To Co Początkujący Dj Powinien Posiadać

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
no jak to co? no a do czego masz pitch fader?
Zresztą 20 sek to też wystarczający czas do zrobienia dobrego przejścia
 

Dj Alir

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2007
Posty
3
Punkty reakcji
0
Miasto
Za Górami Za Lasami
JA najbardziej polecam Vdj jest naprawdę najlepszy żadne inne Traktory , Kombajny !!! Naprawdę sam Używam Virtala i jestem z niego zadowolony jak z prawdziwego mixsera z cd-kami !!


POLECAM
BB)

Pozdrawiam
Dj Alir
 
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
2 041
Punkty reakcji
78
Miasto
tam gdzie wszyscy inni są zbędni
Chętnie bym się zajął nawet tworzeniem muzyki, ale wciąż za mało na muzykę poświęcam czasu.
Mam słuch do muzyki, wystarczy że pewną melodię usłyszę kilka razy i zapamiętam aby ją zagrać bezbłędnie.
Szybko się uczę grania na różnych instrumentach, ale czy jest taki program gdzie mógłbym używać klawiszów klawiatury jak klawiszów organów? Pewnie jest klawiatura organów podłączana do komputera, ale nie mam zamiaru takiej kupywać.
 

pedro921

Nowicjusz
Dołączył
7 Październik 2007
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Bibownia
Wszędzie pisze że FL jest prosty w obsłudze a ja nie mam z niego zielonego pojecia prosze o wskazowki na czym polega jego dzialanie i od czego zacząć
 

matys301

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2009
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam chciał bym sie dowiedzieć jak można zrobić w programie Virtual Dj odsłuch piosenki na słuchawkach na odtwarzaczu 1??? jak na 2 odtwarzaczu leci muzyka... będę wdzięczny za podpowiedz:)
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
Gratulacje za odkopanie tematu! Masz na pierwszej stronie "Programy i inne pliki dla DJa" dokładnie 2 temat jak to zrobic, a ty odkopujesz temat z przed dwoch lat... Opcja szukaj nie boli!
 

Vira93

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Ktorys tam napisal:

W Virtualu scratch brzmi do doopy, zupelnie nie jak na prawdziwym vinylu i nawet jak wcisniesz przycisk Beatmatch to Ci sie czasem rozjezdza dry.gif

Co to jest ten Beatmatch i gdzie on jest w vDj?????
 

Olie

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Wiatm : )
Nie Dawno zacząłem Swoja Historje Z tworzeniem muzyki...
Mam 15 lat i Ucze się jakieś 3-4 miesiące...
Chciał bym usłyszeć Opinie Ludzi, Dj Którzy maja jakiekolwiek pojęcie o tworzeniu Muzyki Klubowej...
np. Electro
http://patrz.pl/mp3/olie-set-spring-2010-vol-2 <--- To Link Do mojego Mini Setu.


Czekam na Pozytywne komentarze ale nie tylko... Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto powie mi co robie źle i nad czym muszę jeszcze popracować...
Z góry Wielkie dzięki i pozdro!

Olie
 

Boxer19

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2008
Posty
129
Punkty reakcji
4
Wiatm : )
Nie Dawno zacząłem Swoja Historje Z tworzeniem muzyki...
Mam 15 lat i Ucze się jakieś 3-4 miesiące...
Chciał bym usłyszeć Opinie Ludzi, Dj Którzy maja jakiekolwiek pojęcie o tworzeniu Muzyki Klubowej...
np. Electro
http://patrz.pl/mp3/olie-set-spring-2010-vol-2 <--- To Link Do mojego Mini Setu.


Czekam na Pozytywne komentarze ale nie tylko... Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto powie mi co robie źle i nad czym muszę jeszcze popracować...
Z góry Wielkie dzięki i pozdro!

Olie

Kolego, mylisz pojecia tworzenie, a mixowanie:
Producent tworzy muzyke od podstaw
DJ miksuje wczesniej stworzona/wyprodukowana muzyke przez producenta

Co do mixu: Staraj sie ustawic taka sama glosnosc utworu na deck'u A i B, bo jak robisz przejscie, to utworek z deck B jest troche cichy :/ (wiec GAIN ustaw, aby bylo na takim poziomie jak na decku A). Przejscia: czasami nie trafiasz we frazy, staraj sie urozmaicic ;)
 

Olie

Nowicjusz
Dołączył
30 Marzec 2010
Posty
2
Punkty reakcji
0
Kolego, mylisz pojecia tworzenie, a mixowanie:
Producent tworzy muzyke od podstaw
DJ miksuje wczesniej stworzona/wyprodukowana muzyke przez producenta

Co do mixu: Staraj sie ustawic taka sama glosnosc utworu na deck'u A i B, bo jak robisz przejscie, to utworek z deck B jest troche cichy :/ (wiec GAIN ustaw, aby bylo na takim poziomie jak na decku A). Przejscia: czasami nie trafiasz we frazy, staraj sie urozmaicic ;)
DzięKi wielkie : D postaram Się Dostosowac do twoich rad :)
 

simon.s

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2009
Posty
22
Punkty reakcji
0
Jeśli chcecie się nauczyć grać na traktorze lub na czymś innym polecam przejrzeć sobie to:

http://www.4clubbers.com.pl/djs-pomoc/150753-co-fraza-kiedy-wchodzic-utworem-czytaj.html

ja już się tego nauczyłem więc pora na was xD
 

karol_jol@op.pl

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
PROGRAMY DO TWORZENIA MUZYKI
  • Fruity Loops - Program dobry dla początkujących osób które chca pobawic sie w tworzenie muzyki
  • Reason - Program bardziej skomplikowany ale profesjonalny
  • Logic Audio - To już wyższa pułka .. z niego korzystają sławy :p
PROGRAMY DO TWORZENIA MUZYKI (dla dzieci)[ja od tego zaczynalem .. jak mialem 8 lat :)] :p
  • eJay - program do sklejania sampli , nie potrzeba zadnych umiejetnosci poprostu wrzucasz byle co i gra :p
  • Magix Music Maker - coś podobnego jak eJay :p
PROGRAMY DO MIXOWANIA MUZYKI
  • Traktor DJ Studio - Chyba najepszy i najprostszy program do robienia setów , prowadzenia małych imprez oraz do mixowania muzyki
  • Virtual DJ - Też niby dobry ale mi sie on nie podoba ...
Zapewne jest jeszcze wiele innych ciekawych programów, ja korzystam / korzystalem z tych wymienionych powyżej ..

Programy można ściągnąć eMulem.

Jeśli chcecie myśleć poważniej o tworzeniu muzyki itd. najważniejsze jest, żeby się nie zniechęcać. Na początku nie spodziewajdzie się niewiadomo czego... dobrze bedzie jak na samym fruity loopsie zrobicie "umcy umcy" :p a na traktorze zrobicie ładne przejście między utworami :) Nie pytajcie się jak to sie obsługuje. Do wszystkiego powoli dojdziesz sam! Są różne tutoriale itd - nie pytaj o linki znajdź w googlach. Jedyne co to możecie poprosić jakiegoś DJa który Wam pokaże jak obsługiwać prawdzią konsole :)

Ja osobiscie na poczatek Wam polecam do tworzenia FL Studio (Fruity Loops) oraz do mixowania Traktora DJ Studio najepiej wersje 2.61 . Niedawno wyszedł nowy traktor 3 ale on jest strasznie pokręcony .. wszystko jest w nim inaczej ... mam kolege któremu świetne mixy wychodzą na traktorze 1 więc nowsze nie oznacza że lepsze :)

Pozdro :papa:
 

JShooterP

Nowicjusz
Dołączył
8 Czerwiec 2010
Posty
11
Punkty reakcji
0
a ja mam do was pytanie o wiek : czy 16, 5 a praktycznie już 17 to aby nie za późno na djowanie ?? myślę, o tym dość poważnie, mam pewne plany i marzenia, ale czy nie jest za późno zaczynać, w jakim czasie mogę zacząć grać w radiu, potem w klubie, wydawać remixy i na końcu własne traki ?
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
A co z Abletonem? To się nazywa profesjonalny soft do produkcji.
 
Do góry