Turystyka górska !

V

VX-

Guest
VX- zakładam że chodzi ci o Główny Szlak Beskidzki
Tak.
Mam nadzieje że się uda pojechać cała trasa to około 3 tygodnie więc spory wydatek :/ jeśli to nie wypali t chociaż na 3-4 dni w tatry pojadę .
Przejść ostatni ważniejszy szlak od granatów do Krzyżnego planuje jeszcze pochodzić trochę po jaskiniach . I to by było na tyle ze szlaków w Tatrach , ale to nie znaczy że już tam nie pojadę ;p Już mi chodzą po głowie trasy poza szlakowe tak od 0+ do III :) Jak widać planów górskich mam sporo brak tylko czasu i pieniędzy .
 

winyloo7

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
Jest ktoś na tym forum co chodzi po górach ?
Jeśli tak to gdzie jeździcie ? Jakie szczyty zdobyliście ? Co macie w Planach ?

Oo ile szukałam tego tematu! Kocham góry! Są piękne :) Niedawno wróciłam, oczywiście z polskich Tatr, ale już tęsknię :lol: W sumie od niedawna chodzę, więc mój 'dorobek' haha to tylko Giewont, Kasprowy, Beskid i jakieś małe górki, ale myśle, że będzie lepiej, i pojadę na dłużej, bo zazwyczaj tylko 3 dni więc.. :/

aa wie ktoś o wolontariacie TPN? Kto może zostać? Jakie warunki należy spełnić? :sexy:
 

Miyazaki

Nowicjusz
Dołączył
13 Kwiecień 2010
Posty
40
Punkty reakcji
2
Wiek
30
Ja wędruję po Sudetach polskich i czeskich. Byłem na Śnieżce. Nie wiem, może ktoś był w Chatce Górzystów? Ale tam są naleśniki. XD
 
V

VX-

Guest
winyloo7 tutaj masz wszystko opisane http://tpn.pl/wspieraj/wolontariat/news/17/Najczestsze-pytania
 

winyloo7

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
tak swoją drogą wybiera się ktoś na wolontariat TPN? a może ktoś był? :sexy:
 
V

VX-

Guest
przechodził ktoś przez Orlą Perć;> haah
Przeszedłem całą.
tak swoją drogą wybiera się ktoś na wolontariat TPN? a może ktoś był?
Poczytaj tutaj http://forum.turystyka-gorska.pl/viewtopic.php?p=427643&sid=75ba4b824b78a7f7c575543b8ab70bab to dobre forum górskie masz tam trochę o wolontariacie.
 

winyloo7

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ee to pewnie niezłą wprawę masz w tym temacie :eek:k: Ja niestety, chociaż w sumie stety, mam dużo planów i dobrych chęci. W przyszłym roku zamierzam wybrać się też na wolontariat TPN :] świetna sprawa :p
 

winyloo7

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
Oj ta kasa :] w sumie pieniądze można czasem zorganizować, a czas?! U mnie to jest największy problem.. niestety :bag: strasznie tęsknię za górami :/ Co do tego, że można wiedzieć więcej kolejny przewodnik kupiony. Taka namiastka gór :p
 
N

nikola_1985

Guest
Ja kocham Bieszczady. Właśnie spędziłam tam dwutygodniowy urlop. Te góry są poprostu cudowne!
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Dla mnie mega wypasem sa Tatry Wysokie, Na Słowacji jest mniej turystów i nie ma tłoku na szlakach, chyba, ze na szlaku na Rysy, tam sami Polascy, bo wejście tamtędy jest łatwiejsze niz z polskiej strony. Dla poczatkujących taterników poleca szlak Kasprowy - hala Gasienicowa, jesli ktos zaprawiony w bojach górkich to może przejść przez Świnicę - łancuchy i trudne podejcie.

Beskidy też fajne, spacerowa wersja gorskich wędrówek.

Jesli ktos juz jest na Słowacji to polecam wjazd kolejka na w Tatarzńskiej Łomnicy - kolejka dla pasjonatów mocnych wrażen - mocno buja. trzeba tylko trafić na w miarę bezwietrzna pogode, bo gdy jest wiatr kolejka nie kursuje.
 
C

compton_style

Guest
Witam, ja chodzę po górach od niedawna, bo poznałem dziewczynę, pasjonatkę gór. Wcześniej to z jakimiś wycieczkami szkolnymi, dawno, dawno, wchodziliśmy na jakieś pagórki. Z nią zdobyłem Kasprowy na początek (tragedia, buty mnie obtarły, jakieś noname trekkingowe, myślałem, że się sturlikam ze szczytu) i ostatnio wyszliśmy na Rysy. Na Rysach było lepiej, bo pożyczyłem od kolegi buty Bates, bardzo lekkie i wygodne, więc z obtarciami nie było problemu. Widok z Rys piękny, wspomnienia na całe życie.
 
V

VX-

Guest
W Tatrach dla początkujących turystów jest cała masa szlaków krótkich i bardzo długich .
 

winyloo7

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2010
Posty
49
Punkty reakcji
0
Ten temat poprawia mi humor. Wolontariat czeka. W tym roku, wybieram sie ze znajomymi :eek:k: nareszcie. Ale coż.. do wakacji kupa czasu. Pozdrawiam zapaleńców ;)
 

estefan4

Zbanowany
Dołączył
29 Czerwiec 2010
Posty
45
Punkty reakcji
0
Uwielbiam Góry :) ostatnio z rodziną pojechaliśmy w Góry Izerskie - krajobrazy przepiękne i jest co zwiedzać. Zatrzymaliśmy się w Kopańcu, w uroczym pensjonacie, zabytkowym i naprawdę z duszą. Nazywa się "willa pod zegarem" Zdecydowanie wolę takie miejsca niż hotele pełne zabieganych ludzi
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja również uwielbiam góry, ale na razie skupiam się na ukochanych Beskidach - Beskid Śląski i Żywiecki. W Tatrach byłam kilka razy i wielu miejscach jest coś - czego nie lubię w górach, tłok.. turyści, których można spotkać na szczycie góry w japonkach, szpilkach itp... i te ich miny, gdy zobaczą zsapanych, spoconych turystów, całych ubłoconych...
Nie lubię tego, w górach lubię spokój, 100% natury :)
Nie muszą to być duże góry, ale takie które mi odpowiadają :) a w Beskidach jestem wprost zakochana :)
Miyazaki polecam naleśniki w schronisku na Wielkiej Raczy :) pychotka.
Z racji tego, że mam rodzinę w Sudetach często również po nich spaceruję, ale są to zazwyczaj te same niskie szczyty np. Wielka Sowa.
 
V

VX-

Guest
Jakoś do niższych gór mnie nie ciągnie , ale na starość pewnie tam zawitam :)
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Witajcie :)

Tatry schodzone prawie całe, polecam słowacką stronę - dużo większa i bez tłumów. Po naszej, bezkonkurencyjna jest cała Orla. Szczególnie polecam odcinek od przełęczy Krzyżne do Granatów. Nagromadzenie trudnych, niebezpiecznych momentów na małej przestrzeni. Do przejścia tylko w dobrych warunkach!
Specjalny "cymesik" to położona w Tatrach Zachodnich Grań Rochaczy. Pośród łagodnych wierzchołków, kawałek granitowych turni!

Planuję Dolomity i zrobienie słynnej Via ferraty.

Pozdrawiam ... i do spotkania na szlaku.
 
Do góry