Trening+odżywki

balter

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam 16 lat, i ważę 55 kg, wiem nie ciekawie jak na mój wiek. wzrost to około 175cm.
Chciałbym zrobić co się da by zwiększyć masę mięśniową , i swoją masę :) Nie hamując przytym wzrostu, bo ostatnio zacząłem porządnie rosnąć ;)
Dodam że mam bardzo szybką przemianę materii..
Zastanawiałem się nad jakimiś odżywkami w miarę bezpiecznymi, i intensywnym treningiem. Dysponuję hantlami, drążkiem, ławeczką z obciążeniem 70kg, i chyba to wszystko. Planowałem kupić kreatyne lub białko, lub to i to. Proszę o rade ponieważ chcę ostro podnieść swoją wagę :) Co kupić..
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Jak pisałeś białko, do tego możesz kupić kreatynę-monohydrant i glutaminę.

Ale jednak myślę, że zanim zaczniesz wydawać kase na odżywki załatw sobie jakiś sprzęt. Ławka, hantle dwa gryfy i 100-150 kilogramów krążków to minimum. No i jeszcze dieta...
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Zacznij dobrze jeść poczytaj o diecie bo pomyśl na logikę ze ludzie jedzą dużo kalorii to tyją więc odpowiednia dieta proteinowa połączona z wysiłkiem zaowocuje mięśniami. Białko możesz kupić ale crete na razie odpuść, naucz się poprawnie wykonywać ćwiczenia i wtedy coś :eek:k:
 
M

Marcin115188

Guest
Jak pisałeś białko, do tego możesz kupić kreatynę-monohydrant i glutaminę.

Ale jednak myślę, że zanim zaczniesz wydawać kase na odżywki załatw sobie jakiś sprzęt. Ławka, hantle dwa gryfy i 100-150 kilogramów krążków to minimum. No i jeszcze dieta...

Przecież napisał że ma ławkę , gryfy i 70 kg obciążenia i to w zupełności wystarczy . Po co mu 150 kg obciążenia, przy wadze 55 kg?
 

Rycerz

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2008
Posty
264
Punkty reakcji
4
Miasto
Z Bogdańca jestem
Przecież napisał że ma ławkę , gryfy i 70 kg obciążenia i to w zupełności wystarczy . Po co mu 150 kg obciążenia, przy wadze 55 kg?
No to piszę, że nie wystarczy. Potrzebuje jeszcze hantli i więcej krążków. Nie chodzi o to, że ma wszystko od razu zarzucić na sztange, tylko po prostu mając 70kg nie jest w stanie dobrać odpowiedniego ciężaru do danego ćwiczenia.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
a skąd wiesz jakie wagowo ma obciążenie?
najlepiej żeby autor tematu sam powiedział jakie ma te obciążenie
 

balter

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2011
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiec tak wymienie dokładnie co posiadam.
2x hantle 5kg
gryf 8kg
Obciążenie 4x5kg 2x12kg 2x20 kg,
Drążek
Ławka :)
 
C

compton_style

Guest
Moim zdaniem to na początek wystarczy w zupełności, po jakimś czasie warto pomyśleć o cięższych hantlach. Na razie odżywki możesz sobie darować, wiele osiągniesz dietą i odpowiednim treningiem, a suplementy dopiero po jakimś czasie. Nie dałyby takich efektów jak oczekujesz, wiec poczytaj o samej diecie i spróbuj ułożyć odpowiedni plan. Ja na twoim miejscu, od treningu ogólnorozwojowego, potem podzielił na poszczególne partie mięśni.
 

Portos201

Bywalec
Dołączył
27 Kwiecień 2009
Posty
2 117
Punkty reakcji
54
jeśli nigdy nie ćwiczyłeś to odżywki odstaw na później.

Możesz żreć odzywki a bez diety (o zgrozo jak niektórzy na to reagują) to nie zdziałasz za wiele.

Dieta nie oznacza wydatków 500zł miesięcznie na żarcie.

Ja obciążenie na początek miałem takie samo, wiec nie jest źle.

Pamiętaj że najwazniejsze jest to jak ćwiczysz, możesz założyć 50 kilo i podnosić "na klatę" i lepiej na tym wyjdziesz na masę niż jak założysz 60 a ledwo to poniesiesz, nie mówiąc już o prawidłowym opuszczaniu (bo to najwazniejsza część) itp

Hantelki masz TYLKO po 5 kilo czy możesz tam dokładać obciążenie?

Wiedz jeszcze że bardzo łatwo można zrobić sobie problem złą dietą, tzn zamiast masy mięśniowej poprostu będziesz gruby, wielu uważa to za mięśnie :) co widać po gościach w obcisłych podkoszulkach i brzuchach jak w 7 miesiącu ciąży.
 
C

compton_style

Guest
Zgadzam się z portos, jeśli chodzi o hantle to poszukaj takich dokręcanych, czyli sztangielek. Na początek wystarczą ci 5 - 10 kilo na różnego rodzaju ćwiczenia, potem np. do rozpiętek czy wyciskania hantli (barki, klatka) będą potrzebne większe.
 
Do góry