Tool

keddar

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2006
Posty
179
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
z Marsa
Hmmm....od czasu do czasu posłucham muzyczka całkiem całkiem. Niezbyt dobrze znam ten zespół, więc może ktoś poleci ich najlepsze kawałki??
 

VINCE

† B[e]hind bl[u]e eye †
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
497
Punkty reakcji
0
Wiek
117
Miasto
.::Azeroth::.
znam pare kawałków Toola polecam także A Perfect Circle i Nine Inch Nails
 

m-ania-k

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
13
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Hmmm....od czasu do czasu posłucham muzyczka całkiem całkiem. Niezbyt dobrze znam ten zespół, więc może ktoś poleci ich najlepsze kawałki??

Utworki Tool'a, które plecam to:
-Aenima
-Stinkfist
-Parabol / Parabola
-Schism
-Lateralus
-Sober
-Cold and Ugly
-Right in two
-Intension
-10000 Days


Minęło trochę czasu zanim przekonałam się do Tool'a... A teraz ich kawałki dość często lądują w mojej playliście :sexy:
Ciekawa muzyka, polecam również A Perfect Circle :)
 

merkaba69

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2007
Posty
217
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Utworki Tool'a, które plecam to:
-Aenima
-Stinkfist
-Parabol / Parabola
-Schism
-Lateralus
-Sober
-Cold and Ugly
-Right in two
-Intension
-10000 Days

taaa z tym się zgodzę, ale polecam jeszcze:

Third eye (jak dla mnie ich najlepszy utwór)
Prison sex
Maynard's dick (heh niezły tekst :D )
No quarter (genialny cover Zeppelinów)
 

Aranea

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2007
Posty
38
Punkty reakcji
0
Uwielbiam Tool. Moje ulubione krążki to AEnima i Lateralus. Z utworów: najbardziej lubię chyba Pushit, chociaż ciężko wybrać, mało jest piosenek, które mi nie podchodzą. Najnowsza płyta jest dobra, ale trzeba słuchać jej w skupieniu, wtedy dociera najlepiej. A klipy Toola są klasą samą w sobie, genialne i totalnie odjechane, cudeńka :] . A Perfect Circle też jest dobre.
 

*Madzia*

Neurotyczna sadystka
Dołączył
17 Październik 2006
Posty
1 521
Punkty reakcji
25
Bardzo dobry zespół :) Ich ostatni album, 10,000 Days jest poprostu zajefajny :D Najbardziej podoba mi się piosenka Vicarious.
 

PUĆTA

Ten Pan u góry to Jason Newsted
Dołączył
25 Styczeń 2006
Posty
705
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Poland , Ustroń City
Dobrze ,że są jeszcze ludzie , którzy wiedzą co to jest dobra progresywna muzyka ;-)
10,000 Days , to również naprawde dobra płyta .
 

mankid

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2007
Posty
786
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Kielce/Łódź
mi się bardzo Tool od jakiegoś czasu podoba,mój ulubiony krążek to Opiate a ulubione kawałki to Schism,Aenima i H :)
 

bashra

Nowicjusz
Dołączył
15 Czerwiec 2007
Posty
91
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
mam wiedzieć?
Genialna kapela prawie tak dobea jak Rotting Christ :p

Oczywiście to moje zdanie, a ponadto to zupełnie inny typ muzyki ;)
 

m0st

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2008
Posty
436
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Odkopuje temat, bo byl tak zakopany, ze nawet przy opcji "szukaj" go przeoczylem :mruga: A szkoda, bo zespol nie zasluguje na to zeby sie gdzies przewracac po najdalszych stronach dzialu. Ulubiona plyta? Ostatnio slucham najwiecej 10k days ale to sie zmienia ;)

Sporo nowych uzytkownikow sie pojawilo. Moze sa wsrod nich fani MJK i spolki?
 

Parabola

Nowicjusz
Dołączył
19 Czerwiec 2007
Posty
1 142
Punkty reakcji
8
Miasto
Wyzima
O, kurcze, nawet nie zauważyłam, że taki temat już jest. Planowałam założenie nawet. Hehe, Vito się nie wysilił wstępem.

Cóż mogę napisac? Zespół należy do tych, które się albo kocha, albo nienawidzi. Ja wybrałam tę pierwszą opcję zaraz po tym, jak zwrócili moją uwagę chorymi teledyskami autorstwa gitarzysty zespołu, Adama Jonesa (notabene, jest prekursorem animacji komputerowych w mediach, a Terminator 2 i Jurassic Park powstały przy jego współudziale). Muzyka nie od razu mnie przekonała, ale charakterystyczny, ekspresyjny głos Maynarda zrobił swoje :)

Moją ulubioną płytą jest Aenima (w wolnym tłumaczeniu "lewatywa duszy" :)), byc może dlatego, że to od niej zaczęłam przygodę z Tool. Ale zdaję sobie sprawę, że późniejsze płyty są o wiele bardziej przemyślane, niemal jak koncept albumy. W tym roku zresztą znów wchodzą do studia.

Ulubione utwory: Eulogy, Stinkfist, Lateralus, Parabol / Parabola :).

Miałam szczęście widziec ich live dwukrotnie. A warto, bo zawsze są bogate wizualizacje - ostatnio na MH Fest w Spodku na 4 ekranach umieszczonych na tle sceny. Muzyka tworzona przez Tool idealnie się do tego nadaje - potrafi współgrac z obrazem i potęguje doznania podaczas koncertu :)
 

Szysz

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Kielce
TOOL to jeden z bardzo niewielu zespołów, którym nie mam absolutnie nic do zarzucenia. Ale muszę przyznać, że nie od razu ich muzyka mi się spodobała, aczkolwiek myśl o TOOLu nie dawała mi spokoju przez kilka miesięcy, za wszelką cenę chciałam dowiedzieć się, co takiego wspaniałego widzą w nich ich fani. Podchodziłam do tego zespołu parę razy, aż wreszcie zaczęłam rozumieć. I skończyło się na tym, że teraz każdą inną muzykę oceniam przez pryzmat TOOLa, co skutkuje oczywiście przekonaniem, że nic nie jest dość dobre(ale jakoś sobie z tym radzę :p). A dla chcących tę muzykę poznać polecam przede wszystkim -"Rosetta Stoned", "Pushit", "Third eye", "Schism" i "Jambi". I nie zrażajcie się od razu, warto w tym wypadku poświęcić trochę czasu ;).
 
Do góry