Trance jako jeden z muzycznych gatunków

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
a Ty niby lepszy załączyłeś nazwy czołówki światowej jak i jednego polskiego producenta

a o takim kimś jak Estuera, Re:Locate, The Swimmer, Yahal (jakby ktos chciał się przyczepić - tak wiem ze robi psy trance ale ma też produkcje z gatunku trance ^_^), Nalin & Kane słyszałes ??

zal nie wyrazi mojej rospaczy i pogardy do takich osob jak wy ...
 

BossLord

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
LA CA
a o takim kimś jak Estuera, Re:Locate, The Swimmer, Yahal (jakby ktos chciał się przyczepić - tak wiem ze robi psy trance ale ma też produkcje z gatunku trance happy.gif), Nalin & Kane słyszałes ??

Nigdy w zyciu! :mruga: Uwazasz mnie za tepaka, ktory zna Trance tylko z nazwy?
Wyminilem czolowke dlatego ze wiekrzosc bazuje tu na State of Trance, niech poznaja czolowke to potem sami znajda reszte inteligencie.
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
no lol a ty naczym bazowałes wymieniajac ta czołówke ?? wszystko z asota tatw itb wziete ... wez sobie moze posłuchaj Magik Series albo Forbidden Paradise (znajac zycie dowalisz mi ze obie kompilacje od Tiesto) a po drugie czołówki tranceowców to Ty nawet nie znasz sobie poczytaj o pierwszych artystach ktorzy zaczeli tworzyc ten styl muzyki to pogadamy, słuchac trance a znac sie na nim to 2 rozne rzeczy ...

jesteś noobem ^_^

Podobnych utworow prawdopodobnie nie znajdziesz. Szczerze polecam audycje radiowe:
- Anjunabeats Worldwide
- Trance Around the World (Above & Beyond)
- A state of Trance (by Armin Van Buuren)

cytat z Twojego posta
 

barthas86

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2008
Posty
47
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
WLKP
nie no faktycznie temat poświęcony muzyce trance, a po przeczytaniu wszystkich postów mam dość! jedni się kłócą czy Armin czy Tiesto, kto lepszy... inni znowu wymieniają wykonawców co z prawdziwą muzyką trance mają wspólnego tyle co ja z Pam Anderson czyli NIC ;) myślałem że będą tutaj ludzie z którymi da się normalnie na temat tego gatunku muzycznego pogadać i tacy którzy NAPRAWDĘ będą mieli coś do powiedzenia, a jak na razie to nie widzę zbyt wielu osób naprawdę "w temacie"... co nie znaczy że ich nie ma bo parę osób się tutaj wypowiadających wie co gada ;) ale reszta? jeden wymienia jednym tchem AVB, Ottavianiego i Kalwi & Remi (z czym do ludu się pytam, nie ta liga!) z kolei ktoś tam zarzucił Tiesto - Alone in the Dark i stwierdził że to PRAWDZIWY TRANCE... no kuuuuu... ludzie litości! :/ może jest tu ktoś kto ma ochotę podyskutować o prawdziwej muzyce trance, a nie o komercyjnych "artystach" których grają w Esce bo są "trendi". wtedy możnaby założyć temat z prawdziwego zdarzenia i tam gadać o konkretach. a nie 2 posty w temacie, a w trzecim poście wypowiada się zajedwabisty ziom lat 12 albo 13 i wyskakuje z jakimś hands-upem w temacie który nosi nazwę TRANCE! dziękuję za uwagę :p jak ktoś coś to pisać na PW :]
 

artik

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
99
Punkty reakcji
0
Tak nawiązujać do tematu...jeśli chcecie posłuchać prawdziwej muzyki trance zapraszam na...
9 Urodziny klubu 139 - Śmigno k/Tarnowa - po raz pierwszy w polskim klubie wystapi mega gwiazda z Włoch - Giuseppe Ottaviani z wytwórni Vandit samego Van Dyke'a.Już 30 maja - 139.pl
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
ATB - A new day
ATB pres. Flanders - Behind
ATB - My saving grace

łooogiyń!!!!
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
może ogień ale tego nu trancowego go wna nie nazwałbym pure ;)
ładnie odkopałes temat z przed roku :D

4 strings - Diving stara klasyka mnie wzieła
i cos z nowosci:
sunlounger -lounging by the sea (chillout mix)
arnej - they need us
dash berlin - never cry again
marco v - when the night falls


Macie ludu hiciory xD
 

karolka246

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
6
Miasto
Miasto Muzyki
Lubię słuchać a szczególnie kawałki sprzed kilku lat. Często powracam do albumu Tiesto - "Just Be". Najlepsza płyta trance jaka wpadła mi w ręce.
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
Są lepsze chociażby seria Magik Music jako kompilacje, ale samo w sobie Just be nie jest najgorsze, Parade of the Athletes bardziej do mnie przemawia no i oczywiscie Perfect Remixes niczym niebo dla uszu :D
 

SiwyUstka

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2010
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam.

Ja polecam takie utwory jak np.

- Myon & Shane 54 feat. Labworks - Ibiza Sunrise (Vocal Club)
- Tim Berg - Bromance (Avicii's Arena Mix)
- Tempo Giusto - Metropolitan (Alex Orion Remix)
- DJ Eco - People (Matthew Nagle Remix)
- TyDi feat. Tania Zygar - Vanilla (Original Mix) - "Premiera"
- Dave202 - Coming Home (Original Mix) - "Premiera" Na ten kawałeczek czekam z niecierpliwością.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
Ze swojej strony polecę Manuel Le Saux - Top Twenty Tunes. Piękne seciki wydawane bodaj cotygodniowo.
 

Daiwdek23

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
No Armin też ma swoj program w czwartek o godzinie 20 :D A State of Trance leci :>
To ja też coś polece :
Armin van Buuren feat Jan Wayne - Serenity
Tiesto - Adagio for Strings
Rank 1 - Airwave
Jochen Miller - Brace Yourself
Paul Van Dyk - For An Angel
Roger Shah - Rise
no i na koniec moze Gaia - Tuvan (Orginal mix)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ronsky Speed ma sporo fajnych kawałków trance'owych.
Andy Blueman - Uplifting Trance - Praktycznie wszystkie jego utwory i remixy są świetne.
Ronny K. - kolejny koleś od uplifów.
Aly & Fila - Duet z Egiptu
Mat Zo - The Fractal Universe i First Glance - dwa pierwszoligowe utwory z gatunku progressive trance.
Matt Skyer - Strom Warning - polski producent.
 

Pagan

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Ja dość niedawno zacząłem słuchać goa trance - uwielbiam psychodeliczność tej muzyki i to w jaki pokręcony sposób działa na moją wyobraźnię ;)

Przeglądam ten wątek/temat i widzę, że wkładacie cały trance do jednego worka.. albo przynajmniej tak mi się wydaje. Jestem całkiem nieobeznany w muzyce elektronicznej (przywędrowałem tu niedawno z tak odległych brzmieniowo obszarów muzy jak rock/blues/metal, więc naprawdę aż się zdziwiłem, że goa mnie oczarowało i pochłonęło). Czy ktoś bardziej zorientowany mógłby mi powiedzieć, jakie jeszcze są rodzaje muzyki trance? Nie chodzi mi o definicje z wiki tylko takie zwykłe ludzkie wyjaśnienie :) Czy bardzo się różnią od goa? Mogę dostać linki do typowych, "sztandarowych" utworów?

Aha, żeby nie było wątpliwości, oto wszyscy wykonawcy jakich do tej pory wytropiłem i których słucham: Hallucinogen (mój ulubiony), Pleiadians, Astral Projection, Dimension 5 i Infected Mushroom (od tego się to w sumie zaczęło).
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Ja Ci mogę pomóc odnośnie uplifting trance, progresive trancem emotional trance, i ew trochę z chillout trance. Jeżeli chodzi o psychodelic/goa to za bardzo się nie orientuję ale mogę polecić Ci kilka kawałków:

Day Dream - Playgound (Original mix)
Day Dream - Rain Drops (Original mix)
Neelix - Wisdom to change (Original mix)
 

Pagan

Nowicjusz
Dołączył
3 Październik 2011
Posty
22
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Posłuchałem tego, co mi podesłałeś. Nie do końca to, czego szukam, ale też ciekawe. To był progressive trance?? Chyba te podziały są dosyć zamotane (i, jak wszystkie sposoby szufladkowania sztuki, pewnie nie zawsze trafione). Coś jak różnica między death metalem a blackened death metalem, ale to akurat ogarniam :D Dla kogoś, kto dopiero poznaje dany rodzaj muzyki wszystko wydaje się takie skomplikowane...

Ja Ci mogę pomóc odnośnie uplifting trance, progresive trancem emotional trance, i ew trochę z chillout trance

Okej, to możesz mi przesłać 1-2 kawałki typowo w każdym z tych gatunków, żebym poczuł różnicę? Szczególnie trochę 'upliftu' by mi się przydało na doła jakiego akurat przeżywam...

Aha, mam jeszcze jedno, pewnie dość głupie z Twojego pktu widzenia pytanie, ale nie jestem pewien czy dobrze to rozumiem, bo nigdy wcześniej nie słuchałem muzyki elektronicznej:
jeśli jakiś track jest remixem (ma Remix w nawiasie za tytułem), to znaczy, że inny artysta (DJ? twórca muzyki elektronicznej to DJ?) wziął jego original mix i przerobił po swojemu? Coś jak cover w muzyce rockowej?
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
To był progressive trance??

Nie.

jeśli jakiś track jest remixem (ma Remix w nawiasie za tytułem), to znaczy, że inny artysta (DJ? twórca muzyki elektronicznej to DJ?) wziął jego original mix i przerobił po swojemu?

Tak. Jeżeli masz do czynienia z oryginałem którego nikt nie remiksował to na końcu powinno pisać (Original mix)

Wzorcowe kawałki uplifting trance:

Ronny K. vs. Ziki - From Somewhere (Original mix)
Afternova - Serenity (Andy Blueman remix)
Blue Tente ft. Stine Grove - Let You Go 2011 (Dub mix)
Tiesto - Elements of life (Original mix)

Progresive:

MatZo - First Glance (Original mix)
MatZo - The fractal universe (Original mix)

Emotional:

Afternova - Serenity Andy Bluemen Orchestral mix) - porównaj z wersją uplift a dostrzeżesz różnicę.
Ziki - Never Ending Story (Original mix)
 
Do góry