Trance jako jeden z muzycznych gatunków

Daemon

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
0
Mi bardzo podoba się Martin Roth, bo remixy tworzy zarąbiste, a gdyby chciał to byłby najlepszy ze wszystkich DJ'ów. A tak poza nim to polecam DJ'ów:
-Armin Van Buuren
-Talla 2XLC
-Sean Tyas
-Simon Patterson
-Tiesto
-Menno De Jong
-Kalwi & Remi
-Airbase
-Cosmic Gate
-Paul Van Dyk
-John Marks
-Blank & Jones


A utwory, które polecam:

-Talla 2XLC - Shine (Club Mix)
-Talla 2XLC - Shine (Stoneface & Terminal Remix)
-Akesson - Perfect Blue (Solar Movement Bangin Mix)
-Airbase - Garden State
-Airbase - Garden State (Ronski Speed Remix)
-Alex Bartlett - Amnesia (Martin Roth Remix)
-Martin Roth & Alex Bartlett - Off The World (Lange Remix)
-Martin Roth & Alex Bartlett - Off The World (Gareth Emery Remix)
-Tiesto - Adagio For Strings
-Tiesto - Adagio For Strings (Phynn Remix)
-Arksun - Arisen (Original Mix)
-Cosmic Gate - Should Have Known
-Armin Van Buuren - Rush Hour
-Redstar - Rush (Simon Bostock Remix)
-Super8 & Tab - Suru (Martin Roth Electrance Remix)
-Super& & Tab vs Blizzard - Kalopsian Suru (Aurosonic excl)
-Talla 2XLC - Carry Me (Martin Roth Full On Trance Remix)
-Armin Van Buuren - Imagine
-Simon Patterson - We'll See
-Sa.Vee.Oh. - Loop Hole (Robert Gitelman Remix)
-Talla 2XLC vs Sean Tyas - Heart To Heart (Sean Tyas Mix)
 

HeadShot

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2006
Posty
161
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Typowego trance'u zaczalem sluchac niedawno, ok tygodnia. Wczesniej tylko psychodelic trance ;]
Armin Van Buuren ma niezle kawalki, mam narazie 3 plytki, i sciagne sobie jeszcze pare, zwlaszcza ze jestem po formacie dysku :D
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
ograniczajac sie tylko do AvB nie poznasz trance ... :p radziłbym Ci posłuchac projektór typu In Search Of Sunrise od 1 do 7 mixed by Tiesto, albo klasycznego Trance na składankach Magik Muzik mixed by Tiesto, co do samego Armina Asoty Asoty jeszcze raz Asoty :p, tam poznasz wielu interesujacych artysów i swietnych kawałków :D na dzien dzis najbardziej przypadł mi do gustu Super8 & DJ Tab - Elektra (Original Mix), z podgatonków House Axwell, Mojada i najlepszy Funkagenda z kawałkiem What The Fuck :D
 

truskawa01

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
dlatego podkresiłem ze Ci djeje/producenci nie sa wcale najlepsi masz racje co do podporzadkowania sie masom, tiesto remixuje juz nawet kawałki justina timberlake, u buurena takiego czegos nie zauwazam, ale sa DJe któz nadal reprezentuja wysoka klase Vincent de Moor, Sean Tyas, Sander van Doorn, Mark Shulz i nie tylko, dla mnie najlepszy sety to PVD z Amnesia Ibiza 2001/2 oraz Mayday 2001 Blak and Jones oraz PVD, do teraz uwielbiam kawałki Nu NRG, jak i samego Giuseppe :)


jak już to Justina Timberlake'a!!!
 

dares91

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą pięniądze
Trance i jeszcze raz trance

Moim zdaniem najlepszy i najbardziej udany podgatunek muzyki elektronicznej.
Uwielbiam tą muzykę , ponieważ bardzo pozytywnie wpływa na moje ciało i umysł.
Najczęściej słucham trance'u w wykonaniu Tiesto i Blank@Jones a także Marcela Woods'a
 

cofix

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2008
Posty
25
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Po wielu przejsciach z rodzaju na rodzaj, slucham obecnie muzyki trance, ta muzyka jest wprost idealna, trzeba poczuc to co niosa dzwieki, szumy wiatru, fale itd. Moi koledzy niesluchaja tego typu muzyki lecz gdy wlacze jakas piosenke gdy sa zajeci miedzy soba rozmowa, to ich transuje:)choc nie wiedza o tym
 

Buhh

Nowicjusz
Dołączył
21 Listopad 2006
Posty
72
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Polska
No trance ma swój klimat ;) Ja słucham go już od pewnego czasu z przerwami na jakiś rock pośrodku etc., ale jak słuchać to już najlepiej chyba sety i remixy, bo wtedy najlepiej chyba się czuje tę muzykę (już same przejścia i kolejność dobrania piosenek wspaniale współgra). Głównie koncentruje się na setach A State Of Trance, Armina van Buuren (ma smykałkę do tego, no ale bez przesady inni też nieźle dają po uszach, no w końcu bez oryginalnych kawałków nie miał by człowiek co remixować). Dosyć dobrze dobrana muza i w ogóle świetny klimacik mają te sety, a w szczególności ostatnie 383 i 384 (no w tym 80 kawałków w 2h secie no to dosyć ciekawie wyszło). Poza tym to czasem jeszcze tak osobno to za Tiesto, Armand van Helden, Ferry Corsten i kilku innych.

Co mnie tak ciągnie do trance'u? Ta lekkość muzyki. Nie ma tego ciągłego nawalania w basy jak w techno itp. tylko jest miła, przyjemna i ciągła linia dźwięków. Taki lekki wyluzowany haj ;)
 

dares91

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2008
Posty
125
Punkty reakcji
0
Miasto
się biorą pięniądze
Słucham trance od ok 3 miesięcy i bardzo mi się podoba, kiedyś słuchałem i ograniczałem się jedynie do ubogiego techno. Trance to coś zupełnie innego, zawiera wzniosłą i harmonijną linię rytmiczną oraz basową. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik w przeciwieństwie do techno , przejścia są mało wyczuwalne i mamy wrażenie że jest to nadal ta sama muzyka.
Ten gatunek prezentuję się o wiele lepiej niż techno które mi obrzydło , głównym tego powodem było brak wokalu i te głośne przerażające basy.
 

Luka007

Nowicjusz
Dołączył
11 Styczeń 2009
Posty
11
Punkty reakcji
0
Miasto
Gdzieś w przestrzeni kosmicznej na planecie Ziemia
Również słucham trance jak reszta Was. A od kiedy? Sam nie wiem, ale dość długo. Najbardziej preferuje dream trance (wtedy można dosłownie odpłynąć)
vocal trance (ah ten kobiecy vokal) jak i również progresive. Dla mnie nr 1 wśród dj jest oczywiście Armin. Jakie on tworzy kawałki to istny majstersztyk.
 

mariusz1989

My name is Trance
Dołączył
22 Czerwiec 2007
Posty
2 173
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
Bydgoszcz - Jaworzno - Kraków
eeee to co to za Dream Trance jak Armina słuchasz haha ^^ :p jedyna rzecz jaka Armin robi dobrze to Year Mix i Armin only a jego kawałki sa na przecietnym poziomie. Polecam Jonas Steur - Silent Waves :)
 

szalony4857

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2009
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
42
Miasto
z nikąd :D
trance, techno fajne. Nie lubię wsi typu Manieczki czy mixy ale coś bardziej ambitnego. Lubie łączone style np techno-rap np DJ Pogo :)
 

LaTReC

Nowicjusz
Dołączył
3 Marzec 2009
Posty
111
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Rzeszow/Usa
To Ja Polecam :

Vast Vision feat. Fisher - Everything (Aly & Fila Remix)
Heatbeat - Vergatron
4 strings - let me take your breath away (orjan nilsen remix)
Oliver Smith - Restless (Signalrunners Remix)
Matt Cerf feat. Jaren - Let Me Breathe (Ronski Speed Remix)
Andy Blueman - Neverland (Energetic Mix)
Dokmai - Reason to Believe
Cressida - 6AM
Ferry Corsten - Made of Love
Cosmic Gate feat. Emma Hewitt - Not Enough Time (Club Mix)
Epos - All Saints Day (Roger Shah's Original Mix)
Markus Schulz - Fly To Colors (Signalrunners Remix)
Myon & Shane 54 feat. Carrie Skipper - Vampire (Gareth Emery's Garuda Remix)
Orjan Nilsen - La Guitarra
Ratatat - Seventeen Years
Mat Zo - Synapse Dynamics
John O'Callaghan feat. Jaren - Surreal (Original Mix)
Walsh & Mcauley - Lost Feelings

Mysle ze wystarczy narazie w razie czego macie GG w Profilu :)
 

BossLord

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2009
Posty
42
Punkty reakcji
0
Miasto
LA CA
Jezeli macie zamiar slucac Trance'u i byc na bierzaco to nie mozecie ograniczac sie do ASOT-ow.

NA BOGA! Mowicie o Trance a nikt nie wspomnial tu o krolach znajdujacyh sie na pierwszym miejscu razem z Arminem?
Mianowicie chodzi mi o Above & Beyond, Daniel Kandi, Shah, Callaghan, Cosmic Gate, Aly & Fila czy nasz ukochany rodak Oxide? Posluchajcie sobie utworow tych wlasnie ludzi.

Z audycji polecam:
Trance Around the World (Above & Beyond)
Anjunabeats ( szukajcie w tytulach tylko wykanawcow zwiazanych z Trance)
 
Do góry