[TOP 5] Programy do słuchania muzyki i oglądania filmów.

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
W tym temacie przedstawię 5 najlepszych alternatyw programu Windows Media Player.

1. AIMP - aktualnie jeden z najpopularniejszych program do słuchania muzyki i oglądania filmów. Posiada sporo możliwości korekty obrazu i dźwięku dzięki czemu wszystko będzie odtwarzane tak jak my tego chcemy. Dodatkowym plusem programu jest obsługa wtyczek rozszerzających jego możliwości.

2. VLC Media Player - kolejny program odtwarzający audio i wideo. Jego główną cechą jest duża ilość obsługiwanych formatów. Poza tym program jest prosty w obsłudze i cieszy się dużą popularnością w internecie.

3. Media Player Classic - klasyka wśród programów multimedialnych. Jego największą zaletą jest bardzo prosta obsługa. Odtwarza większość dostępnych formatów, w sam raz na wolniejsze komputery.

4. The KMPlayer - i następny program do obsługi plików multimedialnych. Posiada podstawowe funkcje takie jak m.in. pobieranie napisów lub informacji o filmie.

5. Best Player - najlżejszy ze wszystkich testowanych programów. Wyróżnia się brakiem instalatora, tak więc programu nie trzeba instalować. Posiada podstawową funkcjonalność i sam ściąga napisy.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Aimp nie jest najpopularniejszy. Najbardziej znany jej Winamp.
 

Whateva

Wyjadacz
Dołączył
25 Luty 2008
Posty
4 915
Punkty reakcji
347
Wiek
34
Gdzie Foobar2000, gdzie iTunes? o__O
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Robiłem to na podstawie własnego testu + opinii innych użytkowników. Winamp, pożeracz zasobów z beznadziejnym interfejsem się nie zaklasyfikował. Foobar2000 - no właściwie jego można by dodać. ITunesa nawet nie przetestowałem.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Winamp, pożeracz zasobów z beznadziejnym interfejsem się nie zaklasyfikował.

Możesz to rozwinąć ?

btw. ja bym uwzględnił w tej klasyfikacji Amarok.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Po prostu jak dla mnie jest on ciężki w obsłudze. Po kilku dniach nadal się w nim gubiłem.

Już kolejnych playerów testować mi się nie chce, więc dodawajcie w tym temacie własne propozycje (najlepiej z linkiem do pobrania i krótkim opisem).
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Po prostu jak dla mnie jest on ciężki w obsłudze.
Obsługa jest niemal identyczna jak w Aimp. Przynajmniej w moim odczuciu. Przechodząc z Winamp na Aimp praktycznie nie miałem żadnych problemów z bindami etc.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Dla mnie Aimp jest trochę prostszy (chociaż z przyzwyczajeniem się też miałem spoooro problemów), nie jest przynajmniej kombajnem takim jak Winamp.
 

chanek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Szuakając najlżejszego dla systemu odtwarzacza muzyki, natknąłem się na JustPlay. Po jakimś czasie jednak zaczął mnie irytować. Przerzuciłem się na TrayPlay i jestem usatysfakcjonowany ;)

Poszukuję jednak teraz takiego "kombajnu" - biblioteka filmów i muzyki, a także możliwość odtwarzania napisów i (tu wymięka Windows Media Player) manipulacji nimi tzn zwiększenie itd.

Ktoś zna/




Peace!
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Aimp lub Winamp. Bardziej skłaniam się ku temu pierwszemu, ale jeżeli chcesz kombajnu to Winamp. :p
 

chanek

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
41
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Katowice
Winamp i oglądanie filmów?:OOO




Toć to samobójstwo ;D
 
Do góry