[Top 5] Darmowe przeglądarki internetowe

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Idąc śladami a3z4 zamieszczam moje top 5 darmowych, w pełni spolszczonych przeglądarek internetowych.
1. Google Chrome - Chrome jest przeglądarką stworzoną przez inżynierów firmy Google. Chrome charakteryzuje oszczędność miejsca, jaką zajmuje interfejs przeglądarki oraz szybkość działania programu. Google projektując Chrome położył szczególny nacisk na jej lekkość, przekładającą na niskie wykorzystanie zasobów systemowych.


2. Mozilla Firefox - Firefox to aktualnie najpopularniejsza przeglądarka internetowa w Polsce. Rozwijana od 2002 roku miała na celu zmianę sytuacji, która wtedy panowała na zmonopolizowanym rynku przeglądarek. Najnowsza wersja przeglądarki oparta została o silnik Gecko w wersji 1.9.2, który niemal w pełni obsługuje najnowsze rekomendacje W3C , również te dopiero opracowywane związane z HTML5 oraz CSS3. Jako pierwsza przeglądarka wspiera nowy format czcionek WOFF, który w przyszłości pojawić się ma w pozostałych przeglądarkach.


3. Opera - Opera to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych, której znakiem rozpoznawalnym jest pełna zgodność z rekomendacjami W3C oraz spora funkcjonalność zaraz po instalacji. Przeglądarka ma stałą oddaną społeczność skupioną wokół niej. Operę charakteryzuję wysoka wydajność zarówno silnika renderowania strony jak również silnika JavaScript, co przekłada się na szybkość działania aplikacji internetowych.


4. Safari - Safari to przeglądarka internetowa firmy Apple pierwotnie przygotowana dla platformy Mac OS X.


5. Comodo Dragon Internet Browser - Stworzona na bazie Google Chrome przeglądarka internetowa, charakteryzująca się dużą szybkością i stabilnością, a także znacznie większą niż w przypadku produktu z Mountain View dbałością o bezpieczeństwo i ochronę prywatności użytkownika.
 

BohunWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
141
Punkty reakcji
5
Nie zgadzam się z opisem Google Chrome. Akurat wymaga ona naprawdę sporo RAM-u. Tak samo jak Safari. Akurat najmniej RAM-u zżera Firefox, ale podobno przez taki zabieg jest on wolniejszy.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Nie zgadzam się z opisem Google Chrome. Akurat wymaga ona naprawdę sporo RAM-u. Tak samo jak Safari. Akurat najmniej RAM-u zżera Firefox, ale podobno przez taki zabieg jest on wolniejszy.

Nie zgodził bym się z tym. Na co dzień korzystam z Firefoxa który żre ram bez opamiętania (20-40MB) podczas gdy Chrome połowę tego.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
@up u mnie jest dokładnie tak samo. Dlatego zamieniłem firefoxa na chrome.
 

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 605
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
A ja dalej się męczę z Firefoxem. Testowałem przez tydzień Chroma i wróciłem do Firefoxa. Jakoś nie mogę się z nim rozstać pomimo dużych potrzeb na zasoby. :p

Ze swojej strony mogę jeszcze polecić opartą na silniku Firefoxa przeglądarkę K-meleon. Pomimo niezbyt ładnego wyglądu, przeglądarka jest szybka i niezasobożerna. Tak jak w Firefoxie jest możliwość instalacji dodatków.
 
P

Programol.pl

Guest
Ja tam uzywam Firefoxa i nie narzekam, jakoś google chrom mi nie przypadł do gustu po pierwszych dniach, może to po prostu kwestia przyzwyczajenia.
 

Cubixus

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2011
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja probowalem Comodo ale ciagle mi sie crashowal, opera jest fajna i funkcjonalna ale tnie kompa, nawet filmu nie idzie obejrzec jak opera jest uruchomiona, firefox sam sie tnie, dlatego uzywam chrome, moze nie jest tak funkcjonalny jak opera i slawny jak firefox, ale nie tnie kompa i dziala.
 

lasek0110

Nowicjusz
Dołączył
22 Październik 2009
Posty
166
Punkty reakcji
4
Wiek
29
Miasto
Polska
Hm, fajną przeglądarką jest K-meleon, oparty na Gecko (skojarzenie z Fallout 2 :D ). Do przeglądania Internetu jak najbardziej. Problemy zaczynają się, gdy strona identyfikuje przeglądarkę. Niektóre skrypty w Javie po prostu się nie otworzą, ponieważ strona nie rozpoznaje przeglądarki. Gesty myszy, wiele plug-in'ów z Firefoxa to zalety, ale korzystanie z tej przeglądarki na dłuższą metę jest uciążliwe. Dlatego przerzuciłem się na Safari.
 

perystaltyk

Nowicjusz
Dołączył
9 Wrzesień 2011
Posty
86
Punkty reakcji
2
Wstawiam mój top 5 przeglądarek internetowych: Opera - interfejs gragiczny zajmuje bardzo mało obszaru ekranu, przeglądarka działa szybko, wbudowane ciekawe funkcje tj: Opera Mail, Opera Turbo, Opera Link, Opera Unite; Google Chrome - działa szybko, GUI zajmuje małą część ekranu; Mozilla - nie widzę w niej nic specjalnego; Safari - często się wiesza, Internet Explorer - bez komentarza
 
Do góry