autor tego tematu ujął) formacja.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Mi jakoś nie podchodzą. Przyznałem, że nie słuchałem ich na pęczki, z resztą trudno robić coś na siłę, kiedy rzecz się nie podoba. Generalnie ja upatruję U2 jako zespół kilku przebojów - przy czym bardziej radiowych, lekkich, ale nadal ciekawych; zaś większość z tego co słyszałem jest taka sama, nie widzę tu nowych pomysłów, aranżacji.
Mogę się mylić: jak powiedziałem nie zagłębiałem się w nich specjalnie, a wiem też, że kiedyś grali inaczej.
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
U2 lubię posłuchać od czasu do czasu, dla rozluźnienia - bez szału i namiętności, ale po prostu lubię. parę ulubionych utworów, raczej nie słuchanie całej dyskografii z zapartym tchem.

jestem za to wielką zwolenniczką piosenki "The Wanderer" Johnnego Casha feat. U2 - kto słyszał, kto lubi? ^^
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
U2 lubię posłuchać od czasu do czasu, dla rozluźnienia - bez szału i namiętności, ale po prostu lubię. parę ulubionych utworów, raczej nie słuchanie całej dyskografii z zapartym tchem.

jestem za to wielką zwolenniczką piosenki "The Wanderer" Johnnego Casha feat. U2 - kto słyszał, kto lubi? ^^

Och, jak miło.
Myślałem, że tylko najbardziej zagorzali fani U2 znają tą muzyczną perełkę, cieszę się, że jest inaczej ;)
 

pożeczkowa

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
2
Wiek
33
Miasto
Jastrzębie Zdrój / Katowice
Och, jak miło.
Myślałem, że tylko najbardziej zagorzali fani U2 znają tą muzyczną perełkę, cieszę się, że jest inaczej ;)

e, skądże. u mnie z Johnnym Cashem jest podobnie jak z U2 (i z wielooooma innymi artystami) - że mam parę ulubionych kawałków a resztę omijam łukiem szerszym lub węższym. i z tego, że lubię i Casha, i U2, i znalazłam całkiem przypadkiem ich wspólne nagranie.. tak wyszło. ale uwielbiam, uwielbiam! ;)
 

MacPhisto

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
e, skądże. u mnie z Johnnym Cashem jest podobnie jak z U2 (i z wielooooma innymi artystami) - że mam parę ulubionych kawałków a resztę omijam łukiem szerszym lub węższym. i z tego, że lubię i Casha, i U2, i znalazłam całkiem przypadkiem ich wspólne nagranie.. tak wyszło. ale uwielbiam, uwielbiam! ;)

No właśnie o tym mówię, że ktoś może nie być zagorzałym fanem U2 i znać ten utwór ;)
 
Do góry