Trening domowy ...

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Źle mnie chyba zrozumiałeś ;) Może nie jestem jakoś wybitnie wysportowany, to jednak aż taką ciotą, która nie może sobie poradzić z takimi ćwiczeniami nie jestem. Ale słodyczy i tak nie będę jadł :] Czuję się bez nich lepiej, owoce i warzywa lepiej się spełniają niż one. Bo najbardziej chodzi mi o czekoladę, która jest mi szkodliwa na cerę i czuję się po niej gorzej i słabiej, niż po takim słodkim cukierku z jakimś musem czy coś :p
Mi tam to wcale nie przeszkadza, bo wiem jak to wszystko smakuje, i nie jest dla mnie katorgą bieganie czy brzuszki. Za każdym razem czuję się mocniejszy, spełniony, w pewnym sensie nawet dowartościowany ;) I mi też dziennie zajmuje wszystko około godziny, więc jest okej. Bieganie to swoje zajmuje, plus brzuszki i pompki, które są bardziej siłowe i rzeźbiące niż wytrzymałościowe jak bieganie.
Co do hantli - nie byłoby większego problemu z ich kupnem. Rodziców bym przekonał, zwłaszcza, że ostatnio bardzo mocno poprawiłem oceny, więc są ze mnie dumni, a w dodatku widzą, że staram się z tymi ćwiczeniami, to kupiliby mi. Teraz tylko pytanie jakie, gdzie itp.
Wiem, że teraz to zbytnio ambitne, ale gdy osiągnę już w większości swój cel, to mam zamiar zrobić A6W. Gdy byłem dużo młodszy miałem jakieś 2 podejścia, ale tam to było "ahaha, pieprzę to". I dobrze, bo mogłoby to się źle skończyć. To odległy plan, bo zacznę go wprowadzać w życie w około II kwartale przyszłego roku, a jeżeli wytrzymam z tym co robię do tamtego czasu, to większych problemów mieć nie powinienem :)
A plan - możesz go napisać. Na pewno wyciągnę tam jakieś wskazówki dla siebie, chociaż wiadomo, że ćwiczysz dłużej i jesteś starszy, także nie wiem, czy będę mógł go wcielić w życie :)
 
M

MacaN

Guest
mam ledwie 16 lat wię dużo starszy nie jestem.. słodycze polecam jeść bo dają ENERGIĘ

oto plan :

- pompki zwykłe ( wykonujesz je tak, że prawie klatą t=dotykasz podłogi i robisz je bardzo powoli.. najlepiej na hantlach, bądź na fotelu aby byłe jak najbardziej pełne )

- pompki wąskie ( ręce złożone złożone tak, że stykają się ze sobą palcami wskazującymi i kciukami tworząc taki jakby trójkąt . także robisz je powoli, klatą lekko dotykasz rąk i do wyprostu. ;) )

- hantle 12 kg. robisz taki ruch, jak czasem na filmach robią cios jak ktoś za nimi stoi i uderzają go tak w kinola :p

we wszystkich ćwiczeniach w każdej serii max. ilość powtórzeń, robisz 10 serii , 30 sec. odpoczynku między seriami. po wszystkim możesz zrobić jeszcze tyle zwykłych pompek ile dasz radę w ciągu minutki :p

A.. jeśli twierdzisz, że dasz radę wytrzymać tak intensywny plan to życzę powodzenia, ale jeśli nie jesteś w stanie wykonać A6W to wybacz, ale nadal uważam, że po miesiącu zredukujesz ten plan. postawiłeś sobie poprzeczkę troszkę za wysoko. ;)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
9macan5weź się ogarnij z tymi twoimi mądrościami życiowymi nt słodyczy, a ten plan co podałeś to trzeba uważać żeby się nie przetrenować :lol:



bati999 Ile masz kasiory?
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Zależy. Na sprzęt mógłbym wydać, ja myślę, do 500-600 zł maks. Ale to chyba wystarczy, nie? ;)
Teraz jestem po bieganiu, skończyłem gdzieś 17:30, dzisiaj było już mocno, bo musiałem się zatrzymywać bodajże 3 razy, na jakieś 3 sekundy, aby oddech złapać. Podoba mi się coraz bardziej, czułem pracujące wszystkie mięśnie ;) Po kolejnym dniu pompek czuję się, hmm, wypompowany. Zaraz druga seria brzuszków, tym razem 10 minutowa, a nie jak wczoraj - 5 ;)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Do 600 to możesz kupić ławeczkę sztangę.

http://www.marbo-sport.pl/zestaw-1-lawka-mh-l008-stojaki-regulowane-mh-s001.html 343pln
to tego gryf 180cm i dwa 40cm modlitewnik wsuwkę 30pln czyli razem jakieś 550pln za resztę szukasz obciążenie jak najtaniej na allegro jak będziesz miał więcej kasy.

To jest przykładowy zestaw i coś już można działać. No ale najlepszą opcją jest karnet na siłownie. :tongue:
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
O siłowni myślę. Jeździłbym tam z kumplem. Zawsze po siłce można pójść na basen, co raduje nas niezmiernie. Ale to pewnie zaczniemy robić od przyszłego roku, gdy forma i kondycja będzie już na dobrym poziomie. Nie chodzi mi o to, że się zbłaźnię czy skompromituję, bo na siłowni, jak to na siłowni, każdy kiedyś zaczynał, tylko chciałbym już tam zacząć w miarę wysoko ;)
Btw. Co myślisz o tym? http://allegro.pl/65...1948161331.html
Myślę, że jak biegam, robię brzuszki, do których ławkę już mam, pompuję, to dzięki temu mógłbym mocno rozwijać siłę. Cóż, dla ciebie 65 kg to może mało, ale jak dla mnie - póki co pewnie całego tego obciążenia nie wykorzystam, więc byłoby ok. Potem obciążenie można i tak dokupić, więc i tak jest fajnie. I z tego co widzę, można ćwiczyć na tym 8 różnych ćwiczeń, z których interesują mnie wszystkie, oprócz barków.
A jak na dzisiaj - jestem spełniony. Gdy napinam się przed lustrem to brzuch jest płaski, pomalutku robi się umięśniony. Ale cały czas to nie to. Zależy mi, żeby bez napinania taki był, a nawet lepszy.
Edit:
Znalazłem jeszcze jedną ławkę: http://allegro.pl/skladana-lawka-hertz-spartan-50kg-sztanga-hantle-i1948919255.html
Mam z tej firmy ławkę skośną(KLIK), i pasowałaby mi właśnie kolorem, w dodatku wiem jak dokładne jest jej wykonanie, bo ławka skośna nie zawiodła mnie ani razu i jest idealna. I to nie tylko moja opinia.
Jak już mówiłem - obciążenie dokupiłbym później ;)
 
M

MacaN

Guest
9macan5weź się ogarnij z tymi twoimi mądrościami życiowymi nt słodyczy, a ten plan co podałeś to trzeba uważać żeby się nie przetrenować

węglowodany dają energię, no chyba że się mylę? :p a ten plan co podałem to jak go wykonujesz dokładnie to nawet ktoś bardzo wytrenowany się zmęczy.. bo jeśli jesteś w stanie zrobić 100 pompek w jednej serii a serii masz 3X10 no to sobie policz...
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
węglowodany dają energię, no chyba że się mylę? :p a ten plan co podałem to jak go wykonujesz dokładnie to nawet ktoś bardzo wytrenowany się zmęczy.. bo jeśli jesteś w stanie zrobić 100 pompek w jednej serii a serii masz 3X10 no to sobie policz...

Tylko po co robić 100pompek w serii??? Węglowodany dają sile ale zauważ ze słodycze to cukier! Ten twój plan to o kant d*py rozbić i nie wciskaj nikomu ze są przyrosty czy coś.


Bati999 te ławki co podałeś są tańsze ale w tym temacie się nie oszczędza bo chyba nie chciałbyś żeby ta ławka się złożyła razem z tobą. To samo gryf minimum to 180cm i dobrze jakby był grubości 28mm a ten w zestawie co dałeś to 150 26mm. Ani ławki ani gryfy nie podali ciężaru jaki wytrzyma co samo mówi za siebie i nie ma co mówić ze ja mało wyciskam więc mi wystarczy bo to się szybko zmieni. Nie kupuj obciążenia promax.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Wiesz, mam ograniczony budżet. Myślałem nad czymś takim: klik
Ta już bardziej spełnia wymagania, w dodatku ma modlitewnik ;)
I dlaczego nie Promax? Jestem zielony w tych tematach, więc wybacz mi :p
Co do tej ławki - Sporo czasu minęłoby zanim dotarłbym do 80kg. Gdy jednak już dotrę, dokupię kolejne 40kg, a 120 to już będzie sporo, mi się zdaje.
A co sądzisz o odżywkach, dokładnie o specyfiku zwanym l-karnityna. Ponoć spisuje się dobrze, 50 parę złoty dałoby się szybko uzbierać. Łykam taką przed bieganiem i chudnę, co jest fajne. Jednakże nie chcę kupować w ciemno, więc pytam ;)
 
M

MacaN

Guest
Tylko po co robić 100pompek w serii??? Węglowodany dają sile ale zauważ ze słodycze to cukier! Ten twój plan to o kant d*py rozbić i nie wciskaj nikomu ze są przyrosty czy coś.

ano po to robić 100 pompek, że to daje nie tylko siłę ale i wytrzymałość. każdy ćwiczy dla innych celów ja np. ćwiczę, po to, żeby mieć siłę i rzeźbę widoczną po ściągnięciu koszulki a nie 60 cm. w łapie i żeby być napompowanym jak hardkorowy koksu bo to już nie jest fajne.

A czym jest cukier jak nie węglowodanem ?! co ty miałeś z biologii? 2 ?
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
O to się nie kłóćcie. Dla mnie wystarczające słodycze to owoce, ewentualnie jakiś soczek ;)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Ty mi gościu wyjeżdżasz co miałem z biologi, skończ i jedz ten twój cukier smacznego.

Bati cały czas Ci mowie ze te ławki co podajesz są mało solidne firma marbo, ketlon mają tani i solidny sprzęt jeśli chcesz oszczędzać na bezpieczeństwie i wygodzie to kupuj bo ładnie to może one wyglądają na zdjęciu. Obciążenie promax jest to piasek obłożony gumą parę uderzeń o podłogę i zacznie się z nich sypać gryfy najlepiej 28mm a nie 25.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
Właśnie wiem, tylko coś wg. Ciebie porządnego kosztuje dużo więcej. A mnie nie stać. Z HERTZ mam jakieś obycie (Ławkę mam już jakieś dwa lata, może trochę więcej. Ćwiczyła na niej jakaś część mojej rodziny, koledzy, itp. Zawsze wytrzymywało, nawet pod ciężarem większym niż 100kg.), wydaje mi się sprawdzona. Ale nie znam się na tym, więc raczej zrezygnuję.
Myślę nad hantlami bardziej. Kupiłbym 2x20 kilo jakieś dobrej firmy, i chociaż wiadomo, że z początku ćwiczyłbym tylko 6kg na rękę(Obwód ramienia, tj. tam gdzie jest biceps i triceps, wynosi 30cm (Po pompkach - 31)), ale potem zdałoby się więcej. Hantle również mogę wyciskać, robić rozpiętki, robić nawet pompki na nich. A na ławeczkę kupiłbym karnet na siłownie i gitara. Tutaj również liczę na radę ;)
Mam jeszcze pytanie odnośnie takiego suplementu, zwanego l-karnityna. Ponoć pomaga zrzucić masę tłuszczową, i w ogóle pobudza, daje przyrost formy. Interesuje mnie taka . Chciałbym zrzucić 5-6 kg, a z nią byłoby prościej. I jestem bardzo przekonany co do jej kupna. Co myślicie?
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
l-karnityny nie kupuj bo nie wartom, ogarnij dietę jak chcesz zrzucić tłuszcz.

Hantle to bez znaczenia jakiej firmy ważne by były długości 40cm, fi28mm i obciążenie było żeliwne.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
E tam, gadasz ;) Jak się chce, to można na byle czym trenować. Jak mój sąsiad, który sam sobie zrobił wszystko w swojej domowej siłowni. A zrobił sporo. Gryfem był jakiś wał, chyba ze złomu, z traktora bodajże. Na to zakładał jakieś opony, koła itp. Wychodziło jakieś z tego 130kg pod koniec jego szczytowej formy, i dawał radę. Hantle zrobił z wiaderek, cementu i metalowych rurek ;D I również szło mu nieźle.
A ja nie wiem jak u mnie z budżetem na koniec :p Chciałbym kupić w miarę tanio, a dobrze. I jak już miałbym kupować ławkę, to z jakimś obciążeniem, inaczej ciężko będzie z fundatorem (czyt. Tatą), czyli na jednej aukcji, lub jako jeden produkt w sklepie internetowym :)
Bo tak, to kupię tylko te hantle, jak nie da się inaczej :)
 

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Moja pierwsza sztanga to tez było rura i 4koła od poloneza, każdy od czegoś zaczyna :tongue:

Jak już będziesz znał budżet to daj znać od siebie polecę Ci marbo bo taki sprzęt mam kto zna to wie ze nie mam zamiaru reklamować ani wciskać tu czegoś na forum.
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Moja pierwsza sztanga to tez było rura i 4koła od poloneza, każdy od czegoś zaczyna :tongue:

Jak już będziesz znał budżet to daj znać od siebie polecę Ci marbo bo taki sprzęt mam kto zna to wie ze nie mam zamiaru reklamować ani wciskać tu czegoś na forum.

nie pozostaje mi nic innego jak tylko potwierdzić twoje zdanie ;)
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
W końcu doszły mi hantle które zamówiłem na święta. 40 cm i śr 28mm. Obciążenie jakie mam to 25kg, przy czym gryf waży 2,5kg. Jak ćwiczyć, ile ćwiczyć i co robić, bo sam nie wiem ;)? Obwód ramienia(tam gdzie biceps i triceps) to 30cm, czasami 31 po pompkach.
 

bati999

Macierz Diagonalna
Dołączył
13 Październik 2008
Posty
2 211
Punkty reakcji
18
Wiek
26
Miasto
Tarnobrzeg
W google pokazał się tylko jeden link, którego za bardzo ogarnąć nie mogę... Nie ma jakiejś łatwiejszej rozpiski?
 
Do góry