To Co Początkujący Dj Powinien Posiadać

Devill_Bass

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
189
Punkty reakcji
0
Miasto
Was Tu Tyle??
Ale żaden program nie odda tego co mixowanie na prawdziwym sprzęcie i na prawdziwych winylach. Przed publiką nie licza sie opcje i filtry tylko opanowanie i umiejetności (wyczucie rytmu). Bo jeśli staniecie przed najleprzym sprzętem pełnym super opcji i filtrów a zje was trema to już po was. To nie opcje czynią was najleprzymi tylko umiejetności, i to je powinniście kształtować.


Powodzonka Devill Bass
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
Devill Bass
poniekąd musze sie nie zgodzić
to o czym Ty mówisz to już jest granie, puszczanie, pokazywanie tego co zrobiłeś, ale nic swojego, jesli mówisz o scratch'u, tak myśle, to tam wazne jest wyszukanie odpowiednij płyty z kurzu, odpowiedni sampel i jedziesz
i moze to jest temat dla DJ'ów ale ludzie pytają o produkowanie muzyki przez samych siebie, z własnych nutek, więc opcje filtry są przydatne,
a to co Ty robisz/chcesz robić to jest efekt końcowy

ps
tak myśle :)

i tak poza konkursem, dla fanów hip hop'u i zwiazanego z nim "DJ'owania" to polecam film w wdzięcznym tytule
SCRATCH
coś pięknego, az sie chce wziąć nawet stary gramofon i pocią na nim starą kolekcje czarnych magicznych płyt
 

Devill_Bass

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
189
Punkty reakcji
0
Miasto
Was Tu Tyle??
Zanm wielu holenderskich Dj'ów którzy na dyskach graja własne kompozycje na klawiszasz i muszą to zgrać z batem z winyla. Sam próbowałem to robić i to nie jest takie prostae na jakie sie wydaje.

PS a po co stare płyty jest tyle winyli do screatch'u że nie trzeba szukać na 100 winylach odpowiednich sampli, gdy można znaleźdź to na 1.

A czy widzisz sens robienia muzyki tyko dla samego siebie bo ja nie.
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
zagiołeś mnie kolo,
poco szukać?? Ty sie pytasz poco szukać????
poto zeby nie grac tego co ktos przygotował tylko samemu wyszukac to co juz siedzi w głowie
powaznie obejzyj ten film co napisalem, polecam
nie podwazam ze umiejetnosci do grania juz przed ludkami są niezbędne
nie napisalem ze robic muze tylko dla siebie tyle przez samego siebie

edit
dla posiadaczy PS'one znam kolesia robi niesamowite rzeczy na MUSIC 2000 program wlasnie na szraka, i tak sobie mysle, musi byc latwy wkoncu zwykly pad niema za wiele guzików, to mysle sobie bedzie latwiejsza obsluga, czyli dla poczatkujacych w sam raz
 

Devill_Bass

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
189
Punkty reakcji
0
Miasto
Was Tu Tyle??
Tylko wiesz mi chodzi o to że jesli ktoś zamierza poważnie się bawić w tworzenie muzyki i odnośić sukcesy to powinien odrazu uczyć się grania na żywca. Bo znam kilku ludzi którzy na kompie robią cuda z muzyką a w realu nie potrafią zrobić banalnego przejścia. A jeśli ktoś uważa że Mandarynie sie udało to i mi się uda to zyczę powodzonka. Wiem co mówie bo sam gram na żywca i na kompie i efekt jest nie do porównania. A co do screatch'u to przy latach praktyki będziesz potrafił robić wymiatajace scretche z bierzącego beatu. A pozatym to sprubój sie przejść tam gdzie się zbierają ludzie w małe grupki i zajmują się tymi rzeczami. Bo w filmach często przedstawione jest to w uproszczony sposób, lub troszke inny niż w realu. A pozatym to każdy szanujący się dj ma swoje unikalne techniki scretchingu, na podstawie których jest rozpoznawany:p I nie sądzę że jak byś był na szczycie to byś się podzielił swoją sławą.

PS Jestem bratem Devill Bass'a
PozZzdro
 

RAMZE$

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2006
Posty
704
Punkty reakcji
0
Miasto
Fotel przed klamotem
ten film raczej fabuły jako takiej niema
jedyna jaka tam występuje to życie
to jest dokument, o tym jak powstawał Scratch, i wogule HH,

i niestety umnie nigdzie w poblizu nie zbierają sie grupki z turntable, bo wolą odrazu wskoczyć na pozycje Dj'a i dopiero coś pokazać,
ale z miłą chęcią bym popatrzył no i posłuchał oczywiście
 

Devill_Bass

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2006
Posty
189
Punkty reakcji
0
Miasto
Was Tu Tyle??
Wiesz na podstawi filmu jest cięzko ocenić swoje umiejętności. Najlepiej to sprawdzić na dysce gdzie bawi sie duuuużo ludzi. To oni Cię ocenią.
A napewno masz jakieś więkrze miasto gdzie takie spotkania mają miejsce.
PozZzdro
 

Lorneta

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Virtua Dj jak dla mnie jest najlepszym programikiem....grałem na traktorze i musze powiedzieć ze to syf jest <_< oczywiście to moje zdanie :) Pozdro =]
 

grzegorzek1

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Według mnie najlepszy jest Reason ja mam ten program i jest bardzo trudny do opanowania.Dla początkujących polecam Fruity Loops który jet łatwiejszy do opanowania.
 

Lorneta

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2006
Posty
4
Punkty reakcji
0
Według mnie najlepszy jest Reason ja mam ten program i jest bardzo trudny do opanowania.Dla początkujących polecam Fruity Loops który jet łatwiejszy do opanowania.
Fruity Loops jest prosty do opanowania? :mruga: łatwy do opanowania to jest atomix :p jak dla mnie Fruity jest trudnym programem.
 

Calderon

Nowicjusz
Dołączył
26 Październik 2006
Posty
20
Punkty reakcji
0
Devil Bass, zwróć uwagę na to, że za deck na CDki a mixerkiem wcale niewysokiej jakosci sobie kosztuje (2500zł) ... nie kazdego stac na sprzet Technicsa i kupowanie vinyli, do tego dochodzi jeszcze dobry odsłuch bo to podstawa (800zł) ... o znajomosciach w klubie i wsrod wpływowych ludzi zeby przykładowo w wieku 16 lat zagrac juz nie wspomne ;) tematem dyskusji są programy, więc ja osobiscie sam korzystam i polecam Traktora 2.61, wszystko co potrzebne mamy pod ręką, interface przyjazny dla początkującego choc nie tak jak w 1 :p Da się zrobic naprawde bardzo ładne przejscia, system loopow o niebo lepszy od 3 wersji. Nie polecam za to Reasona bo o ile sie nie myle nie ma on zadnych wtyczek i wszystkie dźwięki trzeba "wykręcac" własnoręcznie ...
Dla przyszłych producentow jest FL Studio, pobawiłem się jakis czas ale nie byłem w stanie ogarnąc tego ogromu funkcji i efektow wiec pozostaje przy mixowaniu w Traktorze :) to tyle z mojej strony
 

zizar

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
Dla mnie traktor 3 jest fajny ale mam klopot bo nie wiem jak skonfigurowąc radio pod SHOUTcast bo nie chce z nim wspułgrac a musze bo do radia jest mi to poczebne jak ktos wie toniech napisze prosze
 

nta_92

Nowicjusz
Dołączył
24 Lipiec 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Elo, ja zaczynam pisać txty, więc i przyda mi sie jakiś podkład, więc co byście mi polecili tak na sam początek, FL demo miała i szczerze z począdku było masakrycznie! centralnie nie wiedziała co zrobić xD teraz już troche pojełam, ale to i tak chyba jak dla mnie za wysoki szczebel. Więc bo byście doradzili? dalej intensywnie pracować i "poznawać" FL czy raczej spróbować czegoś innego? ;)
 

gipcu

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2007
Posty
817
Punkty reakcji
1
Miasto
wyry
Elo, ja zaczynam pisać txty, więc i przyda mi sie jakiś podkład, więc co byście mi polecili tak na sam początek, FL demo miała i szczerze z począdku było masakrycznie! centralnie nie wiedziała co zrobić xD teraz już troche pojełam, ale to i tak chyba jak dla mnie za wysoki szczebel. Więc bo byście doradzili? dalej intensywnie pracować i "poznawać" FL czy raczej spróbować czegoś innego? ;)
rdzeniem tego tematu bylo zapytanie To Co Początkujący Dj Powinien Posiadać wiec, jak bys chcial/chciala grac na "wieśparty" (bo na poczatek to raczej nigdzie wyzej sie nie zalapiesz) to wystarczy komp i Traktor DJ studio :] ...jednakze widze ze temat zszedl "nieco" z przewodniej mysli na zapytanie To Co Początkujący PRODUCENT Powinien Posiadać no wiec ja polecam FL Studio...i taka moja odpowiedz...polapiesz sie w tym tak dobrze po jakichs 2 miechach.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
...jednakze widze ze temat zszedl "nieco" z przewodniej mysli na zapytanie To Co Początkujący PRODUCENT Powinien Posiadać
Tak naprawdę to nieprawda, tylko autor tematu nie wiedział o czym pisze bo w pierwszym poście wymienione są także programy do tworzenia muzyki

Co do problemów z FL'em to może to choć trochę pomoże
 

telekk

Killa'
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
907
Punkty reakcji
1
Wszystkie te programy ( oprócz FL,bo o nim to wiem ) podejdą pod produkowanie podkładów hip-hop??Jeśli nie,to jaki inny program polecacie?
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
z tego co wiem to reason jak najbardziej. O logic audio mało wiem, ale wydaje mi się że też
 

dzordz

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2007
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mówię z góry: nie kręci mnie komputerowe miksowanie. Chcę nauczyć się miksować normalnie: na mikserze.

Kupiłem mikser, mam dwa odtwarzacze (w zasadzie to jeden i komp podłączony), ale:

podzieliłem sobie całą muzykę na tempa jakoby (z metronomem: co ma prędkość 128 co ma 126 i te pe (na nic lepszego nie wpadłem).

Mój problem polega na tym: trafiam ładnie z beatami dwa utwory na 126 i przez 20 sekund lecą równo: beat w beat. A po 20 sekundach zaczynają się powoli rozłazić...

I nie mam koncepcji, co zrobić, żeby szły równo dłużej.
Straszna sprawa.
Znacie się?
 
Do góry