U2

johnylopata

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Witam. Chciałbym zapytać co sądzicie o tym zespole. Mnie się ich muzyka bardzo podoba, ale najlepiej grali w latach 80 tych. Może wiecie coś na temat koncertów U2 w Polsce.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Też ich nie lubie...ten wszędnobylski Bono, piosenek parę mają ok, ale ogólnie pop rockowy styl mi nie leży, frontmen to dno, więc nie słucham tego. Słyszałem też ich nową piosenkę i raczej przez nią nie stanę się ich fanem. Ale główny minus przez Bono, bo nie lubię tego kolesia, ostatnio na EMA w L'poolu, gdy dawali nagrodę "Ulitmate Artist" dla McCartneya, to on zapowiała go chyba przez 10 min, mówił, że patrząc na to miastu (Paul jest legendą Liverpoolu), to wszędzie widzi jego twarz, czyje muzykę itp...wiem, że pomaga ludziom, działa charytatywnie, za to go szanuje, ale jako całokształt nie lubię go.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Wyjdz! biggrin.gif

U2 w latach 80tych to rock i to na wysokim poziomie. Gdyby trzymali sie tego stylu do dzis to milabym ich za jedna z grup rockowych wszechczasow.
Tez chcialem to napisac ale dalem sobie juz spokoj.

Jesli chodzi o zespol. Nie przepadam jakos ale to nie jest pop.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Jestem zdecydowany. Dziele jego osobę na rzeczy związene z muzyką (głos, wygląd, zachowanie na scenie), a prywatne (działalność charytatywna). Z to pierwsze go nie lubię, ale za tu drugie szanuję. Oddzielam te dwie sprawy! Ale suma sumarum wychodzi na minus. Widać, że jesteś typowym fanem, któremu przypomniał się zespół, gdy wyszła jego nowa płyta i teraz ślepo doszukujesz się błędów i nielogiczności by obalić moje zdanie.
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Widać, że jesteś typowym fanem, któremu przypomniał się zespół, gdy wyszła jego nowa płyta i teraz ślepo doszukujesz się błędów i nielogiczności by obalić moje zdanie.

Nie wiem na jakiej podstawie wyciagasz tak daleko idace wnioski. Niczego nie mam zamiaru obalac, tylko najzwyczajniej w swiecie sam sobie w tamtym poscie zaprzeczyles, wiec prosilem o wyjasnienie. Co do samego zespolu to lubie ich poczatkowa muzyke, do achtung baby. Reszta lat 90 im nie wyszla niestety. A do nowej plyty po uslyszeniu pierwszego singla mnie nie ciagnie.
 

TommyGun

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2009
Posty
106
Punkty reakcji
0
Miasto
Kraków
The Joshua Tree, to dla mnie jeden z najpiękniejszych albumów jaki słyszałem. Ten "rockowy" U2 cenie sobie bardzo.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Wyjdz! :D

U2 w latach 80tych to rock i to na wysokim poziomie. Gdyby trzymali sie tego stylu do dzis to milabym ich za jedna z grup rockowych wszechczasow.




Sie zdecyduj <_<
ale się nie trzymają, i jest to pop dla mokrych nastolatek. uch, zapomniałem, czy Bono nie jest już zbyt spróchniały dla swoich fanek?
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
ale się nie trzymają, i jest to pop dla mokrych nastolatek. uch, zapomniałem, czy Bono nie jest już zbyt spróchniały dla swoich fanek?

Moja siostra co prawda nie jest mokra nastolatka ale twierdzi, ze Bono lepiej wyglada teraz (a przynajmniej wygladal pare lat temu) niz w latach 80tych :D
 

johnylopata

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
U2 nigdy nie grało popu ! Posłuchajcie kilku piosenek z lat 80- tych jeśli nie wierzycie. Eksperymenty z elektroniką w latach 90- tych to spore odejście od stylu. Wtedy ich muzyka była moim zdaniem trochę przesiąknięta elektroniką i było to coś w rodzaju popu, ale bardziej to brzmiało na rock. Płyta "Pop" z 1997 roku to był akurat pop ale było też na niej kilka rockowych piosenek. Najnowsza płyta No line on the horizon to mieszanka popu z rockiem. Wyraźnie słychać tu rockowe brzmienie oprócz elektroniki.

The Joshua Tree to typowy rock lat 80- tych, jeśli ktoś myśli, że rock to tyko Metallica, Iron Maiden i inne cięższe brzmienie to pomylił się z postami i niech przejdzie do tematów związanych z metalem


P.S: Sam słucham metalu. :p
 

Iza.

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2009
Posty
516
Punkty reakcji
8
Miasto
Małopolska
Ktoś z Was się wybiera na koncert U2 w Sierpniu? :]
Jak dla mnie ciekawy charakterystyczny styl, kilka ciekawych piosenek. Ogólnie ok.
 

johnylopata

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ja raczej pojadę mimo że bilety są drogie. Na płycie stojącej prawie 200zł
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
nie lubilem, nie lubie i raczej nie polubie
jakos tak zawsze ze mna bylo ze to co wszyscy uwazali za dobre i wspaniale mi jakos nie pasowalo, ja nic specjalnego w u2 nie widze
a to takie uwiewlbienie do Bono jest poprostu zenujace i smieszne
a ceny biletow na polski koncert to kolejna parodia...
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Czemu uwielbianie Bono jest "zenujace i smieszne"?
 

LaggeR

OpenMinded Metalhead
Dołączył
30 Sierpień 2006
Posty
1 939
Punkty reakcji
11
Wiek
36
bo nie ma on specjalnego glosu, wokalista jest raczej przecietnym, ludzie go wielbia za jego akcje charytatywne za co go oczywiscie szanuje ale przeciez to jest czesc reklamy, conajmniej 20% ich popularnosci pochodzi wlasnie dzieki tym akcja
 

Syd

Traditional Grip
Dołączył
12 Sierpień 2006
Posty
1 048
Punkty reakcji
0
bo nie ma on specjalnego glosu, wokalista jest raczej przecietnym
Ale głos charakterystyczny. Teraz to wystarczy. Nie musisz wyciągać nie wiadomo jakich dźwięków, żeby się spodobać. Szkoda. ;p
 

johnylopata

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Bono jest jednym z najlepszych wokalistów na świecie (bo kto z dzisiejszych wokalistów ma lepszy głos ?? Niewielu jest takich.) Uważam że powinni się tutaj wypowiadać tylko ci, którzy lubią U2.
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
Bo co? To wtedy w poście autora powinna się znajdować klauzula, że temat ten jest tylko dla fanów U2, kto ich nie lubi niech nie wchodzi. Nie widzę tu czegoś takiego. Poza tym po to jest forum, by mówić o swoich poglądach w wielu sprawach, zdania mogę być różne, o to chodzi w dyskusji.

Ja parę postów temu napisałem, że jako osobę go szanuję (charytatywna działalność itp), ale jako wokalistę nie lubię (słaby głos), nie wiem nie mogę się do niego przekonać.

Band piosenki niektóre są nienajgorsze, ale jako całość mi się nie podoba.

A uwielbianie Bono jest żenujące i śmieszne, bo oprócz charytatywności nie pokazuje sobą za wiele, nie mówiąc o warstwie muzycznej.

Kompletnie się z wami nie zgadzam, jest wiele lepszych od niego wokalistów.
 
Do góry