Tradycyjne kartki na Święta

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Zastanawiam się, czy ludzie wysyłają jeszcze kartki na Święta, w takiej tradycyjnej formie? Proszę o szczere odpowiedzi.
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Też mam nadzieję, że tradycja nie zniknie, bo to element kultury, więc nie pozwólmy jej umrzeć. Ja w tym roku wyślę całej rodzinie i kilku znajomym z wykorzystaniem pocztakartkowa.pl
Kartki będą śliczne, zresztą zobaczcie sobie sami: http://pocztakartkowa.pl/index.php?akcja=wyb_kat&id=3
Podobają się Wam?
 

hannina

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2010
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Kutno
ja też wysyłam! to bardzo miły gest pamiętać o bliskich nam osobach. zawsze bardzo się cieszę, kiedy dostaję kartki świąteczne, dlatego sama wysyłam, bo wiem, ze i innych to ucieszy :)
 

Daria Maria

Nowicjusz
Dołączył
24 Marzec 2010
Posty
107
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Dziś wysłałam kilka kartek, najładniejsza jaką wysłałam to jest chyba ta: http://pocztakartkowa.pl/index.php?akcja=napisz&id_kartki=174&katid=3
A Wasze najładniejsze kartki? Pokażcie je.
 
K

Kornelek

Guest
W takim razie zapraszam na Pocztówkowo.pl
Pocztówkowo to miejsce, gdzie, nie wychodząc z domu, przy kubku herbaty lub kawy, możecie sprawić radość najbliższym. Tradycję wysyłania kart pocztowych łączymy z nowoczesnością - wybieracie kartkę, życzenia a w kilka dni później Adresat wyciąga ją ze swojej skrzynki pocztowej!
 

malgorato

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
ja też wysyłam! to bardzo miły gest pamiętać o bliskich nam osobach. zawsze bardzo się cieszę, kiedy dostaję kartki świąteczne, dlatego sama wysyłam, bo wiem, ze i innych to ucieszy :)

ja też wysyłam, a mam sporą rodzinę więc trochę pracy jest, ale za to o mnie nie zapominają i mam całą skrzynkę pełną przed swiętami.
nie rozumiemjak ludzie moga sobie wysyłać kartki w internecie albo smsowe. dla mnie to bez sensu...
 

Afeni

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2005
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
35
U mnie w rodzinie również wysyła się jeszcze kartki (ja osobiście nie wysyłam, ale np mama tak). W firmie w której pracuję również wysyłamy kartki świąteczne z życzeniami dla naszych klientów i kontrahentów.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
U mnie w rodzinie wysyła się kartki do osób starszych które nie korzystają z internetu.
 

miska19

Wyjadacz
Dołączył
26 Grudzień 2009
Posty
6 439
Punkty reakcji
484
Wiek
32
U mnie babcia wysyla i dostaje. Ja czasem wysylalam, ale w tym roku nie, za to dostalam kartke od kolezanki, ale zlozylam jej zyczenia smsem. Ogolnie z kolezankami skladamy sobie zyczenia smsowo, te glupie wierszyki heheh :D w tym roku juz z rana pisalam pierwsza zyczenia :D Generalnie to nie ma dla nie wiekszej roznicy czy smsy czy kartki, liczy sie pamiec.
 

lena5

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Zastanawiam się, czy ludzie wysyłają jeszcze kartki na Święta, w takiej tradycyjnej formie? Proszę o szczere odpowiedzi.
My wysyłamy za siebie i za innych:)

Opis
Święta już za kilka dni. Wyczekiwany czas, gdy składamy życzenia bliskim. Dlaczego przy tej okazji nie zrobić czegoś dobrego? Wspólnie z SiePomaga, największym portalem charytatywnym w Polsce organizujemy akcję, której celem jest pomoc w zbiórce dla Mikołajka. Stąd nazwakonkursu, Mikołajki dla Mikołajka:).

Więcej o zbiórce możecie przeczytać tutaj http://www.siepomaga.pl/f/mamserce/c/409. Zbieramy na aparat do nauki chodzenia, bardzo potrzebny, a na który nie stać rodziców Mikołajka. Pomóżcie nam w tym!

Z pewnością zamierzacie złożyć życzenia, wysyłając kartki pocztowe, eKartki lub sms-y. Przygotowaliśmy dla Was dwie specjalne karteczki świąteczne. Prosimy, abyście umieścili jedną z karteczek na tablicy pięciu waszych znajomych na Facebooku, dodając życzenia świąteczne i link do zbiórki dla Mikołajka. Poproście też znajomych, aby umieścili te karteczki na tablicach swoich znajomych. W ten sposób wiele osób dowie się o zbiórce dla Mikołajka, a wszystko przy okazji składania życzeń świątecznych:)


Jak umieścić kartkę na tablicy znajomego? Zalogujcie się przez Facebooka w Poczcie (najwygodniej z użyciem niebieskiego buttonu na górze lub po lewej stronie). Tutajhttp://pocztakartkowa.pl/index.php?akcja=poczta_kat&id=101 znajdziecie dwie Mikołajowe karteczki. Wybierzcie jedną z nich, kliknijcie w "eKartka", napiszcie świąteczne życzenia i klikając w "FACEBOOK do znajomych" umieście ją na tablicach wybranych znajomych. Poproście też Waszych znajomych, aby umieszczali Mikołajkowe kartki świąteczne na tablicach swoich znajomych. To ważne, dzięki temu więcej osób dowie się o zbiórce dla Mikołajka:)

Zależy nam na tym, aby udała się zbiórka, którą SiePomaga organizuje dla Mikołajka.

Życzymy Wam szczęśliwych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia:)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dla zachęty do wysyłania obiecuję zamieścić tutaj mój wiersz (2 zwroteczki) o tym, dla którego przy wigilii stawiamy na stole dodatkowe nakrycia. Wolno będzie przepisywać i wysyłać bez podawania autora
 
F

Fafarafa_pl

Guest
Jeżeli mam być szczery to jestem zwolennikiem tardycyjnych kartek wysyłanych na święta,chociaż ta tradycja chyba powoli stopniowo zanika.. Teraz liczą się właśnie pozdrowienia przez facebooka czy sms-y. A przecież taka kartka to tradycja,pamiętajmy o tym.
 

wrexer

Nowicjusz
Dołączył
23 Październik 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Co raz mniej osób to robi z tego względu, że powstały smsy. Teraz tylko osoby starsze wysyłają takie kartki okolicznościowe.
 

notserious

Nowicjusz
Dołączył
17 Wrzesień 2012
Posty
446
Punkty reakcji
16
Wiek
32
Miasto
wlkp
wysyłałabym, gdyby nie te kolejki na poczcie i fakt pofatygowania się tam. znacznie łatwiejsze jest napisane smsa czy meila..
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Kartkę piszesz w domu. Do skrzynki pocztowej wrzucasz po drodze do ... albo w pobliżu pracy, szkoły, sklepu.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W niektórych miastach znaczki nadal kupuje się w kiosku.
Wilku, nie pora na spełnienie obietnicy?

Aha, księgarnie prowadzą sprzedaż kartek wraz z kopertami i znaczkami
 
Do góry