Thrash Metal!

Zodd

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2010
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Elbląg
a ja polecam brazylijski Chakal, Attomica, słowacki Gladiator ale głownie dwie pierwsze płyty, polski Egzekuthor czy też australijski Hobbs Angel Of Death albo niemiecki Exumer który był swego czasu porównywany do Kreatora
 

Jednoskrzydły

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2010
Posty
170
Punkty reakcji
5
Attomica dobra jest, pierwszy album totalny chaos. Hobbsa też lubię, ale ostatnio trochę mi się znudził. A Exumer, zwłaszcza swoim debiutem mocno wstrząsnął thrashem, kapitalna płyta. Gdyby szybko nie zdechli być może wielka trójca szwabskiego metalu wyglądałaby inaczej?

Do tego zestawu dorzucę E-X-E, Grinder, Bulldozer i Atrophy. A z nowszych FASTKILL - jeśli ktoś przetrawi wokal to czeka go świetny bestialski thrash.
 

Mille

Nowicjusz
Dołączył
27 Wrzesień 2010
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Miasto
Warszawa
Tankard - Thrash Gods From Frankfurt (każdy się chyba teraz może domyślić, że to mój ulubiony zespół :D), thrashu słucham od niedawna jakieś 1.5 roku i pragnę podzielić się informacjami z Wami o których może ktoś jeszcze nie wie, a mianowicie Exumer 8 października Warszawa klub progresja oraz 13go marca 2011 w warszawskim klubie Stodoła wystąpią Overkill, Destruction oraz Heathen.
 

Blashyrkh

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Wczesna Metallica, Overkill, Testament, Exodus - moja wielka czworka...
 
B

BraveNewWorld

Guest
Uwielbiam thrash! :D Znam dużo osób, które słuchają metalu, ale thrash uważają za zbyt ciężki, ja mam totalnie odwrotnie, uwielbiam utwory z takim mocnym kopnięciem. :D Ogólnie jestem takim... chaotycznym człowiekiem i być może dlatego przypadł mi do gustu akurat thrash. :) To jest takie fajne, kiedy piosenka jest niby taka ostra, a tak piękna, że miękną nogi. :D

A z zespołów, pomijając Wielką Czwórkę, uwielbiam Exodusa, Heathen, Machine Head... Oni pierwsi przyszli mi do głowy. :)
 
B

BraveNewWorld

Guest
Tak, początki Metalliki to thrash, i to całkiem niezły. Osobiście uważam, że "Kill `em all" to najlepszy krążek Metalliki. ;) Niektóre kolejne są całkiem fajne, ale to już nie to. A teraz... no komercja, co poradzisz.
 

Fidel Castro

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2013
Posty
6
Punkty reakcji
1
Violator, Havok, Crisix, Over Kill, Kreator, Destruction, Sodom, Razor, SADUS, Toxik, Exhorder, Artillery, Lich King, Sacred Reich, Accuser, Bloodthirst (Polska), Virgin Snatch, Whiplash, Hexen, Gama Bomb. Masa tego jest, akurat Thrash teraz zaczyna wracać na salony :D
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Ogólnie za pierwszy album trash metalowy uznaje się album Metallici "Kill 'Em All", więc można ich uznać za prekursorów tego gatunku. Tak w ogóle to niedługo w kinach bedzie film z ich udziałem. Nie wiem czy ktoś już słyszał,
 

kimbra

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
1
Słyszałam i nawet widziałam :). Nie jestem może znawcą gatunki i Metalliki przesłuchałam w całości chyba tylko Czarny Album ale na filmie czułam się jak na koncercie. Mój chłopak, który jest wielkim fanem mnie wyciągnął.
 

happybird

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2012
Posty
60
Punkty reakcji
3
Ja też nieźle poszalałem w kinie - oczywiście na ile pozwalało na to miejsce i fotel :) Dobrze, że zagrali mało ze swojej nowej płyty, a więcej hitów z lat 90. Jednak wtedy byli u szczytu formy. Wiadomo, że film w kinie to nie koncert na żywo, ale mimo wszystko wrażenia bardzo duże.
 

Bal_lerina

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
183
Punkty reakcji
1
Miasto
polska
happybird napisał:
Ja też nieźle poszalałem w kinie - oczywiście na ile pozwalało na to miejsce i fotel :) Dobrze, że zagrali mało ze swojej nowej płyty, a więcej hitów z lat 90. Jednak wtedy byli u szczytu formy. Wiadomo, że film w kinie to nie koncert na żywo, ale mimo wszystko wrażenia bardzo duże.
Szczerze mówiąc chyba nawet lepsze niż koncert! Na koncercie jesteś gdzieś daleko, a tu po prostu wchodzą na Ciebie :p
 
Do góry