The walking dead - opinie

W

wiki9969

Guest
Zainstalowałam dziś grę The walking dead. Gra zapowiadała się całkiem nieźle. W internecie też wiele osób ją polecało. A ja zastanawiam się czy było warto?
1. Gra toczy się w bardzo wolnym tempie ( możemy jakoś przyspieszyć te dłuuuuugie dialogi?)
2. Sterowanie jest straszne (Dlaczego nie widać tego co jest przed postacią?)
3. Moja aktywność w grze sprowadzała się głównie do klikania (a ja chcę chodzić :cry: ).
A najgorsze jest to, że główna postać na dzień dobry straciła rękę. :cry:

Czy tak ma być, czy ja mam jakieś złe ustawienia?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Walking Dead jest grą point and click, więc jest bardziej nastawiona na klikanie, niż chodzenie. :) Trochę się różni od typowych point and click, w których występuje dużo zagadek, tutaj są raczej zręcznościowe elementy. Gra po prostu taka jest, postawiono na pierwszym miejscu konwersacje i dokonywanie ważnych wyborów.

Poza tym, czy Lee czasem nie stracił ręki dopiero w 5 epizodzie? :huh:
 
W

wiki9969

Guest
Wiesz, nie wiem w którym go stracił, bo ja wzięłam grę po bracie. Ale ta scena z piłą mnie przeraziła. :cry:

Ale gra jest banalnie prosta i można poduczyć się angielskiego dzięki niej. :szuka:
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Tylko skoro u Ciebie na samym początku Lee stracił rękę, to znaczy, że grasz w ostatni epizod - gra jest podzielona na 5 "odcinków". Także chyba w ogóle nie wiesz, o co chodzi w tej historii ;) Zacznij sobie od początku, bo fabułę ma bardzo dobrą. :)
 
W

wiki9969

Guest
Zaraz włączę ją jeszcze raz. ;) Czyli rozumiem, że zbyt długo w tę grę nie pogram?
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Przejście każdego epizodu zajmuje ok. 2 godzin. Ale powinnaś mieć dostęp do wszystkich 5 epizodów w menu
 
W

wiki9969

Guest
Mam dostęp. Zauważyłam też, że losy gry mogą ulec zmianie, a wszystko zależy od mojej decyzji. Może jednak ta gra nie jest aż taka zła. ;)
 

BOSSY

Bywalec
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
1 593
Punkty reakcji
133
Wiek
34
Gra jest fenomenalna, wystarczy że wczujesz się w każdy aspekt rozmowy a zwykłe klikanie, a tym bardziej w wyznaczonym czasie będzie jeszcze bardziej emocjonujące, Ciężar za pewne osoby też potrafi w tej grze nieźle przytłoczyć, po odejściu od gry myśli, że może powinno się zrobić inaczej. Napewno nie należy przejść obok tego tytułu ;)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
I jak tam Wiki, przeszłaś TWD? :) Jak wrażenia?
 
W

wiki9969

Guest
Rozpoczęłam piąty epizod i amputacji przestałam grać. Planuję jednak dzisiaj skończyć tę grę. :) Ogólnie gra jest bardzo fajna i pewnie po ukończeniu wrócę do nej za jakiś czas. ;)
 

Iluvfantasy

Moderator
Członek Załogi
Moderator
Super Moderator
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
3 067
Punkty reakcji
245
Jest jeszcze druga część, w której wcielamy się w Klementynkę :) Jeśli ta część Ci się podoba, to polecam sięgnąć też po dwójkę
 
Do góry