TSA

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
TSA... Tak... Mimo wieku dalej świetnie grają. Pod koniec sierpnia byłem na koncercie w Lubinie. Wrażenia świetne. Zaraziłem sie od kolegi, kolega od ojca, ojciec od swojego kolegi. Tą kapelę z pewnością będą pamiętały następne pokolenia.

KAT... ballady... Ojej xD To już raczej TSA więcej ballad ma.
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
byłam na koncercie TSA, jakis czas temu. Ogólnie spoko, w ogóle zwiększa się srednia wieku na scenie ale i tez wśród publicznosci.
Chyba super sie bawiłam..ale własnie nie pamiętam :p :p :p czyli musiało być fajnie...
a co do ballad kata to przeciez fajne są...
 

soniia

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2007
Posty
180
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Tez bylam na koncercie TSA...oni sa swietni, wspaniale sie bawilam :) nawet mojej kumpeli sie podobalo, a ona wcale nie slucha takiej muzyki..cos w tym musi byc ;p
 

upior_w_operze

Nowicjusz
Dołączył
16 Czerwiec 2007
Posty
912
Punkty reakcji
1
Styczność z TSA miałam dość dawno,ale z kilkoma w sumie piosenkami.
Jakoś nie mam czasu zagłębić się w to bardziej.

Faktem natomias jest,że zespół wart jest posłuchania.
Teksty mają spoko.


Co do Turbo...Chwała.
Odnośnie KAT'a także.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
No właśnie behemoth jeszcze vader...

ale druga linijka twojego postu mnie rozwaliła:D ballady to raptem tylko jedna płyta KAT-a ogólnie jest to zespół thrash metalowy a nie jakieś ballady chociaż nie powiem są za*ebiste i warto posłuchać!

Ogólnie to słucham wybranych piosenek z różnych płyt TSA nie powiem wymiatają a ich teksty mają głęboki sens...
Turbo- najbardziej lubię płytę Dorosłe Dzieci, Smak Ciszy oraz Titanic

W przypadku Behemoth i Vadera, to zapomniałem napisać, że chodzi mi o najbardziej znane Polskie zespoły metalowe w czasów początków heavy metalu w Polsce, czyli generalnie chodzi mi o grupy znane w latach 80, a nie (tak, jak w przypadku Vadera i Behemoth) - późniejsze zespoły, których popularność przypadła na lata 90.

Oczywiście bardzo lubię Vadera, mam nawet ich drugie demo - Morbid Reich (oryginał na kasecie) a do tego pierwsze wydanie z 1990 roku, czyli oczywiście rarytas.
Co do Behemoth to mają fajne stare albumy, bo w nowych odeszli od black metalowego stylu.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Kto z fanów metalu nie zna naszego rodzimego TSA, kto nie słyszał i nie kojarzy wokalu Marka Piekarczyka, kunsztu perkusyjnego Marka Kapłona, czy riffów gitarowych Nowaka ?
Chyba tu raczej takich nie ma. Jestem tego pewien, bo TSA jest chyba najbardziej znanym zespołem Polskiej sceny metalowej, razem z Turbo i Katem.
Mój ulubiony album to Heavy Metal World z 1984 roku (posiadam oryginalnego winyla), zwłaszcza kawałki Kocica, Ty-On-Ja,
Piosełka, Maratończyk i tytułowy - Heavy Metal Świat.
Inny dobry album to np. 52 Dla Przyjaciół, bardzo dobre utwory to Ona to Lubi, Jeszcze oraz Powiedz mi.
Od jakiegoś czasu staram się wypatrzeć na allegro ich pierwsze, mało znane dzieło, zatytułowane "Massmedia".
Piszcie, co sądzicie o tej kapeli. A może ktoś wie, czy zanosi się na jakieś koncerty.
 

MCur1992

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Kto z fanów metalu nie zna naszego rodzimego TSA, kto nie słyszał i nie kojarzy wokalu Marka Piekarczyka, kunsztu perkusyjnego Marka Kapłona, czy riffów gitarowych Nowaka ? Chyba tu raczej takich nie ma. Jestem tego pewien, bo TSA jest chyba najbardziej znanym zespołem Polskiej sceny metalowej, razem z Turbo i Katem.

No raczej nikogo takiego nie ma :p Ja miałbym nie znać ?? :D


Mój ulubiony album to Heavy Metal World z 1984 roku (posiadam oryginalnego winyla), zwłaszcza kawałki Kocica, Ty-On-Ja,
Piosełka, Maratończyk i tytułowy - Heavy Metal Świat.
Inny dobry album to np. 52 Dla Przyjaciół, bardzo dobre utwory to Ona to Lubi, Jeszcze oraz Powiedz mi.
Od jakiegoś czasu staram się wypatrzeć na allegro ich pierwsze, mało znane dzieło, zatytułowane "Massmedia".
Piszcie, co sądzicie o tej kapeli. A może ktoś wie, czy zanosi się na jakieś koncerty.

No ja niestety mam tylko ich jeden album Heavy Metal World. Staram się zdobyć następne, ale jak narazie z marnym skutkiem. Jak dla mnie kapela legenda ( przynajmniej polskiej sceny metalowej) .
 

katasia

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2007
Posty
446
Punkty reakcji
0
Miasto
inąd
ja osobiście słucham.. tak przypadkowo, jak mój tato włączy ich płytę, ale wg niego jest to świetna kapela :)
 

lenulka

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2006
Posty
1 424
Punkty reakcji
0
byłam na ich koncercie, wsumei warto iść chociaz niedługo grali...
Mozna spotkac fajnych ludzi, i zobaczyć duzy przekrój wiekowy wsród ich fanów.
 

Anarchista

ni ma
Dołączył
28 Sierpień 2007
Posty
649
Punkty reakcji
1
Kto w polsce choc troche interesuje sie metalem na pewno zna TSA ;)
Moje ulubione kawalki to "Marsz wilkow" i "Jestem glodny" . W TSA bardzo podoba mi sie wokal , Piekarczyk ma zaje.biscie charakterystyczny glos.
 

jacobbs

Pan Demonium
Dołączył
11 Sierpień 2007
Posty
6 077
Punkty reakcji
31
Miasto
Paradise
Stare dobre TSA. Pierwszy kawałek jaki ułysałem to oczywiście "51", które do dzisiaj obok "trzech zapałek" stawiam na szczycie listy moich ulubionych kawałków TSA. Jeśli chodzi o moje podejście do metalu to słucham tylko starego i tylko polskiego, a więc TSA i Turbo przede wszystkim, potem KAT.

Na koncercie byłem jednym ("Muzyka z oblężonego miasta" Lubin, sierpień 2007) i wspomnienia zostaną na zawsze. Mimo swojego wieku dali świetny koncert, ludzie potrafili się zachować i widać było, że szanują Piekarczyka i resztę zespołu. Bywało tak, że pod sceną kręciło się niezłe pogo, a chwilę później wszyscy wyciągali zapalniczki i śpiewali "51" wspólnie z wokalistą. Jedno co mi się nie podobało to niektóre improwizacje gitarzysty, ale to się wytnie, wrażenia świetne :)
 

master6x6

Słowianin
Dołączył
25 Lipiec 2007
Posty
6 636
Punkty reakcji
129
Miasto
Rzeszów
Mój ulubiony album to Proceder, natomiast utwór to zdecydowanie trzy zapałki. Był w moim życiu epizod że słuchałem tylko TSA. Cenię ich podobnie jak zespół Turbo za teksty.
 

Flisu

Nowicjusz
Dołączył
8 Styczeń 2008
Posty
160
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Kutno
Zespół, którego dźwięki nawet laicy kojarzą. Heavy Metal Świat to jak dla mnie hymn metalu.

W ostatnią niedzielę (8.06) mignął mi dd tvn, w którym był Piekarczyk. Załapałem się tylko na końcówkę. :( Wspominał o pacyfizmie, ściągnięciem "Pierwszego karabinu" z mediów przez Jaruzelskiego. Oglądał ktoś może, albo ma link do jakiegoś źródła?
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
Zespół, którego dźwięki nawet laicy kojarzą. Heavy Metal Świat to jak dla mnie hymn metalu.

W ostatnią niedzielę (8.06) mignął mi dd tvn, w którym był Piekarczyk. Załapałem się tylko na końcówkę. :( Wspominał o pacyfizmie, ściągnięciem "Pierwszego karabinu" z mediów przez Jaruzelskiego. Oglądał ktoś może, albo ma link do jakiegoś źródła?

Załapałeś się dokładnie na ten fragment, kiedy udało mu się cokolwiek powiedziec. Wcześniej wypowiadał się Jaryczewski, a Orthodox nawijała cały czas jak szalona. Notabene na temat, który poruszamy tu często na forum - że w mediach jest chłam, a ludzie tak naprawdę chcą ambitnej muzyki. I że jest mnóstwo zepołów, które taką muzę nagrywają, trzeba ich po prostu dobrze poszukac, przede wszystkim poza mediami.
 

isildur92

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2008
Posty
48
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Śląsk
ja oprócz wymienionych utworów lubie "Alien" obecnie od jakiegos miesiaca slucham tylko TSA i Turbo na zmiane :p
a co do telewizji to na TVP Kultura był ostatnio jakis koncert TSA (stary) nie wiem jaki bo oglandalem koncowke...
 

Glamowiec

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2008
Posty
378
Punkty reakcji
0
Miasto
Z daleka :}
Czym byłby nasz rodzimy metal bez TSA? Kapela świetna, wręcz legendarna. Uwielbiam ich album "heavy metal world", na którym czuć doskonale to czym było TSA i co miało do zaoferowania :)
 

Grzegrza

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2008
Posty
10
Punkty reakcji
0
U nas w Szczecinie 16 Października był koncert TSA pochwale się mam plakat z napisam TSA z podpisami i pomagałem im sprzęt rozstawiać :D. :cenzura: było warto było iść ogólnie TSA jest wy:cenzura:ane w kosmos.
 

damroka

the local freak with the twisted mind
Dołączył
7 Sierpień 2008
Posty
1 175
Punkty reakcji
3
Wiek
31
Miasto
się biorą dzieci?
Znam, ale nie przepadam za nim jakoś specjalnie. Za to moja mama utrzymuje, że była na ich koncercie :D
 
Do góry