Trądzik i inne zmiany skórne

inkaa77

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2021
Posty
9
Punkty reakcji
1
Przy problemach z trądzikiem polecam lecznicze mydło aleppo Szamir, mega pomaga. Ma działanie antybakteryjne, przciwzapalne, polecam
 

Toola

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2011
Posty
216
Punkty reakcji
2
Przy cerze trądzikowej często mniej znaczy więcej, nie warto nakładać kilkunastu kosmetyków bo zamiast pomóc to sobie tylko zaszkodzimy. Ja ograniczam się do żelu myjącego, kremu nawilżającego i takiego działającego na niedoskonałości. Polecam Cleanance - najlepsze dermokosmetyki z przetestowanych, opracowane tak by oczyszczać i pielęgnować skórę tłustą.
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
mój dermatolog przepisał mi kilka razy kosmetyki robione na receptę, świetna opcja można kupić je niedrogo i mają świetne składy, ja mam blisko DOZ i tam zazwyzaj je robię
 

Aniela

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2021
Posty
8
Punkty reakcji
0
Niedroga i bardzo dobra jest Ziaja. Zwłaszcza ta pasta przeciw zaskórnikom, polecam zrobić taki peeling cgociaż jeden raz w tygodniu. Cera jest głęboko oczyszczona i znacznie bardziej matowa
 

Pyza55

Nowicjusz
Dołączył
8 Grudzień 2020
Posty
40
Punkty reakcji
0
Niedroga i bardzo dobra jest Ziaja. Zwłaszcza ta pasta przeciw zaskórnikom, polecam zrobić taki peeling cgociaż jeden raz w tygodniu. Cera jest głęboko oczyszczona i znacznie bardziej matowa
Tylko, nie dla każdej cery. Moja siostra też jest zachwycona tą pastą, z kolei u mnie zwiększa moje zaczerwienienia. Muszę mieć coś bardziej delikatniejszego. Mam ten peeling https://www.notino.pl/sesderma/mandelac-delikatny-nawilajcy-peeling-dla-cery-wraliwej/ Nie jest tani, ale spełnia wszystkie moje oczekiwania, więc myślę że to była udana inwestycja.
 

Patrick3

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2021
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć Wam, Czytam ten wątek i ktoś wcześniej polecał ten produkt: https://biocity.pl/nonacne/ . Było to trochę dawno, więc pozwolę sobie odświeżyć i zapytać: czy dalej ten produkt jest tak dobry? Czy może jest coś lepszego? Próbowałem już kilku produktów, ale w każdym przypadku.. bez trwałych efektów.
 

gawri

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2021
Posty
6
Punkty reakcji
0
mój dermatolog przepisał mi kilka razy kosmetyki robione na receptę, świetna opcja można kupić je niedrogo i mają świetne składy, ja mam blisko DOZ i tam zazwyzaj je robię
Korzystam z tej możliwości. Też mam DOZ pod pod blokiem i też korzystam z możliwości realizowania takich recept na lek wykonany w aptece :)
 

Karpatie

Zbanowany
Dołączył
28 Maj 2021
Posty
57
Punkty reakcji
1
Ja miałam problem z trądzikiem na brodzie. Niestety ale noszenie maseczki znacznie odbiło sie na stanie mojej skóry :) Wcześniej również miałam problemy z okresowo wyskakującymi krostami, ale nie w takim stopniu jak w ostatnim czasie. Praktycznie co 3 dni coś wyskakiwało, a sama jestem osoba, która miewa spore problemy z ograniczeniem wyciskania jak tylko coś się pojawi.

Co pomogło
zmiana regularnie maseczek - nie nosze maseczek wielorazowych
dokładne oczyszczanie twarzy, na początku olejem potem dopiero kosmetykiem na bazie wody ( polecam wypróbować sboie olejek do demakijażu od resibo, moje najlepsze odkrycie do tej pory).
lekkie kremy nawilżające - skórę tłustą i mieszaną dobrze jest nawilżac, nie powinno się prowadzić do jej wysuszania bo to moze jeszcze bardziej spowodować wysyp problemów skórnych
jak również zmiana diety, ograniczenie słodyczy itp ;)
Koniecznie sprawdźcie sobie kosmetyki naturalne do twarzy od Resibo. Dobry, naturlany skład i bez zapychaczy, które działają negatywnie przy trądziku.
IMG_1852-1170x878.jpg
 

garuu

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2023
Posty
9
Punkty reakcji
0
Dobre jest do mycia twarzy i zmienionej skóry mydłem leczniczym aleppo Szamir z olejem laurowym
 

MariaMarkowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Maj 2022
Posty
38
Punkty reakcji
1
Z chęcią sprawdzę te kosmetyki ;) Z tego co opisujesz, wygląda na to, że mają naturalny skład. Nie zapominajmy też robić peelingów o czym wspomniano tutaj https://glamstyle.pl/uroda/ Dla skóry mieszanej peeling powinno się używać taki ten z grudkami, 1-2 razy w tygodniu. Z kolei przy cerze tłustej, trądzikowej peeling enzymatyczny.
 

wodazrodlana

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2017
Posty
42
Punkty reakcji
0
polecam kupic na stronie pachnacakraina olejek busajna jest super nawilzajacy, pobudza skore do produkcji kolagenu ale tez pomaga w leczeniu stanow zapalnych skory jak wlasnie tradzik
 

malgorka

Nowicjusz
Dołączył
2 Maj 2023
Posty
16
Punkty reakcji
0
Na trądzik mega pomaga mycie buzi leczniczym mydłem Aleppo Szamir, doskonałe jest na takie zmiany skórne. I nie wysusza skóry
 

marcydarcy

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2017
Posty
83
Punkty reakcji
2
Przy trądziku bardzo ważne jest to czym się myje buzię ale równie istotny jest dobry tonik do twarzy. Dzięki niemu skóra jest lepiej przygotowana do przyjmowania kosmetyków. Tonik zmniejsza stany zapalne, łagodzi zmiany skórne, zmniejsza wydzielanie sebum. Dla mnie to obowiązkowy punkt mojej rutyny pielęgnacyjnej.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Za nick i avatar. Przypomniałaś mi fajny kawałek klip Blur.
Wpadaj częściej. Brakuje tu fajnych ludzi i normalnych tematów.
Pzdr
 
Do góry