Trądzik i inne zmiany skórne

Holiczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2014
Posty
89
Punkty reakcji
1
U mnie świetnie się sprawdza maseczka lerosett. Na początku ją stosowałam częściej, teraz wystarczy mi raz na tydzień lub nawet na dwa. Wiem, że można też stosować do mycia twarzy. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że jest skuteczna
 

Marlenawojcik

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2018
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja historia z trądzikiem jest dość długa. Brałam izotek, ale musiałam go odstawić, bo miałam straszne krwotoki z nosa i dodatkowo bolał mnie brzuch. Nie miałam też dużego trądziku. Ale dermatolog mi przepisał. Później po prostu zaczęłam stosować zioła - bratek, piłam też czystek, dieta oczyszczająca i suplementy diety ( Neoglandyna - kwasy omega) i problem zniknął. Suplementy bardzo mi pomogly, bo też miałam wysuszoną skórę na łydkach i dłoniach. Mam o wiele ładniejsza i gładszą cerę :)
 

nellaa

Nowicjusz
Dołączył
21 Kwiecień 2018
Posty
34
Punkty reakcji
1
Warto też odstawić ciężkie pudry i podkłady które zapychają
 

marseilaa

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2018
Posty
95
Punkty reakcji
11
Wiek
35
A kremy BB? Bo ja mam aktualnie zaczerwienienia na twarzy, mam serum z wit C i jakby cooooś tam mniej. Ale bez makijażu tak do ludzi, do pracy nie wyjdę, podkłady zapychają, a kremy BB? Lżejsze krycie by mi wystarczyło, ale się zastanawiam, czy cerze trądzikowej nie zaszkodzą.
 

tomrok

Zbanowany
Dołączył
19 Październik 2016
Posty
179
Punkty reakcji
2
Kobieta może sobie użyć takiego krem ale nie facet. Możemy co najwyżej zapuścić brodę aby zakryć pryszcze. Brody obecnie są modne tak wiec faceci, którzy mają zarost mają latwiej.Sa jednak mężczyźni, którzy tego zarostu nie mają i sam do takich należę. Co pomogło
niewyciskanie pryszczy - było trudno bo aż korcilo mnie aby wycisnąć brzydką biała diode
oczyszczanie twarzy codziennie
pasta cynkowa
oraz mydło z węglem aktywnym, które polecil mi mój dermatolog. Aktualnie zamawiam takie od Olivia plum ( w sklepach stacjonarnie bardzo trudno jest je dostać)
- neutralizuje wypryski
- wysusza je
- oczyszcza bardzo modno
- i zauważyłem,ze powstaje o wiele mniej nowych pryszczy
50-2_charcoal-soap-bar.jpg
 

Charger

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2012
Posty
97
Punkty reakcji
0
Ja zacząłem stosować sól termalną jeszcze kilka lat temu, jak miałem problemy z pryszczami, a teraz od czasu do czasu profilaktycznie, bo dobrze działa przy dużym wysiłku fizycznym, a ja biegam sporo:

pol_pl_ZABLOCKA-Sol-termalna-jodowo-bromowa-1kg-44059_1.jpg

Wygląda jak jakiś babciny specyfik, ale naprawdę potrafi cuda zdziałać.
 

naus

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2017
Posty
26
Punkty reakcji
1
Na mnie działa tylko jedna marka kosmetyków Eldan Cosmetics . Długi czas zmagałam się z trądzikiem i nic mi nie pomagało. Nawet te wszystkie preparaty co przepisywał mi dermatolog. Aż w internecie znalazłam maskę Acnevect Activating Liquid do skóry trądzikowej i problematycznej ,kupiłam i szok ! W końcu zadziałało :) Silnie złuszcza i jest antybakteryjna, a do tego z samych naturalnych składnikach. Wypróbuj i ty, a myślę,że będziesz zadowolona tak samo jak ja :)
 

butter_flies

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2015
Posty
20
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]jeżeli chodzi o trądzik to chyba próbowałam wszystkiego. w moim przypadku po wielu kuracjach, kremach i innych cudach wiankach efekt przyniosła laseroterapia, którą robiłam w krakowskiej klinice vesuna. w sumie nie sądziłam, że efekty będą tak zdumiewające, a jednak. teraz nie muszę chować swojej twarzy pod tonami podkładu i makijażu. laserowe leczenie trądziku polecam każdemu.[/SIZE]
 

Amela22

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2019
Posty
11
Punkty reakcji
1
Na mojej cerze świetnie sprawdzają się kosmetyki z Novaclear serii acne. Dobrze oczyszczają cerę, odblokowują pory i usuwają obumarły naskórek. Kosmetyki łagodzą podrażnienia a alantoina i pantenol działają nawilżająco i wygładzająco.
 

kaskagrudzien

Nowicjusz
Dołączył
30 Lipiec 2019
Posty
12
Punkty reakcji
0
moja siostra uzywala serii od novaclear, nie zostawily jej plam i dziur jak to zwykle bywa po tradziku przy nieodpowiedniej pielegnacji.
 

Susa22

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
Wypróbuj maseczki do twarzy z https://www.mitomo.pl/ mi pomogły. Na twoje dolegliwości sprawdzi się maseczka z wyciągiem z zielonej herbaty matcha i kwiatu camelii. U mnie zdziałał cuda. Działa antybakteryjnie, więc oczyszcza skórę, do tego niweluje trądzik i wszelkie stany zapalne czy zaskórniki i podrażnienia. Do tego świetnie tonizuje skórę, nadaje jej jędrności i świeżości. U mnie już po pierwszym zastosowaniu wypryski niemal znikły, także to świetne rozwiązanie na twoją przypadłość :)
 

Roselyn

Nowicjusz
Dołączył
25 Wrzesień 2015
Posty
249
Punkty reakcji
3
Uważam, że problemy trądzikowe to powinno się konsultować z lekarzem, bo to, że komuś pomogły, nie znaczy, że dla kogoś innego też będą pozytywne w skutkach.
 

Tikkajam

Zbanowany
Dołączył
28 Listopad 2019
Posty
48
Punkty reakcji
0
Ja chodzę na depilacje i na maseczki pod oczy i algowe na twarz i szyje +masaz twarzy--odlot
Pray

NO i regulacja brwi-moja kosmetyczka robi to tak że buzia ladnieje-dopasowuje do twarzy ;)

Mam równiez trądzik rozowaty, jest to typ skóry tak wiec nie leczy się tak łatwo jak inne rodzaje trądzików, ale odkryłam idealną pielęgnację skóry.


Polecam poczytanie sobie o Acne rose, dobre kosmetyki z dobrym składem, które rzeczywiście działaja.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

KlaudiaMalec

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2020
Posty
13
Punkty reakcji
1
Ja przy trądziku musiałam zmienić dietę i dodatkowo usunąć kilka składników z kosmetyków, bo źle na nie reagowałam ..
 

malwajka

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Na takie zmiany skórne, także trądzik dobre są kosmetyki z trawą cytrynową, zieloną herbatą. Córce kupiłam specjalny krem detoksykująco matujący z Bielendy, seria Eco Nature. Krem reguluje wydzielanie sebum, idealnie matuje naskórek, zmniejsza widoczność porów. A i problemy skórne pomału ustępują
 

rebeka306

Nowicjusz
Dołączył
9 Kwiecień 2017
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiele zalezy też od rodzaju cery. Nie każda metoda leczenia będzie przyjazna pacjentce. Dobór i aparatury i kosmetyków musi być uzalezniony od cery. Tutaj w atelier urody siostra leczyła trądzik metodą acne control dedykowaną właśnie walce z niedoskonałościami cery. W trakcie zabiegu martwe komórki są usuwane, a skóra pozostaje oczyszczona, natomiast koloryt wyrównany
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robek28

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2020
Posty
20
Punkty reakcji
0
Miałam przez dłgi czas trądzik i szarą cerę, nie pomagały żadne kosmetyki ani nawet prepaty z apteki. Postanowialam, że odstawię wszystkie kosmetyki i dam czas odpocząć cerze, stosowałam tylko napary z rumianku i miód - poczytajcie sobie o miodowaniu twarzy- po miesiącu widać znaczącą poprawę.
 

kawa29

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2021
Posty
17
Punkty reakcji
0
Musisz przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę. Włączyć dużo warzyw i porobić badania hormonalne. Na końcu włączyć preparaty kosmetyczne. Bielenda wypuściła dobre serum do regulowania łojotoku. Oczywiście nie ominie Cię wizyta u dermatologa.
 

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
ja zaczęłam stosować estrovitę skin, dużo mi ten olej dał, ma fajny skład, bez konserwantów, barwników, przeciwutleniaczy, skóra jest gładsza i przyjemniejsza w dotyku
 
Do góry