Trening domowy ...

skalpel1992

Bywalec
Dołączył
12 Styczeń 2008
Posty
941
Punkty reakcji
37
Wiek
31
Miasto
Częstochowa
Na początek:
Nogi: Przysiady z hantli 3s
Plecy: Wiosłowanie hantlem/podciąganie na drążku 3s
Klatka: Wyciskanie hantli/rozpiętki 3s
Barki: Wyciskanie hantli 2s
Biceps: Uginanie ramion z supinacją/młotkowo 2s
Triceps: Francuskie oburącz/jednorącz 2s
 

klosiek

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Białobrzegi
Witam wszystkich.
Pewnie ten temat poruszany był miliony razy ,lecz mimo wszystko nie znalazłem satysfakcjonującej mnie odpowiedź.
Mam w chwili obecnej 17 lat , 65kg przy wzroście 175cm . Od około pół roku amatorsko trenuje kulturystkę (o ile można w moim przypadku tak to nazwać) ,biegam od 2 lat . Jakiś czas temu zamknięto moją szkolną siłownię ,która ma zostać przeniesiona na inny obiekt . Z racji tego że to długo trwa postanowiłem amatorsko poćwiczyć w domu. Pierw jak głupi zabrałem się za weidera ... po 19 dniu zrozumiałem swój błąd i zaprzestałem. Zająłem się robieniem pompek i robię je sobie od czasu do czasu (w tym momencie na raz machnę 70) .
Niedawno zamówiłem hantle ,które doszły mi z dniem wczorajszym . No i tu kieruje pytanie do lepiej ode mnie zorientowanych ludzi : jakie ćwiczenia polecanie dla amatora ? Wiem ,że najlepiej chodzić na siłownię i trenować każdą partię mięśni . Niestety teraz jestem jednak ograniczony jedynie do hantli i ew. własnego ciężaru ciała u mnie w domu. Jak tylko otworzą siłownię jako pierwszy idę ją zarezerwować ;). Dzięki temu że sporo biegam mam nieźle wyrzeźbione nogi więc przy cięższym treningu w górnych partiach ciała ,całość nie będzie wyglądała tak tragicznie . Jeśli takie informacje też pomogą ,raczej nie jestem najsilniej zbudowanym facetem w szkole. Na siłowni ograniczałem się do robienia serii (4x10) na chyba 40 ,albo 50kg . Na hantle ,które kupiłem mogę w tym momencie założyć obciążenie max. 10kg. Wiem że nie starczy mi to na długo ,ale przecież z biegiem czasu mogę obciążenie dokupić.
 

Reggie

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2008
Posty
115
Punkty reakcji
0
Ja robię P90X i jak narazie bardzo dobre wyniki, mogę polecić śmiało!
 

adamik71

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Heja, ja pytanie bardziej nie o trening, ale powrót do niego.
Miałem pecha zerwać więzadła boczne w kolanie, teraz wracam powoli do sprawności. Lekarz zalecił mi porzucić jakiekolwiek sporty kontaktowe. Co byście polecali na początek? Kolega wspomniał o rowerze treningowym (tu jest kilka, nie wiem czy kupować taki "fancy" czy zwykły co się kręci), bieganie, basen a może nieobciażająca siłownia? Dajcie jakieś pomysły, bo mnie nosi normalnie.
dzięki z góry
 

Daedalus

Nowicjusz
Dołączył
29 Wrzesień 2014
Posty
12
Punkty reakcji
0
Rower to taki, żebyś mógł obciążenia zmieniać, co do biegania poczekałbym, kumpel miał to samo zaczął biegać i ból się pojawił. Siłownia zawsze, ale pamiętaj, że nogi też jakoś trzeba robić dla proporcji.
 
Do góry