Domowe sposoby na poprawę trawienia.

blackpoet

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ełk
Witam Was drogie Panie. Mam pewien problem już od dłuższego czasu i nie mogę sobie pomóc. Otóż mam problem z trawieniem posiłków, a potem z dalszymi etapami ich przetrawienia :) Piję różne ziołowe herbatki, które rzekomo mają pomagać, ale nie widzę żadnych efektów. Może Wy znacie jakieś domowe sposoby? Albo poleciłybyście mi jakieś na prawde skuteczne zioła?
Pozdrawiam ;)
 

marta7585

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2009
Posty
145
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
zewsząd
Nie bardzo wiadomo co oznacza problem z dalszym etapem trawienia, trochę konkretów podasz? Zaparcia czy biegunki? A może inne dolegliwości?
 
M

malina.

Guest
potem z dalszymi etapami ich przetrawienia
Doszłam do wniosku, że chodzi o zaparcia. Ale to zdanie jest zagadką. ;)

W każdym razie słyszałam, że suszone śliwki mogą pomóc, ponad to musli, płatki owsiane. Wszystko co zawiera błonnik.
 

melostupro

Nowicjusz
Dołączył
22 Luty 2009
Posty
133
Punkty reakcji
1
Wiek
30
Miasto
Springfield
kiedyś miałam również problemy z trawieniem, po za tym ciągle bolał mnie brzuch.
przez jakiś czas unikałam rzeczy cięzkostrawnych, podobnie jak koleżanka wyżej powiedziała więcej pokarmów z błonnikiem właśnie jadłam, i piłam te jogurty Activia, kojarzysz pewnie. i po jakimś czasie wszystko się uregulowało...
 

blackpoet

Nowicjusz
Dołączył
15 Grudzień 2008
Posty
50
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Ełk
Tak, tak właśnie chodzi o zaparcia, ale również o to, że nie mogę do końca się wypróżnić.. Czyli spróbuję jeść musli, a co do tych jogurtów Activia, to Pani od biologii mówiła ostatnio na lekcji, że to kompletna głupota, więc nie jestem do tego zbytnio przekonana ;)
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
No to Pani od Biologii nie ma zbytnio o tym pojęcia. Miałem problemy z wypróżnianiem się, postanowiłem zakupić parę opakowań Activii - pomogło bardzo szybko
 

siatkowka

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Witam! Mam pewne problemy żołądkowe. Trenuję siatkówkę. Wcześniej nie trenowałam zbyt ostro, ale teraz treningi będą cięższe. Podczas większego wysiłku (nie mam zbyt dobrej kondycji) pojawiają się bóle żołądka i biegunka. Czy można coś na to poradzić?
Pozdrawiam!
 

Walencja

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2007
Posty
484
Punkty reakcji
4
Wiek
40
Miasto
miasto moje
No to Pani od Biologii nie ma zbytnio o tym pojęcia. Miałem problemy z wypróżnianiem się, postanowiłem zakupić parę opakowań Activii - pomogło bardzo

Ty za to masz, skoro by się wypróżnić musiałeś wydać na kilka opakowań. To samo uzyskasz zjadając inne produkty o właściwościach przeczyszczających. Wybacz, ale tych niby owocowych zdrowych jogurtów zupełnie nie łykam.
Przede wszystkim jeśli masz problem z obróbką pożywienia to zmień dietę na lżejszą, włącz dużo warzyw -
ona zawierają także błonnik, który pobudzi jelita. Nie jedz i nie pij shitu to nie będziesz mieć problemów z wypróżnianiem.
Bo rozumiem, że to tylko zaparcia?
 

Wiluu

skoorviel
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
1 318
Punkty reakcji
27
Wiek
34
Tak, wydałem na to, ale pomogło - a o to chyba chodzi, prawda?

Ale jeżeli nie chcesz się bawić w jogurciki, idź do apteki i zakup bez recepty jakies tabletki na przeczyszczenie. Kiedyś, gdy dokuczało mi zaparcie, kupiłem jakieś tabletki (nie pamiętam nazwy) wziąłem je gdzieś o 19 po czym przeczytałem ulotkę, że działają dopiero po 8-10 godzinach od zażycia - jak o 1 w nocy mnie pogoniło na kibel, to tylko raz :)
 

studentka_TWP

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wiek
36
Miasto
z łona matki

Hey :) niestety znam ten ból.
Aktivii nie próbowałam, i reszty wymienionych tutaj rad też nie wiec nie wiem czy skutkują ;)
Apropo tabletek przeczyszczających :) Moim skromnym ;) zdaniem pomysł jest WZGLĘDNIE dobry. Dlaczego ? Dlatego ze jak masz megazaparcie męczysz się itp to ok - weźmiesz tabletkę i jakoś to pójdzie ;)Jednak na dłuższą metę niekoniecznie jest to dobry sposób. Tabletki przeczyszczające nie regulują ci trawienia tylko jak sama nazwa mówi (jednorazowo) oczyszczają. Jak za każdym razem kiedy będziesz miała problem będziesz brała tabletki w końcu organizm się przyzwyczai do tabletek i sama w ogóle się nie załatwisz. (tak więc tabletki w ostateczności)
Ja aktualnie piję herbatki ZIOŁOWE różnego rodzaju. Teraz mam figuraea1 wcześniej piłam figura slim trawienie i wiele innych ;) ... Awaryjnie mam krople też ziołowe które rzadko mi się przydają ale mam w pogotowiu tj. gastrobionisol ( w aptece bez recepty)
Wydaje mi się ze ważnym rytuałem :lol: jest systematyczność :p żeby mimo wszystko codziennie pamiętać i poświęcić ten cenny czas na chwilę medytacji :p ewentualnie masaż brzucha :)
 

kika868686

Master
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
2 568
Punkty reakcji
130
bardzo możliwe że masz zaburzoną gospodarkę flory bakteryjnej jelit.

Proponuje kupic w aptece Lakcid, albo inne pochodne o podobnym działaniu, wzbogacjaa florę, ułatwiają trawienie itp
kiedyś sprzedawali w szklanych ampułkach, ktore sie ułamywało i zawartość rozpuszczalo, i spożywano w postaci zawiesiny, teraz są tabletki, ja regularnie łykam Linex, robi dobrze na brzuszek żeby nic nie bolało ;)
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Ja mogę polecić stosowanie proszku zasadowego (langsteiner). usprawnia działanie układu trawiennego, mobilizuje do działania jelita, więc usprawnia trawienie. wystarczy raz dziennie wypić szklankę wody, herbatę z jedną łyżką proszku zasadowego. powinno bardzo szybko zadziałać.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Regularne picie czerwonej herbaty i ruch fizyczny - powinno działać :)
 

metycja

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
72
Punkty reakcji
3
jeśli chodzi o regulację perystaltyki jelit, to bardzo dobrze sprawdza się siemię lniane - ma dużo błonnika, dzięki czemu ułatwia wypróżnianie (nie to, co przereklamowana Activia). Trzeba zrobić sobie napar z siemienia i pić raz dziennie, naprawdę pomaga.
 

majkawazka

Nowicjusz
Dołączył
2 Grudzień 2010
Posty
305
Punkty reakcji
7
Chyba jednak raz dziennie to za często. Nie ma co przyzwyczajać jelit do takiej ilości błonnika, ale rzeczywiście siemię naprawdę działa :)
 
Do góry