tradycyjne sklepy zoologiczne

Werka600

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
157
Punkty reakcji
2
Hej! Mam pytanie odnośnie tradycyjnych (stacjonarnych sklepów zoologicznych) - czy jeszcze w takich właśnie miejscach kupujecie produkty dla waszych pupili? Czy jest to już przeżytek? I jak to jest z ich asortymentem? Wystarczający? Jak to jest w waszych miejscowościach?
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Tradycyjne sklepy są zwykle zawalone różnorodnym asortymentem, a ich ceny są wyższe niżeli byśmy dostawali z hurtowni. Jednak sklepy tradycyjne są dobrze rozpoznawalne, mają zwykle stałych klientów, dobrego doradcę w hodowli i do tego renomę. Ale mimo to nie kupuję ostatnio żadnych produktów bo zwierzęta hoduję większe ;)
 

plasticnic

Nowicjusz
Dołączył
4 Luty 2011
Posty
129
Punkty reakcji
0
No i ja myślę, że sie to nigdy nie zmieni - to znaczy takie tradycyjne sklepy zawsze będą miały swoją stałą klientelę. Chociażby ze względu na to, że mozna sobie ze sprzedawcą porozmawiać ;) Ale niestety często maja nieco okrojony a raczej ograniczony asortyment więc czasem trzeba szukac czegoś gdzieś indziej albo zdecydować się po prostu na to, co jest akurat dostepne. Stosunkowo dobrze wygląda sprawa w psychodni w Wawie, gdzie mają też właśnie taki sklepick z prod dla zwierzaków bo maja tam np. te droższe karmy.
 

Meksykanin

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
24
Punkty reakcji
0
Coraz częsciej spotyka sie całe sieci z takimi produktami, a ceny w nich wcale nie powalają. Z jednej strony fajnie jest kupic artykuły dla psa w sklepie zoologicznym, ale o wiele bardziej oplaca sie kupic takie rzeczy w supermarkecie. Jest taniej, a wybór moze troche gorszy.
 

martkaa333

Nowicjusz
Dołączył
1 Luty 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
No w supermarketach wybór jest zdecydowanie gorszy chociaż zdarza się, że można kupić więcej w rozsądnej cenie tylko o jakość takich produktów bym się troszkę martwiła... No ale nie kupowałam nigdy takich rzeczy w marketach - chociaż chciałam ale nie znalazłam tego, co było mi potrzebne. dlatego zostaje net albo ew. takie właśnie sklepy jak wymieniony wcześniej. No chyba, że jeszcze jakaś hurtowania?
 

natalia1986

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2011
Posty
222
Punkty reakcji
1
Wiadome, zarówno sklepy stacjonarne jak i te internetowe mają swoje wady i zalety. Z jednej strony - w stacjonarnych sklepach można pogadać z obsługą itd. z drugiej sklepy internetowe mają większy wybór. Z resztą np. na e-karma.pl można spokojnie poradzić się sprzedawców, oni też doradzą.
 

lionking

Nowicjusz
Dołączył
26 Grudzień 2011
Posty
13
Punkty reakcji
0
Ja jestem całkowicie ze sklepami internetowymi - wygodniej, tanie, większy wybór i dostawa do domu. Jak wspomniała moja poprzedniczka na e-karmie możemy się poradzić specjalistów, więc same superlatywy.
 

febris1

Nowicjusz
Dołączył
12 Styczeń 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
Myślę, że takie sklepy są potrzebne - nie wyobrażam sobie kupowania zwierzaków do hodowli przez Internet, bez możliwości ich zobaczenia, a do hodowli nie każdy ma dostęp... Wyobraźcie sobie małego dzieciaka, który zawsze wracając ze szkoły wchodzi do zoologicznego i ogląda te zwierzaki - jednego już wybrał i nawet dał mu imię. Teraz tylko przekonać rodziców :)
 

proxy92

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2008
Posty
790
Punkty reakcji
24
Wiek
32
Ja natomiast zauważyłem coraz mniejszy ruch w takich sklepach. Dlaczego? Ludzie masowo przerzucają się na Internet i należy to zrozumieć;] Takie czasy. Taniej i o wiele wygodniej!
 

prawyyy

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2009
Posty
14
Punkty reakcji
0
Osobiscie karme dla zwierzaka czy zwirek kupuje u weterynarza, oczywiscie tradycyjne sklepy rowniez sa potrzebne, ale maja racje bytu glownie w wiekszych marketach.
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Jeżeli chodzi o sklepy zoologiczne,to warto szukać w tych internetowych,gdzie mamy zdecydowanie największy wybór i niższe ceny. Zapraszam do nas,chętnie pomogę podczas wyboru.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Ja już jakiś czas temu przestałam zaglądać do stacjonarnych sklepów zoologicznych. W Internecie jest o wiele taniej niż w tradycyjnych sklepach. Na przykład karmę Taste Of The Wild w sklepie e-karma.pl kupuję o jakieś 20-30 zł taniej niż normalnie. No i jest to też o wiele wygodniejsze.
 
A

annabela

Guest
to zależy, ja ostatnio mam problem ze znalezieniem karmy beaphara dla szynszyli w sieci, zawsze na krakvecie kupowałam, a nie ma ostatnio i szukam po stacjonarnych, wprawdzie nie spieszy mi sie bo mam zapas ale jednak fakt wygodniej jest zamóic przez internet, chociaż kontakt ze sprzedawcą, ewentualna reklamacja itp. to wszystko na plus dla stacjonarnych:)
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Reklamować można także jeśli kupisz w sklepie internetowym,to żaden problem. Kontakt ze sprzedawcą jest taki sam. Zakupy w internecie to wielka wygoda oraz oszczędność.
 
A

annabela

Guest
Niby tak, ale zawsze większy problem, koszty wysyłki itp. Jak stacjonarny jest blisko to jednak lepiej przejśc się i pogadać... Poza ty ta której szukałąm została zamówiona dla mnie i mam to czego szukam, a w necie nikt na specjalne życzenie nie zamówi (szczególnie tam gdzie jest okazja na przesyłce)
 
K

KarM_zbanowany

Guest
Wart jest kupowoac w pewnych punktach. Nie ważne czy jest to sklep stacjonarny czy internetowy. Ważne by nam odpowiedal i przede wszystkim naszemu pupilowi. Jego jedzenie jest tak samo ważne jak nasze.
 
Do góry