Thrash Metal!

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Thrash Metal to mój ulubiony gatunek metalu, a oto lista kapel, których słucham (thrashowych)
- Annihilator
- Sadus
- Tankard
- Slayer
- Metallica
- Sodom
- Destruction
- Kreator
- Anthrax
- Megadeth
- Overkill
- Vio - Lence
- Testament
- Kat
- Sepultura
- Violent Force

Jesli chodzi o Anthrax i Sepulturę, to tylko starsze albumy, a oczywiście najbardziej lubię thrash niemiecki (Sodom, Kreator, Destruction itp. ).
 

Abbath 666

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2008
Posty
2
Punkty reakcji
0
A jest jeszcze przecież Sacred Reich, Turbo, Artillery, Toxik, Exodus, Deathrow, Hallows Eve i wiele innych mniej znanych trashowych zespołów.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Wszystko co słucham zostało już wymienione. Dodam Forbidden, którego słucham ostatnio. Polecam gorąco, szczególnie ze względu na gitarę.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Ostatnio przyszedł do mnie album "The Morning After" Tankardu, na płycie gramofonowej. Kawał porządnego thrashu (-:
Właśnie sobie przesłuchałem całą płytę.
Moim zdaniem chyba jeden z najlepszych albumów Tankardu, choć Zombie Attack tesz jest zaj.ebi.sty.
I te ich teksty, o chlaniu alkoholu i panienkach.....fajne jest tesz demo "Alcoholic Metal".
 

Lestat

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2007
Posty
2 195
Punkty reakcji
22
Miasto
Szeol
Z calym szcunkiem, ale w tym jednym punkcie zgodze sie z techniakami, thrash brzmi jak jakis belkot. Zreo lini melodyjnej, przekazu, tresci i zero wszystkiego.
 

Caleb

VIP
VIP
Dołączył
3 Maj 2007
Posty
8 989
Punkty reakcji
206
Nie spodziewałem się takiej wypowiedzi po Tobie. Możesz podać konkretne przykłady?
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Thrash Metal.Archaiczny gatunek metalu.Ale jest pare zespołow które mi się podobają, np.Annihilator, Celtic Frost, Kreator, Megadeth
Przecież Celtic Frost to black, a nie thrash. Tak samo, jak inne wczesne blackowe zespoły, jak Venom, Mercyful Fate, Bathory czy Hellhammer. PS: A nie wie ktoś, gdzie można kupić jakieś winyle Polskiego zespołu thrash metalowego Destroyers ? Znacie ich ?Teraz już zespół nie istnieje, rozpadli się na początku lat 90. Głównie chodzi mi o płytę "Noc Królowej Żądzy" z 1989 roku. Jakby ktoś wiedział, gdzie można kupić, albo miał na sprzedaż, albo znał kogoś, kto ma na sprzedaż, to niech da znać.Kiedyś słyszałem u kogoś utwór "Źli", gdzie w refrenie był tekst "skóra i dżinsy, to my - źli metale", albo podobno fajny jest też numer "wino i seks". Tak więc, jak ktoś coś wie, to niech napisze.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Z calym szcunkiem, ale w tym jednym punkcie zgodze sie z techniakami, thrash brzmi jak jakis belkot. Zreo lini melodyjnej, przekazu, tresci i zero wszystkiego.

Owszem, ma być surowo, ostro i brudno, oraz z połamanymi riffami i rytmem. To jest kwintesencja thrashu.
Ale nie zgodzę się, że thrash to bełkot i że nie ma przekazu i treści.
Linia melodyjna jest, często jest mało melodyjnie, zwłaszcza w tym ostrzejszym thrashu (zwłaszcza niemieckie kapele).
Ale są też zespoły których thrash metal jest trochę bardziej melodyjny, np. Testament, albo Metallica, czy Overkill.
Często wokaliści mają ochrypły, ostry głos, przypominający trochę black metalowy charkot, jak np. w Kreatorze, czy Sodomie.
Ale nie jest to żaden bełkot, a przekazy i tematy utworów są bardzo różne.
Jest bardzo dużo thrashu, w którym nie trzeba się nawet zbytnio domyślać, o czym traktuje tekst.
Np. "Fuck The Police" Sodomu. Tytuł mówi sam za siebie. Albo "Material World Paranoia" Kreatora.
"Acid Death" Tankardu, wiadomo, o czym jest ten utwór.
"War Esemble" Slayera, albo "Angel of Death".
Albo utwory Kata - "666", "Czas Zemsty", "Wyrocznia".
W thrash metalu, tak, jak w każdym innym gatunku metalu, znajduje się mnóstwo ukrytych przesłań i treści. Dlatego, w ogóle metal jest muzyką dla mądrych ludzi, a nie dla pustaków.
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
Wykopuję ten temat po długim czasie nie pisania, ponieważ żadko kto zagląda na tematy, w których dawno nie pisano.
I jestem ciekaw, czy są tu jeszcze jacyś maniacy najbardziej ostrego i surowego ze wszystkich gatunków metalu.
 

g'core

Nowicjusz
Dołączył
18 Czerwiec 2008
Posty
256
Punkty reakcji
2
Miasto
Katowice
W sumie to się tu nie wypowiadałem a thrash bardzo lubię. Moje ulubione kapele z tego gatunku to:

Metallica
Testament
Slayer
Exodus
Sepultura (oczywiście te starsze albumy)
Overkill
Munici.pal Waste

Mógłbym jeszcze podciągnąć jakieś nowsze kapele ale tylko te klasyki wymieniłem :D
 

Wojownik1988

Syn grzesznych ciał
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
1 853
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Mazury
O to się nie bój.

A Exciter znasz? Stylem podchodzą pod Exodus'a. Mała próbka -- http://youtube.com/watch?v=ZFzQcany4EI.

Dobre. W swoim zbiorze mam pełno albumów ponad dwudziestu kapel thrash metalowych, ale Excitera jeszcze nie słyszałem.
Zespołów metalowych jest tyle na świecie, że nie starczy całego życia, żeby poznać wszystkie.
Muszę poczatować na allegro, może dorwę jakieś kasety Excitera.

Oto kapele thrash metalowe, jakich między innymi słucham:

- Annihilator
- Sadus
- Exodus
- Tankard
- Slayer
- Metallica (tylko stare albumy)
- Sodom
- Destruction
- Kreator
- Hammer
- Destroyer
- Anthrax (tylko pierwsze dwa)
- Megadeth
- Overkill
- Vio - Lence
- Testament
- Kat
- Sepultura (tylko stara)
- Violent Force

A to zespoły, które z powyższych są moimi ulubionymi i grają najostrzej i najbardziej surowo i thrashowo:

- Sadus
- Exodus
- Tankard
- Slayer
- Sodom
- Destruction
- Kreator
- Hammer
- Destroyer
- Overkill
- Vio - Lence
- Testament
- Kat
- Sepultura (tylko stara)
- Violent Force
 
Do góry