Twój blog może zarabiać.

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Zarabiaj na blogu
Jeżeli jesteś autorem niewielkiego bloga a na dodatek liczba jego dziennych odsłon jest nie mała, (co najmniej kilkaset) to masz realne szanse na to by zarabiać w sieci. Obecnie na rynku godne zainteresowania są dwie oferty. Różnią się one od siebie między innymi sposobem działania, wyglądem na stronie oraz tym, za co płacą. Mowa o Google AdSense oraz AdTaily. Obydwa pozwalają zgromadzić dość spore fundusze. Poniżej przedstawię opis każdego z nich.


Google AdSense.

Google AdSens pozwala nam na umieszczenie niewielkiego bannera na stronie. Pieniądze otrzymujemy tylko za kliknięcia w reklamę. Warto, więc zadbać o to by reklama była możliwie jak najlepiej widoczna. Cena za jedno kliknięcie nie przekracza 0, 1 euro. Zazwyczaj oscyluje w granicy 0, 03 – 0, 04 euro za kliknięcie. Do wyboru mamy trzy rodzaje formatu reklamy.

· Graficzny

· Tekstowy

· Graficzny i tekstowy razem.

Dokładnego rozmiaru (wysokość i szerokość bannera) niestety nie możemy zdefiniować sami. Mamy za to do wyboru możliwość wybrania jednego z dziesięciu formatów proponowanych przez Google. Istnieje również możliwość zdefiniowania kolorystyki naszej reklamy tak, aby jak najlepiej pasowała do bloga. Gdy już uporamy się z wyglądem reklamy serwis wygeneruje dla nas unikatowy kod, który będziemy musieli umieścić na swojej stronie. Bardzo ważne jest, aby nie klikać we własne reklamy. Grozi to zbanowaniem konta. Administracja serwisu jest na tym punkcie szczególnie wyczulona. Dla początkujących blogerów z pewnością istotny będzie fakt, że minimalna kwota, jaką musimy uzbierać, aby przelać na swoje konto bankowe to 100 euro.

Adres: http://www.google.co...py?answer=48182


AdTaily

AdTaily różni się w znaczącym stopniu od wyżej opisanego systemu. Przede wszystkim tym, że reklamodawcy nie płacą za kliknięcia a za wyświetlania. Podobnie jak w przypadku poprzednika możemy zdefiniować wygląd reklamy. Możemy także moderować treść wyświetlaną w reklamach. W przypadku tego systemu mamy możliwość samemu ustalić cenę, jaką reklamodawcy zapłacą za jeden dzień wyświetlania ich reklamy. Dobierając cenę należy kierować się ilością odsłon naszej witryny w ciągu dnia. Średnia przyjęta cena to 1zł za 1000 odsłon. Widać, więc, że przy dużym ruchu na stronie można zarobić naprawdę spore pieniądze. Ilość zgromadzonych funduszy niezbędnych do wypłaty jest mniejsza niż w przypadku Google AdSense i wynosi 100zł. Istotnym szczegółem jest fakt, iż serwis AdTaily pobiera prowizję, więc prawdziwa cena jest tak naprawdę o 30% wyższa.

Adres: www.adtaily.pl


W obydwu przypadkach, aby przelać pieniądze będziesz potrzebował konta PayPal.

Możesz je założyć wchodząc na ten adres: http://www.paypal.com/pl/cgi-bin/webscr?cmd=_home&country_lang.x=true
 

Toomasz18

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ktoś korzysta z usługi google na swoim blogu? Jeżeli tak to proszę podzielić się doświadczeniem na ten temat.
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
Google, ja mam cały czas również adtaily jak coś zapraszam pod adres http://negatywhd.pl/.

adtaily, takie sobie moim zdaniem. Jeżeli nie osiąga się zawrotnej ilości wyświetleń strony to ciężko znaleźć reklamodawcę. Jednak trochę już uzbierałem i z tego.

Google adsense, bardzo fajne, wiele formatów (choć według mnie nadal za mało). Nie klikać samemu. Po za tym najwięcej zależy od twojego własnego ustawienia i trendów umieszczania reklam do których są przyzwyczajeni użytkownicy. Pozwoli Ci to, albo zarobić, albo nie.
 

szelma

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
17
Punkty reakcji
0
jeśli ktos ma średnio często odwiedzanego bloga to nawet zarobienie na serwer może okazać się barierą nie do przebicia... a co do adsense, to zdecydowanie jest poza jakąkolwiek konkurencją jeśli chodzi o polski rynek.

Zresztą, jeśli chodzi o programy partneskie to polecam tę stronę: programy-partnerskie.aq.pl . Sporo informacji, konkretnych, a nie ogólników.

Część posta w której znajdowała się reklama została usunięta. Ostrzegam póki co słownie // Gressil
 
D

Damian Szorc

Guest
www.cpmprofit.com

CPM Profit

Odkryłem go niedawno. Chyba lepszy od Adsense Google'a bo płacą nie tylko za klikanie w linki ale również za samo wyświetlanie

Pozdrawiam ;)

Warn za link referencyjny // Gressil
 

prawyyy

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Wydaje mi sie, ze dla blogow szczegolnie dobre sa male sieci jak Adtaily i sprzedaz reklam w swojej niszy poprzez uzycie sieci affiliacyjnych. Biorac pod uwage, ze blogi zazwyczaj nie posiadaja imponujacego ruchu, nadrabiaja to wszystko konkretnymi tresciami i zaangazowaniem odwiedzajacych.
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Novem - ze strony może wiele sie nie zarobi, zależy od tematyki, ale ja jak sam prowadzę kampanie wsród znajomych i znajomych znajomych to miesiećznie poświęcajac na to 2-3 godz dziennie wyciągam 600-700zł.
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
czy można takie coś wprowadzić na blogu prowadoznym na wordpress? z tego co się orientuję na bezpłatnym blogu nie można umieszczać żadnych reklam itp.
 

noToFrugo

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
w takim razie muszę się dowiedzieć jak jest u mnie ;) dzięki Mexter!
 

lolv

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2012
Posty
8
Punkty reakcji
0
Ja mam stronkę z reklamami AdSense na bezpłatnym hostingu i jak na razie nie ma żadnych niedogodności.I mam nadzieje że nie będzie ;)
 

drn

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
34
Punkty reakcji
1
Z adtail jest słabo bardzo słabo z reklamami, nie polecam. Lepsze inne system są
 

marcinmk

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2012
Posty
20
Punkty reakcji
0
Z adSense jest tak że to wszystko zależy od tematyki strony jak masz coś ze stron finansowych to naprawdę kliki są dość drogie.
 

ebiznes-manager

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Drzewica
Dla mnie adsense działa bardzo dziwnie. Kiedyś miałem mniejszy ruch na blogu i zarabiałem nawet 10zł za jedno kliknięcie, na co mam nawet dowód, a teraz jak mam więcej ruchu zarabiam mniej, chyba trzeb będzie się przenieść na innego reklamowadawcę, albo całkowićie z tego zrezygnować.
 
Do góry