Turystyka górska !

Toposfera

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wyprawa na Prosecne. Dokładna trasa: Huty - Kwaczanska dolina- Prosecne - Kvacanska dolina- Huty
W czasie wycieczki należy zwrócić uwagę na słabe oznakowanie szlaku na Prosecne! A zwłaszcza na polanie znajdującej się za szczytem należy od razu skręcać w prawo na samym początku choć brak znaków. Na pozostałych fragmentach szlaków oznakowanie dobre. Po zejściu z Prosecznego schodzimy ze szlaku skręcamy na granicy pół i lasu w prawo i idziemy wzdłuż granicy lasu aż nie spotkamy znaków zielonych.
Na trasie ładne młyny wodne, skałki wapienne i dolomitowe, wodospad, widoki.
 

HARCEK

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kochani - w Polsce mamy rewelacyjne góry: od Bieszczadzkich Połonin po całkiem niezłe granie w Tatrach. I wcale nie potrzeba na takie wyprawy dużo kasy. Kilkakrotnie przeszedłem moje ukochane Tatry, ale ostatnio... zakochałem się w peruwiańskich Andach. Niedawno wróciłem z takiej miesięcznej wyprawy do Peru. Zdobyliśmy 2 sześciotysięczniki leżace w rejonie Arequipy - Misti i Chachani, 5 dni spędziliśmy też schodząc do najgłębszego kanionu świata.
Jednak niezależnie od tego gdzie się wspinacie problemem nie są pieniądze na wyprawę - tę można zorganizować bardzo tanio - pod warunkiem jednak, że macie odpowiedni sprzęt i odzież. Ostatnio znalazłem w necie nowootwierający się sklep turystyczny z bardzo dużymi rabatami http://wedrowanie.com. Żałuję, że wcześniej nie trafiłem na nich bo mogłem zaoszczędzić sporo kasy. Jeśli oni mogą sprzedawać tak tanio to kurcze dlaczego inne sklepy muszą narzucać takie marże. A my za to płacimy :(
 

molson

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2011
Posty
15
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Warszawa
Hej
Ja miałem okazję zapoznać się z górami Bułgarii Riła i Pirin i polecam wszystkim. Przede wszystkim urzeka różnorodność gór jedne są lesiste a drugie coś na kształt takich piaszczysto skalistych jak widać w amerykańskich filmach. Ciekawe, że na takim szlaku spotkałem żółwia :) to tam norma. Teraz zafascynowany różnymi relacjami np. relacja Ladakh planuje właśnie to miejsce. Zastanawiam się tylko nad kosztami takiej wyprawy, widziałem, że ten wątek przewinął się już na forum. Będę wdzięczny za jakieś praktyczne wskazówki.
 

zbysioq56

Nowicjusz
Dołączył
23 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kto lubi Tatry nie powinien zapominać o Słowackiej stronie. Jest bardzo ładnie i fajne uczucie popatrzeć z oddali na "nasze" szczyty.
 

Ain

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2010
Posty
19
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Kraków
Witam :)
Ja również chodzę po górach. Uwielbiam Tatry Zachodnie, a w te wakacje planuję zdobyć Rysy. Moje marzenie :) Niestety nie wszyscy są pozytywnie nastawieni co do tej wyprawy, ponieważ mam 16 lat, że niby jestem jeszcze za młoda na takie wysokości.. Ja uważam inaczej. Lubię też Beskidy, różne inne mniejsze szczyty. Jak to napisał kiedyś Jerzy Kasprowicz: "W górach jest wszystko co kocham.."
Wkleję może tutaj jeden wiersz, który wywarł na mnie duże wrażenie, a zwłaszcza ostatnia zwrotka. Sama prawda.

PYTANIE

Po co jeździsz w góry? czasem ktoś zapyta. Różne odpowiedzi podsuwa ci życie. Wabi cię swym pięknem grań słońcem pokryta, zapach łąk w dolinie, szum wiatru na szczycie...

Czasem jedziesz w góry, bo nie chcesz się nudzić. Dość miasta, szarości, codzienność cię dręczy. Z letargu rutyny pragniesz się obudzić. Jedziesz, by odpocząć i żeby się zmęczyć.

Tam możesz być sobą, zdjąć za ciasne maski, znaleźć przyjaźń, być razem, samotność gdzieś zgubić. W ognia czarodziejskie zasłuchany trzaski, herbatę ze śniegu i siebie polubić.

Nieraz chcesz pomyśleć, wtopić się w gór ciszę, być sam, by ku niebu oczy podnieść skromnie. Kiedy smutne strony twoje życie pisze, zapytany mówisz: Jadę, by zapomnieć.


Do zobaczenia na szlaku:)
 
R

Redyk

Guest
Mniejsze góry też mogą dać dużo radości,w jeden dzień możemy przebyć większość szlaków. Dla mnie jednak największym wyzwaniem są tatrzańskie szlaki i urok tych gór. To coś niesamowitego.
 

egzix

Nowicjusz
Dołączył
26 Maj 2009
Posty
544
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
Lublin
Zgadza się nie trzeba wybierać się w najwyższe Tatry żeby doświadczyć emocji związanych z górską wycieczką :)
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Dlaczego jeżdżę w góry?

Powodów jest wiele, ale niezwykle przyciąga mnie w Tatry uprawianie "wysokogórskiej jogi". W strefie turni, gdzie każdy krok wymaga czujności i koncentracji, codzienne problemy odchodzą na drugi plan.
Liczy się tylko TU i TERAZ. Chwyt dla ręki, podparcie stopy, ocena śliskości skały. Po kilku godzinach takiej "zabawy", jestem fizycznie zmęczony, ale psychicznie jak po odświeżającym prysznicu.

A gdy zdarzy się sytuacja naprawdę niebezpieczna i udaje się wyjść z niej cało, "duch ulatuje do Nieba". :D
Wewnętrzne narkotyki, fundują darmowego "kopa". Uczucie euforii jakie temu towarzyszy, trudno z czymkolwiek porównać.

Szkoda tylko, że Tatry takie małe.
 

omegaapex

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2010
Posty
221
Punkty reakcji
2
Wiek
29
Witam serdecznie,
Mam pytanie. Jaki sprzęt, ekwipunek zabrać na wycieczkę w góry? Jadę w góry i nie wiem co ze sobą mam zabrać.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
OmegaApex,

Jaki sprzęt, ekwipunek zabrać na wycieczkę w góry?


Buty, buty i jeszcze raz buty! Są podstawą wygody i bezpieczeństwa w każdych górach. Tylko nie adidasy, zdecydowanie wysokie, chroniące stawy skokowe. Do tego trochę ciepłych, lekkich ciuchów(na każdą pogodę), wygodny plecak, nakrycie głowy i okulary. Niektórzy używają kijków trekingowych.
Przydaje się termos ze stali szlachetnej, woda(sok) w lekkich opakowaniach i coś do jedzenia - oprócz kanapek, batony, czekolada, mieszanki typu Musli. No i dobry humor. :)

Warto pamiętać o mapkach terenu, po którym będziesz się poruszał.

Pozdrawiam
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Uwielbiam wypady w góry, ale teraz marzy mi się bardziej ekstremalny wypad, także mam nadzieję, że uda mi się pojechać na taką wyprawę: http://www.homohibernatus.eu/pdf/ruwenzori.pdf Na pewno może to być bardzo ciekawa przygoda :)
 

Aleksia

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam! Ja również kocham góry! xDD
Wróciłam niedawno z Tatr. Niestety ale pogoda była tragiczna... Ale mimo mgły i niepogody udało mi się przejść całe Czerwone Wierchy xDD Jednak smutek pozostał bo w tym roku planowałam zdobyć Kościelec i Kozi Wierch, a od zeszłego roku planuję ciągle Rysy. No ale cóż.. przynajmniej mam po co wracać w Tatry xDD
Jeżdżę w Tatry już kilka lat i zdobyłam wiele szczytów m.in. Giewont, Kasprowy Wierch, wyżej wspomniane Czerwone Wierchy, Zadni Granat, Nosal czy też przełęcz Zawrat xDD Dzięki tym wyprawom zdobyłam już dwie odznaki GOT PTTK, a trzecia już za kilka dni xDD W tym roku nie rozstaję się z górami, bo za kilkanaście dni jadę pierwszy raz w Karkonosze. Mam nadzieję, że tym razem pogoda dopisze xDD
Pozdrawiam wszystkich miłośników gór i do zobaczenia na szlaku xDD
 
C

compton_style

Guest
Przyznam Wam, że pokochałem całkowicie góry, w Tatrach już zdobyłem większość wysokich szczytów, począwszy od Rys, Kasprowy, Giewont, Czerwone Wierchy, praktycznie te najwyższe zdobyłem. Zostały mi jeszcze słowackie szczyty, ale tak się zajawiłem, że kusi mnie coś jeszcze bardziej wymagajacego, np. Mount Blanc :D albo Elbrus w Rosji. Znalazłem ofertę homohibernatus, oni organizują wyjazd na Elbrus właśnie, zastanawiam się, czy się nie wybrać.
 
C

chilliconcarne

Guest
Widzę, że są tu miłośnicy gór. Może mi pomożecie w pewnej sprawie.Za 2 tygodnie jadę w Bieszczady. Stoję przed zakupem butów trekkingowych. Co myślicie o tych http://www.hi-tec.com.pl/Lynx%20Trail%20Mid%20wp%20w%27s.html Czy to dobry wybór?
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Chilliconcarne,

wyglądają ładnie. Ale brak informacji o jakiejkolwiek membranie. To znaczy, że będą przemakać.
A w górach bywa, że cały dzień chodzi się po mokrym.


Po 20 wybieram się w Tatry. Chcę pokazać synowi fragmenty "Orlej". Poza tym, Słowacja. Na pewno Slavkovski Stit, tam nie jeszcze nie zaniosło. Może uda się zebrać ekipę na Gerlach, mam Go w planach od lat. :)
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
Ja dopiero zaczynam przygodę z górami, na początek starczy mi zabawy z niższymi. W końcu spotkałam aktywnych ludzi, którzy lubią się ruszać i potrafią zarażać swą pasją i miłością podróżowania. Góry są piękne, obcowanie z przyrodą daje niesamowitą satysfakcję.
 

Karpik18

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
12
Punkty reakcji
3
Wiek
30
Uwielbiam góry, ten klimat, ludzie... tego się nie da opisać :)
Na razie ograniczałam się tylko do bliskich wędrówek Karkonosze, G. Izerskie Rudawy itp. Ale juz od pewnego czasu mam zamiar wybrania się w Tatry lub Bieszczady, mam mały problem z namówieniem znajomych na taką wyprawę, ale liczę na to że niedługo zmienią zdanie lub znajdę okazję do wypadu z fajnymi ludźmi. W tym roku po maturce dłuższe wakacje będą i trzeba bedzie je zapamietac :D
 

naszczytpl

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiek
24
Jeżeli turystyka górska to tylko z nami! Jesteśmy internetowym sklepem turystycznym z akcesoriami dla miłośników podróży. Wyprawy są Twoja pasją? Lubisz przemierzać świat posiadając przy sobie niezbędny ekwipunek? Jeśli tak - trafiłeś doskonale! Znajdziesz tu oprócz sprzętu turystycznego produkty outdoorowe, survivalowe oraz akcesoria dla biegaczy. Posiadamy również mnóstwo gadżetów, bez których nocleg pod gołym niebem czy w namiocie może okazać się niemożliwy. Najpotrzebniejsze akcesoria tylko u nas!
 
Do góry